iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 8 of 8

Thread: Cydia problem?

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    70
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Cydia problem?

    Pozdrav, kada nesto hocu da skinem sa cydie, dodjem do ono install, pa confirm, i sve to uradim i onda onaj crni zastor, kao da hoce da se instal i stoji tako mozda 15ak sec i onda mi se pojavi refresh nesto tako, ili return to cydia tako nekako. I kad odem da vidim je li se sta install nema nista.

    Drugi problem, stoji mi ona crvena jedinica na cydiji, i imam dole u meniju u changes isto kao da ima neka promjena, ima gore upgrade 5, pa ne znam smijem li uraditi taj upgrade radi yellowsnowa, jer imam 0.9.4 da sta ne zeznem.

  2. #2
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    May 2008
    Location
    Beograd
    Age
    40
    Posts
    264
    Thanks
    6
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Cydia problem?

    kad uradis upgrade nestace ti svi problemi ;D

  3. #3
    iEntuzijasta dusnoki's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica
    Age
    35
    Posts
    87
    Thanks
    26
    Thanked 15 Times in 11 Posts

    Default Re: Cydia problem?

    @enter koji router imas ja sam imao isto te probleme sa mojim wifi routerom... i uspeo sam da reshim tako sto sam u opcijama za router kod performance-a (ovisi od routera do routera kako se zove) smanjio Beacon Interval sa 100 na 1... odma mi je wifi na iphone-u proradio bolje... i smanjio sam fragmantation sa 2346 sa 256... od kad sam te 2 stvari odradio stalno mi je ping sa iphone-om stabilan na 2ms i jedva se ponekad pojavi lost packet... probaj da pingas iphone da vidis kakav ti je ping kad udjes u cydiu i probas da skines taj upgrade...
    nadam se da sam pomogao

    PS. moj router je D-link DI-524... cisto da se zna

  4. #4
    iEntuzijasta nemanja22's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    56
    Thanks
    3
    Thanked 24 Times in 23 Posts

    Default Re: Cydia problem?

    Quote Originally Posted by dusnoki
    @enter koji router imas ja sam imao isto te probleme sa mojim wifi routerom... i uspeo sam da reshim tako sto sam u opcijama za router kod performance-a (ovisi od routera do routera kako se zove) smanjio Beacon Interval sa 100 na 1... odma mi je wifi na iphone-u proradio bolje... i smanjio sam fragmantation sa 2346 sa 256... od kad sam te 2 stvari odradio stalno mi je ping sa iphone-om stabilan na 2ms i jedva se ponekad pojavi lost packet... probaj da pingas iphone da vidis kakav ti je ping kad udjes u cydiu i probas da skines taj upgrade...
    nadam se da sam pomogao

    PS. moj router je D-link DI-524... cisto da se zna
    Evo neocekvino nadjeh resenje za problem sa istim ruterom, mnogo hvala. Proveo sam dosta vremena eksperimentisajuci sa podesavanjima ali ova mi je kombinacija zaista pomogla kod ovog rutera. ( A taman sam mislio da ga bacam )

  5. #5
    iSrbijaBigFan carterado's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    329
    Thanks
    25
    Thanked 85 Times in 14 Posts

    Default Re: Cydia problem?

    Cek ljudi imam isti router Meni strasno sporo puni YouTube na iPhoneu, dok na kompu to radi normalno. Valjda ce ova kombinacija to popraviti.

    Beacon Interval :Beacons are packets sent by an Access Point to synchronize a wireless network. Specify a Beacon interval value between 1 and 65535. The default value is set to 100 milliseconds.

    Fragmentation :This value should remain at its default setting of 2346. If you experience a high packet error rate, you mayslightly increase your "Fragmentation" value within the value range of 256 to 2346. Setting the Fragmentation value too low may result in poor performance.

  6. #6
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    13
    Thanks
    10
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Cydia problem?

    Prebaci Wireless Network Mode sa G na B i sve ce raditi ko podmazano...

  7. #7
    iEntuzijasta dusnoki's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica
    Age
    35
    Posts
    87
    Thanks
    26
    Thanked 15 Times in 11 Posts

    Default Re: Cydia problem?

    I jos da napomenem jednu stvar... posto mi se desavalo na 2.2 firmware-u da mi se jednostavno ugasi wireless na iphone-u i nece da nadje ap dok ne resetujem router pa sam uradio 3 stvari sto sam nasao na jednom forumu (ne secam se na kojem iskreno)... stavio sam adresu za wireless da bude 10.0.0.x, namestio sam DMZ na adresu Iphone-a (DMZ - Demilitarized Zone - u prevodu otvori sav saobracaj i sve portove ka toj adresi) i jos jedna stvar (sto mislim da je bitnija) jeste da sam u BossPreffs (mozete skinuti sa Cydia-e ) otisao sam na dodatne opcije i uradio Fix User Dir Premissions... i od onda mi lepo radi wifi na Iphone-u... mogu da skidam sa MxTube bez toga da mi stane na pola puta i ugasi se wireless i onda sve iznova...

    Puno srece i nadam se da ce nekome pomoci

  8. #8
    iEntuzijasta dusnoki's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica
    Age
    35
    Posts
    87
    Thanks
    26
    Thanked 15 Times in 11 Posts

    Default Re: Cydia problem?

    Quote Originally Posted by carterado
    Cek ljudi imam isti router Meni strasno sporo puni YouTube na iPhoneu, dok na kompu to radi normalno. Valjda ce ova kombinacija to popraviti.

    Beacon Interval :Beacons are packets sent by an Access Point to synchronize a wireless network. Specify a Beacon interval value between 1 and 65535. The default value is set to 100 milliseconds.

    Fragmentation :This value should remain at its default setting of 2346. If you experience a high packet error rate, you mayslightly increase your "Fragmentation" value within the value range of 256 to 2346. Setting the Fragmentation value too low may result in poor performance.
    Da ovo za fragmentaciju sam i ja skontao da sto je manje to je veca sansa za greske... al sta da radim kad mi je ovako upalilo ... vama ako ne radi ostavite fregmentaciju na 2346... najbitniji ji beacon interval... obavezno na 1...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •