iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 106

Thread: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

  1. #1
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    33
    Posts
    163
    Thanks
    30
    Thanked 152 Times in 46 Posts

    Default iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Dizajn: Prilikom samog unboxinga doceka vas jako lijep uredaj, koliko je lijep toliko je i siromasno pakovanje. Dizaj uredaja kao i sta sami znate cujeli je od stakla, u mome slucaju je Space Gray. Lajsna uredaja mijenja boju na toplinu samih ruku, znaci ostaju " packe sasvim druge boje". Otisci na samom ekranu jako vidljivi. Uredaj se ne klize u rukama, daje premium osjecaj. Tezak je dosta naspram S8. Sami dizaj uredaja 9/10.

    Ekran: Kod ekrana mozemo dosta toga reci. Prvo paljenje uredaja, i kada vam se pojavi Hello sve izgleda fantasticno. Meni kao korisniku S8 i S8 plus gdje je bolje rijesen dizajn samog ekrana nije niti malo smetao gornji zub. OLED je fantazija, makar su meni neke cudne boje a sta ces navikao na Samsung OLED. Bijela boja fantazija bolja nego na itijednom Samsung kojeg sam imao. Crna koja mora biti dominatna pokazala mi se nekako losa. Sve usporedjivano sa S8. 9.5/10

    Animacije: Tu skidam kapu Apple-u. Animacije su vrhunske prlikom ulaska u same aplikacije, kao i izlazak. Svaka gesta od home "button", pa do vraca koraka u nazad. Prelaskom iz aplikacije u aplikaciju radi fluidno, jako lijepo i jako ostro. 30/10

    Baterija: Baterija mi se pokazala kao prosjecna, niti bolja, kao niti gora od samog S8 uredaja. iPhone sam koristio intezivno cijeli dan, izdrzao je kao i svaki drugi koji sam imao. Prilikom samog slanja hotspota, baterija se grijala dosta, ali nije padao tako brzo postotak baterije. Svatko tko se odluci uzeti X seriju moze biti zadovoljan sa X modelom.

    iOS: Dosli smo i do samog iOS-a. E tu cu dosta popljuvati. Koliko god da je on ispeglan, ne mogu progutati tu zatvorenost. Zar je moguce da su auto brightness toliko sakrili da ga moras 2 min traziti. Znam da je appleov eko sistem fantastican, ali brate da ja sa Zedge aplikacije ne mogu staviti custom ringtone bez itunesa ili pc-a. Dosta mi aplikacija nije optimizirano za x model. To su mogli rijesiti poput samsunga da se prosiri aplikacija. Pokusao sam obrisati 200 slika, nece mi oznaciti sve, mozda ja nesto grijesim ali nije uspio. Daj boze da se vrati jailbreak, da mogu smanjiti ikonice
    Toliko su velike da mi oci iskacu van. 3/10

    Kamera: Kamera vrhunska kao i same animacije. Portret mod fantastican. Zao mi je sta nema pro mode gdje mogu sam namjestati postavke. Znam da ima aplikacija. Samo sucelje kamere jako poznato i jako lose. Ali ruku na srce, kamera obara sa nogu. Nocne slike okida prekrasno, boje su realne i to stvarno realne. HDR slike svemirsko dobre. Nema sumova, nema previse izostravanja makar ja vise preferiram slike od Samy-a. Moj cijelokupni dojam oko kamere 20/10

    Moj osobni dojam: Da li cu ostati na X modelu, kratko i jasno necu. Koliko god da mi je lijep ne mogu progutati zatvorenost uredaja. Potrebno mi je da mogu funkcionirati bez laptopa ili pc-a. Zato prelazim na Note 8. Cijena od 10 000kn, a sta da vam kazem ne vrijedi. Zalosno da nisu mogli rijesiti normalno brzo punjenje nego furaju isti adapter vec 10 godina. Tu stvar imaju uredaji od 200 eura. Meni je docekao falicni X model kojem propada ekran, znam da se desavaju lose stvari na pomicnoj traci. Tako da mu tu ne zamjeravam nista. E da same slusalice u prodajnom paketu kriminalno lose, ispidaju prilikom trcanja, nema gumenih jastucica sto je isto lose.


    Ocijena: 8/10

  2. #2
    iPhoneBigFan puksion's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Age
    31
    Posts
    381
    Thanks
    138
    Thanked 234 Times in 133 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Samo cu odgovoriti za auto brightness, imas u settings-u search opciju i tu nadjes sve sta ti treba, trebalo mi je mozda 2 sekunde da nadjem opciju kad sam prvi put instalirao ios 11.
    iPhone XS 64gb

  3. The Following User Says Thank You to puksion For This Useful Post:

    Marko Mikolić (12-11-2017)

  4. #3
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    33
    Posts
    163
    Thanks
    30
    Thanked 152 Times in 46 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Tako sam je na kraju i pronašao ali zaboravih napisati

  5. #4
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Po me si ti jedan od korisnika koj je vec navikao na android os pa ti je ova promena bas tesko pala zbog navika koje si imao. Tako i ja isto kad sam pokusao nekoliko puta da probam android brzinom svetlosti sam se vracao na ios.

  6. The Following User Says Thank You to bobanbg9 For This Useful Post:

    ukce (03-01-2018)

  7. #5
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    33
    Posts
    163
    Thanks
    30
    Thanked 152 Times in 46 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Slažem se. Ali takav sam tip osobe da uvijek novo probam. Molim te da li možeš reci kako da skidam aplikacije koje su preko 150mb, a da nije wifi. Imam flat internet na mobitelu tako da mi ne treba wifi. Sve živo pokušavam, ali ne ide

  8. #6
    iSrbijaHero bobanbg9's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    944
    Thanks
    920
    Thanked 613 Times in 366 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Mislim da je apple limitirao download na 100-150mb ako se ne varam

  9. #7
    iPhoneBigFan puksion's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Age
    31
    Posts
    381
    Thanks
    138
    Thanked 234 Times in 133 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Za aplikacije ukljuci da skidas neku i onda ce se app pojaviti na home screen sa statusom "cekanja". Nakon toga uradi restart telefona i cim se telefon upali nastavice da skida sa 3g/4g kao da skidas preko wifi-a
    iPhone XS 64gb

  10. #8
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Pre je ogranicenje bilo na 50, pa na 100 a sad je 150 MB limit za download aplikacija preko cellular data.

    Bez jailbreak-a to nije moguce zaobici.


    Namerno je napravljeno da bi se na neki nacin sprecili tehnicki nepismeni ljudi da naprave sumanute troskove za download stvari sa App Store-a i prilika da se vec nadje neko pametan i preganja tuzbama protiv Apple-a koji ih je zeznuo, kako oni to posmatraju.

  11. #9
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2013
    Age
    33
    Posts
    163
    Thanks
    30
    Thanked 152 Times in 46 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Quote Originally Posted by puksion View Post
    Za aplikacije ukljuci da skidas neku i onda ce se app pojaviti na home screen sa statusom "cekanja". Nakon toga uradi restart telefona i cim se telefon upali nastavice da skida sa 3g/4g kao da skidas preko wifi-a
    Probao sam, i neće da se pokrene. To sam vidio na YouTube.

  12. #10
    iSrbijaLegend MajX's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    39
    Posts
    1,922
    Thanks
    523
    Thanked 1,412 Times in 631 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj



    Je li mogucr da je 8+(cak i 8) ovoliko superioriniji od X?

  13. #11
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Mozda zbog veceg broja piksela.

  14. #12
    iSrbijaLegend MajX's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    39
    Posts
    1,922
    Thanks
    523
    Thanked 1,412 Times in 631 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Ne znam ali ga sisa svakako 8 i to dobro,i na Geakbench sto

  15. #13
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    A koji ti to pogram?Jel’ mogu Ja sa 8 da poredim sa X iako ga nemam?

  16. #14
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Pa ako je isti HW unutra jedino gde ima X vise da radi su pikseli i normalno je da 8 bude brzi. Cisto sumnjam da su bolje ispeglali 8 od X, mada sa iOS 11 je sve moguce.

  17. #15
    iSrbijaLegend MajX's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    39
    Posts
    1,922
    Thanks
    523
    Thanked 1,412 Times in 631 Posts

    Default Re: iPhone X osvrt na cijelokupni uredaj

    Quote Originally Posted by shiza View Post
    A koji ti to pogram?Jel’ mogu Ja sa 8 da poredim sa X iako ga nemam?
    Geakbench 4 i Antutu

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •