iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 15 of 21

Thread: iPad - koji odabrati i zašto

Threaded View

  1. #1
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default iPad - koji odabrati i zašto

    Pozdrav ljudi,

    Ovako... sa izlaskom iPadOS-a povećao se i moj interes za iPad-om. MACmini/macbook mi je i dalje jednostavno preskupa igračka
    E sada... neću ovdje postaviti pitanje može li iPad zamijeniti laptop/macbook jer se i dalje ne slažem sa stotinama odgledanih recenzija koji redom tvrde da je to moguće - jednostavno na windows laptopu/macbook-u mogu se obavljati stvari koje iPad ne može, to je tako.
    Ali uzeo sam najozbiljnije u obzir iPad iz razloga što je 90 posto vremena moj boravak na laptopu vezan za surfanje, slanje emailova i gledanje YT-a.

    Pregledom sadašnjih modela (2019) u startu sam eliminirao iPad Pro i osnovni model iPad-a (sa A10 čipom) - prvi zbog cijene i drugi zbog slabijih performansi i činjenice da je to entry model koji za 2,3 godine neće moći odgovoriti zahtjevima. Kupujem nešto na dulje razdoblje, minimalno 4,5 godina.

    Imam buđet od šesto € i problem je što se za taj novac može birati između iPad-a Air-a (2019) WI-FI i iPad Mini (2019) WI-FI, LTE

    Pitanja:
    1) kako točno funkcionira taj LTE kod iPad-a - da li se samo stavi SIM kartica u iPad i onda mogu koristiti 4G. Znači, nema komplikacija, sve je isto kao kod mobitela ili ima nekih specifičnih "caka" da bi se LTE/4G mogao koristiti. Poušavam sebe uvjeriti da mi LTE ne treba ali nekako smatram da je ta funkcija, bez obzira na bitno veću cijenu, jako bitna i može zatrebati.

    2) Koja je NAJJEFTINIJA opcija za kupovinu novog iPada-a. Ima neko savjet kada kupiti, pričekati black friday, pričekati novu liniju pa da ova pojeftini. Kada se predstavljaju novi modeli iPada-a

    3) Da imate šesto eura, koji bi vi iPad kupili. Koji nudi najbolji omjer uloženog-dobivenog. U obzir ulaze i prošlogodišnji modeli Air-a i možda Pro-a (mada sumnjam da se može nabaviti u ovom cjenovnom rangu)

    Hvala za sada
    Last edited by Crobex; 07-10-2019 at 13:30.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •