iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 83 of 125 FirstFirst ... 3373818283848593 ... LastLast
Results 1,231 to 1,245 of 1861

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #1231
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Isključivo plaćam Apple Pay-om tako da me Dina ne zanima a što se tiče malih trgovaca moraće da se prilagode.

  2. #1232
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ako ti trgovac kaže da mu je aparat neispravan ti ćeš?

    se prilagoditi. Platiti kešom ili nećeš kupiti.

  3. #1233
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    U većini slučajeva otići u drugu radnju....

  4. The Following 2 Users Say Thank You to wifininja For This Useful Post:

    drjackyll (22-07-2021),nixysx (21-07-2021)

  5. #1234
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Nema to nikakve veze sa manjim prodavcima, oni bukvalno nista ne odredjuju. Dina je inferiorna unodnosu na Visa i MC u mnogim stvarima, a najevidentniji je beskontaktno placanje. Prvi prezirem kad radnja nemamposbterminal, ili im je toliko neupotrebljiv da sebsvodi na kontaktnonplacanje. Medjutim, logicno je da svaka zemlja poksava da nadje nacin da sto vise para zadrzi i spreci odliv. Jedino jenglupo sto to ovde ne rade kako treba i vrlo primitivno, za danasnje uslove.
    MC je toliko hohstaplerski da je pre nekoliko godina bio skandal zato sto su dogovorili sa Google-om da im salju podatke svakog korisnika koji je koristio tu karticu, gde je koristio, koliko je trosio, sta je kupio a oni to onda obradjivali i uparivali sa njihovom bazom da bi zaradili na prodaji tih informacija za ciljane oglase. Da li je potreban komentar za tako nesto U najmanju ruku za debelu tuzbu za ugrozavanje privatnosti.
    Kad su tolikompovoljninindobri, zasto nenuvedu cache back opciju.
    Daleko od toga da je ovde povoljno finansijsko trziste, ali velicanje pomenute dve karticarske organizacije je smesno, pogotovo u poredjenju sa zapadom.
    Kao sto je kolega pomenuo, platite, pokusajte sa American express-om da platite neke sitne iznose u inostranstvu.

  6. #1235
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Koliko vas ovde sa foruma ima i svakodnevno koristi Dina karticu?

  7. #1236
    iPhoneBigFan dervisbegovic_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2019
    Location
    Beograd
    Posts
    189
    Thanks
    480
    Thanked 117 Times in 85 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Nisam je nosio uopšte do pre godinu dana kada mi je bankomat zablokirao karticu na jedan dan. Od tada nosim obe za svaki slučaj, ali koristim Mastercard samo.

  8. The Following User Says Thank You to dervisbegovic_ For This Useful Post:

    wifininja (21-07-2021)

  9. #1237
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ja sam svojim očima gledao u Nemačkoj da ljudi u redu najnormalnije koriste iPhone dok čekaju u redu, ali će na kasi da izvade Giro karticu i platiti njome, a nešto sumnjam da niko od njih nema Apple Pay na telefonu. Jednostavno, ljudi imaju svest da ne odlivaju pare iz zemlje ako ne moraju, plus što je svaka transakcija koju platiš nacionalnom karticom za najmanje pola evra jeftinija, a Nemci su ljudi koji će bez problema da čekaju na kasi da im kasirka vrati kusur od JEDNOG EVRO CENTA.

    Onog momenta kad izvadiš MC ili Visa karticu, ili će odbiti da je prime ili će cena na fiskalnom biti malo veća nego što bi bila da plaćaš kešom ili Giro karticom.

    Ta vremena još uvek nisu došla kod nas, što ne znači da neće. Kada ujutru budeš imao izbor da platiš kafu 50 - 100 RSD manje ako plaćaš Dinom, videćeš vrlo brzo kako Apple Pay, Wallet i razne druge kerefeke nisu vredne korišćenja.

    A to je samo početak priče. OK, beskontaktno plaćanje je super zgodno, ali nije nešto zbog čega bih umro da nemam. Osim toga, ne vidim koji drugi benefit imam od MCa ili Vise, osim ako nije u pitanju kreditna pa se dobije putno osiguranje. Da li imam produženu garanciju ako platim neku tehniku njihovom karticom kao na zapadu? Nemam. Da li imam mogućnost da skupljam milje za jeftine avionske letove njihovim karticama kao na zapadu? Nemam. Da li imam ozbiljan cashback program za svaku transakciju njihovim karticama kao na zapadu? Nemam.

    U najboljem slučaju imam plaćanje na rate (koje mi u principu ni ne treba nikad) i beskontaktno plaćanje. Evo, skačem od sreće od silnih benefita.

    Ako MC i Visa budu hteli mene za korisnika i u budućnosti, moraće malo da krenu da se bore za moje pare. Do tada, plaćam Dinom kod malih lokalnih prodavaca kojima ta ušteda na provizijama itekako znači.

  10. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    Cuksi (22-07-2021)

  11. #1238
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Iskreno sam koristio kad sam bio prinudjen dok sam cekao mesec i vise dana da izrade MC, ali kad bi uveli bezkontaktno placanje, nema razloga da se nemkoristi.
    Sve ovo nema veze sa polemikom oko toga da li je normalno da svaka zemlja pokusa da spreci odliv novca. Mi smo suvise smesni, finansijski narocito, da bi mogli da udjemo unozbiljnu trku sa takvim gigantima ali bi sigurno mogli mudrije da odigramo i napravimo savremenijunkarticu koja bi vecini ljudi omogucavala razne pogodnosti.

  12. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    dervisbegovic_ (21-07-2021)

  13. #1239
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Mogli bi ali to će ostati samo na mogli bi.

  14. #1240
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    Da je takav nacin razmisljanja dobar, Novak Djokovic bi i dalje bio prasinar na sljaci koji skuplja loptice. Kad bi ukapirali da mnogo toga mozemo na duge staze i planiranjem, bez kradje i brzog bogacenja, ne bi bili gde jesmo.

  15. The Following 2 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    Cuksi (22-07-2021),stefan.gricko (24-07-2021)

  16. #1241
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by zabrljanje View Post
    Mi smo suvise smesni, finansijski narocito, da bi mogli da udjemo unozbiljnu trku sa takvim gigantima ali bi sigurno mogli mudrije da odigramo i napravimo savremenijunkarticu koja bi vecini ljudi omogucavala razne pogodnosti.
    To je samo razlog više da uđemo što pre i što ozbiljnije u celu priču. Kao zemlja u deviznom deficitu u našem je interesu da što pre krenemo da krpimo rupe jer bukvalno ne znamo gde smo šuplji.

    Kao što rekoh, ako Nemcima sa onakvim životnim standardom nije ispod časti da čekaju na kusur od 0.01 EUR onda ne bi trebalo ni nama da bude problem da koristimo Dina kartice i žrtvujemo 30 sekundi svog komfora da pomognemo lokalne biznise.

    E sad, Nemci su Nemci a mi smo mi...

  17. #1242
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by zabrljanje View Post
    Da je takav nacin razmisljanja dobar, Novak Djokovic bi i dalje bio prasinar na sljaci koji skuplja loptice. Kad bi ukapirali da mnogo toga mozemo na duge staze i planiranjem, bez kradje i brzog bogacenja, ne bi bili gde jesmo.
    Pa mora malo da se kraducka ...pa kako drugačije

  18. The Following User Says Thank You to wifininja For This Useful Post:

    drjackyll (22-07-2021)

  19. #1243
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Objasni to Nemcima koji su se opekli o Wirecard

  20. #1244
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Te nemačke kartice su savremene i podržavaju Apple Pay. Kao i ekvivalentne holandske. Neka naprave ozbiljne savremene domaće kartice i ljudi će ih koristiti. Nije nam svima bitna isključivo najniža cena. Lično sam spreman da platim tehnološke inovacije koje olakšavaju život i ubrzavaju neke dosadne stvari. A naši trgovci koji ne žele da plaćaju visoke provizije mogu uvek da uvedu plaćanje IPS QR kodom koje je domaće i savremeno. Tvojom logikom bi svi trebalo da vozimo jugića jer je domaći, pare ostaju u zemlji i ostalo. A svakako ću da dam prednost domaćem proizvodu ako je bar podjednakog kvaliteta i takvih proizvoda ima. Dobrim proizvodima ne treba nametanje od strane države. Samo lošim.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to polifonico For This Useful Post:

    drjackyll (22-07-2021),wifininja (21-07-2021)

  22. #1245
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Mašiš poentu ali nema veze. Svakako ću da kupim inostrani Apple M1 laptop umesto da rabim domaći Ei Niš pokušaj od pre 40 godina, a te priče kako nikome nije bitna cena možeš da pričaš nekom drugom, pošto svako ko zarađuje novac radeći itekako gleda da uštedi gde god može.

    Pričam o vrlo prostoj situaciji, onako kako to izgleda u Nemačkoj i mnogim drugim zemljama danas. Znači, ujutru žuriš na posao i svratio si u lokalnu pekaru po kafu i sendvič. Pri plaćanju imaš 2 opcije:

    1) Da platiš Dinom i ručno kucaš PIN i svoj doručak platiš 50 RSD manje, ili
    2) Da platiš beskontaktno Apple Pay-em svojom MasterCard karticom

    Jasno je šta će 99% ljudi da izabere.

    Da, loše je što Dina još uvek ne podržava beskontaktno plaćanje i Apple Pay, ali shodno okolnostima u kojima živimo, ovo je sasvim OK za početak. Do pre godinu dana Dina nije imala ni čip nego je bila na magnetnoj traci, tako da napredak ipak postoji.

    Na kraju krajeva, Maxi je pre godinu i po - dve ukinuo prihvatanje AMEX kartica pri plaćanju. Baš se pitam zbog čega li je to, mora da je zbog ultra niskih provizija na transakcije. Ko ti garantuje da neće u nekom trenutku za par godina da ukinu i MC ili Visa kartice?

Page 83 of 125 FirstFirst ... 3373818283848593 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •