iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 15 of 32

Thread: 14 Pro Max iskustva

Threaded View

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    47
    Posts
    2,114
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default 14 Pro Max iskustva

    Posle nesto vise od mesec dana druzenja sa 14 Pro Max, rekoh hajde da napisem neka svoja iskustva, a lepo bi bilo da se i ostali forumasi pridruze.
    Ja cu dosta poredjenja da uradim sa Xr.
    Daklem, o tehnikalijama i ostalom necu, to svi sve znamo, pisem samo svoja zapazanja i iskustva:
    Velicina: za moju saku (recimo da imam prosecne sake) je telefon za nijansu prevelik. Recimo da mi je Xr po velicini (14 Pro) nesto sto savrseno lezi. Elem, tezina je tek prica za sebe, jer za moj nacin drzanja uredjaja (sa malim prstom uvek ispod telefona kao dodatna sigurnost), posle 10-ak minuta prst pocinje da boli. U pocetku je i manje vremena trebalo da bolovi pocnu, ali evo, vredno treniram
    Ekran: nema sta, razlicita tehnologija, i samim tim najbolji moguci prikaz. AOD sam iskljucio odmah (meni je to nepotrebno, i mislim da dodatno vuce bateriju), mada sad cu da budem na GO, pa cu malo da istestiram.
    Zvuk: zvucnik preglasan, mislim da je jaci zvuk bio samo na onim kineskim AnyCool telefonima koji su izazivali privremenu gluvocu. Ton u slusalici jasan, cist, vrlo glasan. Na Xr sam vrlo cesto u glasnijim okruzenjima imao problem da cujem sagovornika, ovde to nije slucaj.
    Konekcija: Deluje mi da je BB nesto jaci, jer tamo gde je Xr umeo da izgubi mrezu, PM se jos uvek drzi. WiFi isto odlican (testirao samo sa 5GHz mrezom, posto je ona osetljivija na prepreke)
    Baterija: monstrum!!! uz malo manju upotrebu 1.5 dan, sto ce reci od lupam juce ujutro do danas uvece. Sa mojim koriscenjem, a sada sam izbacio igrice i jos neke budalastine, prosek je 30h do 20%, a verujem da bi izdrzao jos nekoliko sati, uz SOT oko 5-6h. Dok sam se zezao malo vise sa telefonom, bilo je oko 8-9h SOT, i oko 24-26h koriscenja do 20%. Ovo 20% napominjem jer ja tu vec ludim da telefon nece izdrzati, a bas ce mi negde jako zatrebati. Pustio sam ga naravno i da se isprazni do 1%, pa od 20-1 je trebalo negde oko 2.5h SOT. Uglavnom, siguran sam da nece nikoga da izneveri.
    Sto se izgleda tice, iako sam veci fan ravnih ivica kao sto je iPhone4, a sada i PM, Xr mi se cini daleko boljim za drzanje u ruci
    Izbocina na kameri je ogromna, srecom zastitna maska (najobicniji silikon) to resava da znam da se nece nista izgrebati.
    Sve u svemu, prezadovoljan sam novim uredjajem.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  2. The Following 8 Users Say Thank You to miodrage For This Useful Post:

    Azimuth (13-12-2022),LDV20 (14-12-2022),Zuba1970 (14-12-2022),aw_snap (13-12-2022),mikenzi (15-12-2022),sergius (13-12-2022),sone888 (14-12-2022),tadic.d (14-12-2022)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •