Uzeo sam danas sat i aktivirao ecg i irregular rhythm bez problema. Da li ima jos nesto sto mora ovde da se aktivira? Dok sam jos ovde...

Sto se tice global blue procedura je sledeca:

1. U radnji se dobije tax free obrazac koji se predaje na salteru global blue u istom trznom centru (sve prodavnice su vezane ugovorom za njih).
2. Na salteru gb se popuni info vezan za pasos i daje se kreditna/debitna kartica. U roku od 3 dana pare lezu na racun.
3. Dobije se papir za koji treba da se dobije pecat na madjarskoj carini (ko ide avionom taj deo obavlja na aerodromu),
4. Dobije se i koverta (na kojoj je ispisano gde se salje i ostalo, nista ne treba dopisivati) gde se ubaci papir (ISPECATIRAN) i koja se zatim salje iz mesta prebivalista (ko ide avionom ubacuje tu kovertu na aerodromu).
5. Ukoliko koverta ne stigne u roku od 21 dan (mislim od dana kupovine), gb uzima uplaceni novac sa kartice. Pitao sam da li salju potvrdnu poruku da su dobili, receno mi je da ukoliko za 21 dan ne skinu pare da je sve OK. To mi je neohrabrujuce (s obzirom na rad nase poste i svega sto moze da se desi da pismo ne stigne na vreme).
Razmisljam na posaljem preporuceno pa bar da pratim gde se nalazi.

Eto, to je moje licno iskustvo. Hvala jos jednom svima na pomoci.

E sad, da li neko ima iskustva sa carinjenjem sa madjarskom granicom? Konkretno:
- Koliko se ceka? Kod je najmanja guzva?
- Da li moram sat da upakujem nazad (radi pokazivanja kupljene robe)?
- Da li ja na tom delu gde se carini i prelazim granicu? (glupo pitanje ali da proverim )
- Da li treba nesto da obavljam na nasoj granici?