iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2018
    Age
    63
    Posts
    10
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Nedavno sam dobio priliku da se pozabavim starim dobrim iphone 4 i 4s aparatima. Jednu cetvorku sam dugo koristio, ali je pukao ekran i tako je sve pocelo. Elem, ukratko naleteo sam na povoljnu kupovinu 4s i video da je OS 9.3.5 potpuno neprilagodjen tom hardveru i rodila se ideja za downgradom. Tada nastaju muke jer citam clanke i napise i gledam YT videa koji su stari 5-6 godina, a do dana danasnjeg se svasta promenilo tako da sada zbunjen ne znam sta je nekada moglo sada ne moze, a sada moze mozda sto se pre 5 godina samo sanjalo.

    Kljucna cinjenica je da sam video da Apple potpisuje dva firmwarea za 4s naravno najnoviji ali i 6.1.3 na koji sam ja pokusao da downgradujem moj novi/stari 4s. Kad kazem pokusao ne mislim da downgrade nije uspeo... proces je savrseno uradio iTunes ali kada sam se nasao u 6.1.3 okruzenju i aktivacionom modu dalje nista nije moglo. Iako je telefon sim free nije prepoznao karticu i morao sam da sve vratim na 9.3.5 restore-om... Moja pitanja za koja molim misljenje i komentare su:

    1. Kada je Apple poceo da potpisuje 6.1.3 i prakticno omogucio legalni downgrade na ovu verziju? I da li je posledica nemogucnosti aktivacije vezana za baseband koji je na 9.x 6.0.0, a kada sam flashovao 6.x bb je 3.02.x

    2. Citao sam i gledao vise izvora koji opisuju komplikovanu proceduru downgradea bez SHSH blobsa pomocu Behind-a tako sto se prvo jailbrekuje 9.3.5 pa onda flashuje custom 3.1.6... mogu da navedem i izvore... Da li je ova vratolomija neophodna i pored toga sto postoji potpisan .ipsw 6.1.3 ?

    3. Da li su ove procedure nastale da bi se sacuvao baseband sa verzije 9.3.5 kako bi radio na 6.1.3 ili da bi uopste mogli imati jailbreak na 6.1.3 mada za ovu verziju postoji, kako citam, jailbreak p0sixpwn.

    4. Da li postoji nacin da izvrsim aktivaciju mog drugog (neaktviranog) a SIM zakljucanog 4s telefona (na jednu svedsku mrezu) ustvari izvrsim tzv HACKTIVATION kao kod iphone4 pomocu redsn0w-a?. Odnosno da li bi aktivirao SIM zakljucani 4s time sto bi izvrsio downgrade pomocu Behind-a sa 9.3.5? Problem zakljucanog 4s ostaje kao neresiv jer ne mogu da ga ni jailbreakujem na verziji 9.3.5 dok ga ne aktiviram.

    Uh izvinjavam se zbog mnogo price i pitanja ali ako neko ima volje... molim pomoc... hvala unapred

  2. #2
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Pogledaj temu

    https://www.isrbija.net/showthread.p...l=1#post578380


    Imas vise tutorijala a na videu sa YouTube je i link sa uputstvom i potrebnim alatima.


    Apple je napravio gresku u kodu tako da ispada da svi sa 5.0.1 moraju da urade OTA update na 6.1.3 a tek onda na najnoviju dostupnu cerziju, skraceno receno.


    Pogledaj predlozenu temu i imas jos neke tutorijale sa reedit-a.


    Ovo se odnosi samo na 4S i iPad 2.

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2018
    Age
    63
    Posts
    10
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Ja sam naravno procitao celu navedenu temu ali tmo nisam nasao odgovore na pitanja koja sam postavio. Nazalost nisam nasao ni u tvom odgovoru Znam za gresku da na OTA 8.x mora da ide preko 6.1.3, ali pitao sam kako je moguce uraditi lepo downgrade preko iTunesa na 6.1.3 i bez odysseusOTA- ili Behind-a i bez ikakve greske mi se sistem podigao na 6.1.3 kao na fabricka podesavanja. Da li meni nije uspela aktivacija zbog basebanda ili nisam imao srece sa aktivacionim serverom Applea u tom trnutku?
    Da li neko moze da potvrdi da downgrade na potpisani ipsw 6.1.3 pomocu iTunesa radi na SIM otkljucanim telefonima (bez obzira na bb) i bez opisane procedure Odysseus/Behind?

  4. #4
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    To vec ne mogu da ti kazem posto sam ja radio pomenuti downgrade preko Odysseus-a i normalno ga aktivirao.

  5. #5
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2018
    Age
    63
    Posts
    10
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Hvala na postenom odgovoru... mozes li da pogledas koja verzija basebanda je sada na tom telefonu, molim te ...

  6. #6
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Posto je bio na najvisoj verziji, 6.0.00 je baseband.

  7. #7
    iPhoneBigFan mister8ight's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    266
    Thanks
    84
    Thanked 29 Times in 18 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Imam tri iP4s i rado bih spustio telefone na 6cu ali ako sam dobro shvatio, skoro niti jedan app vise nije podrzan, te u tom slucaju ne vidim poentu? Ili ja mozda nesto ne znam...?
    iPhone SE

  8. #8
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Skines aplikaciju preko iTunesa i onda preko telefona. Tako je iOS prepoznaje kao kupljenu i ponudice ti, ako postoji, da skines poslednji kompatibilnu verziju.

  9. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    mister8ight (30-01-2018)

  10. #9
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Dec 2011
    Age
    29
    Posts
    140
    Thanks
    12
    Thanked 34 Times in 22 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Ja sam uspeo da uradim downgrade sa 9.3.5 na 8.4.1 bez SHSH bloobs-a, otvorio sam i posebnu temu, želim da kažem da je moji baseband sada 5.5.00.

  11. #10
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2018
    Age
    63
    Posts
    10
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Quote Originally Posted by mister8ight View Post
    Imam tri iP4s i rado bih spustio telefone na 6cu ali ako sam dobro shvatio, skoro niti jedan app vise nije podrzan, te u tom slucaju ne vidim poentu? Ili ja mozda nesto ne znam...?

    Ukoliko je neki od tih telefona SIM free molim te probaj sledece (ja nemam 4s sim free trenutno):

    1. Download iPhone4,1_6.1.3_10B329_Restore.ipsw sa sajta ipsw.me ... taj ipsw je sada POTPISAN ili je i ranije bio ja stvarno ne znam .. pitao sam to, ali niko nece da odgovori!!

    2. Restart telefon u DFU mode

    3. U iTunesu (najnovija verzija ili bilo koja druga) sa SHIFT+Restore iPhone.. flashuj upravo downloadovani ipsw i to prolazi bez problema do 6.1.3 aktivacije

    4. Ukolko je telefon SIM free ja mislim da ne bi trebalo da ima ikakve veze sto je sada baseband na nizoj verziji (nije vise 6.0.00 vec 3.x). Tada bi trebalo da se aktivira kao posle hard reseta ...

    Znam sigurno da procedura radi ali meni nije hteo da izvrsi aktivaciju sim free telefona na 6.1.3 ali ne zato sto nije prepoznao SIM vec mi je javljao poruku tipa "We cannot activate your phone at this time.." Ja nisam onda cekao da server proradi nego sam vratio regularno 9.3.5 sa restore...

    Probaj pa javi ... mislim da nikakva steta ne moze da se desi ... sve je Applovo i iTunes i ipsw ...

    Nije tacno da nisu podrzane apps ... nije samo Messenger koliko ja znam ove tipa Viber, Face, Instagram, Snapchat itd jesu samo na nizim verzijama.. ali telefon je nenormalno brz i isplati se
    Last edited by psd; 30-01-2018 at 19:47.

  12. #11
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Quote Originally Posted by psd View Post
    iPhone4,1_6.1.3_10B329_Restore.ipsw sa sajta ipsw.me ... taj ipsw je sada POTPISAN ili je i ranije bio ja stvarno ne znam .. pitao sam to, ali niko nece da odgovori!!
    Ne znam sta nije dogovoreno, napisao sam da je Apple napravio gresku u kodu i da je ostavljen potpisan iskljucivo OTA update za 6.1.3.
    Ovo sto ga sad potpisuju je novitet i verovatno su se na to odlucili posto im je sustinski nebitno a zbog greske u kodu su nastavili da potpisuju OTA update jos davno.

    To sto ga nisi aktivirao, nema veze, najverovatnije, sa verzijom baseband-a, vec je greska do servera ili vec neka glupost oko dodatnog potpisivanja ovog iOS-a.


    Nije ovo prvi put, tako i za 3GS uvek potpisuju 4.2.1, koliko se secam.

  13. #12
    iPhoneBigFan mister8ight's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    266
    Thanks
    84
    Thanked 29 Times in 18 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    @psd: javljam za par dana, obzirom da trenutno nisam u mogucnosti. Svi telefoni su sim free.
    iPhone SE

  14. #13
    iPhoneBigFan mister8ight's Avatar
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    266
    Thanks
    84
    Thanked 29 Times in 18 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Proslo sve ok, aplikacije rade. Hvala za pomoc.
    iPhone SE

  15. #14
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2018
    Age
    63
    Posts
    10
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Dakle probao sam i ja i sada je naravno, sve je proslo glatko i bez problema. Jednostavno nisam imao srece sa aktivacionim serverom prvi put pa sam razbijao glavu zasto nije uspelo iz prve. Da zakljucimo:

    Za downgrade 4s sa verzije 9.3.5 na 6.1.3 nije potreban nikakav jaibreak, odysseusOTA ili Behind odnosno komplikovane procedure kakve su primenjivane u 2017. godini.

    SADA Apple potpisuje verziju 6.1.3 koja (nije OTA) NIJE bagovana vec sasvim korektna i za instaliranje vam treba samo iTunes i 15 minuta vremena. Kako izgleda telefon na davno zaboravljenoj verziji ne moze se jednostavno recima ni opisati (stare predivne 3d ikone, graficki neuporedivo lepsi dizajn, fontovi i boje, a brzina je fantasticna. Uzivajte u "novom" telefonu!
    Last edited by psd; 07-02-2018 at 09:03.

  16. #15
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    5
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Downgrade 4s sa 9.3.5 na 6.1.3. u NOVIM okolnostima

    Odradio,vrlo jednostavno.Sve ukupno manje od 15 min.Radi jako brzo,ali .....Ios je tako jako zastario da je meni neupotrebljiv.(kao drugi iphone uvezan sa osnovnim i ipadom)Ponudio mi je putem OTA update na 8.3.nešto.Odradio,pa se prisjetio da je to najgori ios za 4s.
    Odmah ga vratio na dobri 9.3.5 ,malo štucne,sekundu uspori,ali radi punim kapacitetom.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •