iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast
Results 196 to 210 of 216

Thread: iPad Mini Retina. Prvi utisci

  1. #196
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Nisi to objasnio kako treba

  2. #197
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2014
    Age
    33
    Posts
    20
    Thanks
    2
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Na YouTube aplikaciji ne može da se oznaci više od 720p, na Mctube može da se oznaci najviše 1080p.. Postoji li app gde može da se oznaci veća rezolucija

  3. #198
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,370
    Thanks
    3,023
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Nisam hteo da nastavljam raspravu na ovu temu ali moram da se nadovežem.....oštrina i rezolucija su dva različita pojma.....možete imati 4K video koji je snimljen loše pa će biti mutan na bilo kom monitoru.Opet možete imati npr full HD video koji će na iPad-u Air izgledati oštro kao na full HD monitoru.....naravno monitor će pružiti najbolje rezultate ako se na njemu pusti adekvatna rezolucija ali to ne znači da će sve ostalo biti mutno(kako je ovde prezentovano blur).......shvatite to npr ovako: imate full HD snimak i full HD monitor......svaki pixel snimka biće prikazan pixel-om monitora 1:1 a ako taj snimak pustite na 4x jačem monitoru jedan pixel iz snimka biće prikazan sa 4 pixela monitora i to nikako ne znači da će ta isti snimak biti mutan,neoštar ili blurovan........ponavljam,to nema nikakve veze....toliko o tome.Ovde se koliko se po naslovu vidi priča o utiscima o dotičnom uredjaju pa bi najbolje bilo i nastaviti u tom smeru......


    iPhone 13 mini Starlight

  4. #199
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Nisi u pravu

    Slika nikad nece biti dovoljno dobra ako je rezolucija videa ili fotografije manja od rezolucije displeja

    Jednostavno, uvek moze bolje a losije je ako nije toliko koliko treba da bude

  5. The Following User Says Thank You to igne For This Useful Post:

    mospre (02-03-2014)

  6. #200
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Mislim da se ne razumete. Ostrina videa/fotografije moze biti maksimalno ostra (ne uzimam u obzir mogucnost da video/slika nije u fokusu i slicno), ili ako je rezolucija videa/fotografije veca, odnosno jednaka maksimalnoj rezoluciji uredjaja na kome se prikazuje, ili ako se prikazuje u prozoru, odnosno delu ekrana koji odgovara rezoluciji slike/videa 1:1. Dakle, ako rezolucija nekog imaginarnog uredjaja, 1024x768, a vi imate sliku/video u rezoluciji 512x384, to znaci da da bi se ta slika/video, prikazala u svojoj maksimalnoj ostrini, tacnije da ne bi izgubila svoju maksimalnu ostrinu, potrebno je da se prikaze na 50% povrsine ekrana tog uredjaja. Ako je slika/video pak u rezoluciji vecoj od rezolucije koju odredjeni uredjaj moze da prikaze, prikaz ce biti naravno podjednako ostar, kao i video/slika koja je bas u toj odredjenoj rezoluciji.

    Dakle cista logika. Uvek od veceg mozes da napravis manje, ali od manjeg ne mozes da napravis vece osim ako nesto ne umetnes. Vece se u ovom slucaju o kojem vi pricate (dakle prikaz videa manje rezolucijen a retina ekranu) postize softverskim uvecanjem (interpolacijom piksela na osnovu odredjenih algoritama). Dakle to u praksi znaci da uredjaj uzme dva postojeca piksela i onda sam umetne treci izmedju njih, koji je neka sredina sadrzaja i boja. Dakle da malo banalizujem stvari. Ako je jedan piksel crven, a drugi zut, uredjaj ce umetnuti narandzast i tako na osnovu svog algoritma pokusati da napravi neki najmanje stetan prelaz. E sada kada se to ponovi milionima puta onda se dobije veca slika, ali koja deluje (i jeste) mutnija, odnosno nedovoljno ostra.

  7. #201
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Sve u svemu 1080p kada pustim na miniju nije ni priblizno lepa slika kao kada je pustim na full hd monitoru. I frustrirajuce je...
    Imam osecaj kao da sam pustio od 480p-720p nesto izmedju a ne 1080p

  8. #202
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Ako mislis na mini retina, to je onda vec u domenu kvaliteta samog panela, verodostojnosti reprodukcije boja i tako dalje. Po netu se dosta pise da se nisu bas proslavili sa tim panelom.

  9. #203
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Ko ima Retina MacBook neka uziva u ovom video demo

    Ovde dozvoljava samo 720p zbog samog plugina tako da je potrebno ici direktno na youtube


    Last edited by igne; 02-03-2014 at 14:54.

  10. The Following User Says Thank You to igne For This Useful Post:

    bbrks (02-03-2014)

  11. #204
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Moj nije retina, ali svejedno, spektakularno

  12. #205
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member komsa's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Cyber universe
    Posts
    3,370
    Thanks
    3,023
    Thanked 1,909 Times in 1,291 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Igne ja sam upravo to isto rekao ......."naravno monitor će pružiti najbolje rezultate ako se na njemu pusti adekvatna rezolucija ali to ne znači da će sve ostalo biti mutno(kako je ovde prezentovano blur)"......ne vidim u čemu to nisam u pravu .........uvek može bolje ali to ne znači da je loše.I dalje ovde govorimo o iPad-u mini retina koji je u cenovnom rangu u kojem je i utiscima........


    iPhone 13 mini Starlight

  13. #206
    "The iSrbija Hall Of Fame" iNstitucija zule73's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,430
    Thanks
    2,716
    Thanked 3,519 Times in 1,412 Posts

    Default iPad Mini Retina. Prvi utisci

    brate,ja sam kralj off-a,al' vi ste overlordovi!!!
    Last edited by zule73; 02-03-2014 at 19:35.
    iPad 10.2

  14. The Following User Says Thank You to zule73 For This Useful Post:

    3gs (02-03-2014)

  15. #207
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Ovako da pocnem. Nakon updatea na ios 7.1 primetio sam blago pobojsanje u performansama, ali nista ko sto se ocekivalo. Ima bugova u icloud ima bug non stop nesto ucitava na home strani i to me izludjuje. Dodje mi clean instalaciju da mu uradim jer ovo je uzas tacno trosi bateriju i u stanju mirovanja. Nije to neka potrosnja ali trosi a ranije nije. Sve u svemu i jeste bolji i nije od 706. Ps ovaj forum ucitava katastrofa sporo dal je do iosa ili foruma ne znam...

    Edit, ne pomaze ni reset, ne uvek ali cesto izbaci na home screen onaj kruzic, batarija je losija def. Sto se tice multi taskinga gori je, i vrlo mi smeta kada sa 4 prsta dignem da mi otvori pokrenute app otvori mi totalno 5tu applickaiju a ne onu u kojoj sam. sve u svemu update je ******. Kao da namerno rade i srede jedno a drugo poprave. Ko zeli da ima ipad koji radi SLOIDNO sa A7 Procesorom neka updateuje nije ni toliko los (vise sam smoren jer je losiji od 7.0.6 . Sramota za apple da ne mogu ovaj ios da urade kako valja. I dalje se ceka neki novi update . ili ipak nista pre ios 8. Ovaj 7 ostaje ****** za ipad.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Igor88bg; 11-03-2014 at 23:03.

  16. #208
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Ja ne znam kako je ovo moguce ali ovo mi izbacuju applikacije (1.4GHz)
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Igor88bg; 09-04-2014 at 00:09.

  17. #209
    iSrbijaHero iLaki's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    1,140
    Thanks
    364
    Thanked 151 Times in 99 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Moze li neko da provjeri na svoj iPad je li mu na adapter od punjaca 12w ili 10w na moj je 10wolti pa mislim da sam ga pomijesao sa nekim drugim adapterom jer bi valjda trebalo da je 12W i sta moze da se desi iPad-u zbog koriscenja 10w?

  18. #210
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member 3gs's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,300
    Thanks
    2,373
    Thanked 687 Times in 467 Posts

    Default Re: iPad Mini Retina. Prvi utisci

    Ako imas ipad mini retinu 2 onda ti je 10W 5,1V
    A ipad mini 1 je 5w mislim

    I jos nesto W je wat ne volt...

  19. The Following User Says Thank You to 3gs For This Useful Post:

    iLaki (27-06-2014)

Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •