Pozdrav,
Kupio sam iphone 6s u Telenoru pre 3 meseca.Pre nekih nedelju dana je pocelo da kada me neko pozove ja sam nedostupan.Taj ko me zove odma dobije poruku da sam ponovo dostupan i opet me pozove i opet sam nedostupan.Tako isto i sms poruke.Kada otkucam poruku i kliknem send kaze da ne moze poruka da se posalje.Telenorov internet takodje baguje-zeza.Kada ga ukljucim kaze nema interneta...povezite se.
Kada restartujem tel ili izvadim karticu pa vratim,proradi i onda nakon nekog vremena sve isto u krug.
Odneo sam pre 3-4 dana tel u Telenor gde sam kupio i rekli su da mora na servis.Ne mogu da dobijem novi dok servis ne odobri i ne vide sta je tacno problem.
Ince karticu sam ubacio u drugi uredjaj i radi sve.Tel nije padao,nije upao u vodu i sl/
Jutros sam dobio poruku da je reklamcija prihvacena i da je evidentiran kvar koji ce biti otklonjen popravkom.I da ce to biti za 2 radna dana do 30 dana od reklamacije.
Mene zanima u cemu moze biti kvar-problem sa telefonom ako neko ima predstavu i da li zaista moze da se popravi.Ne popravi pa da nakon 10,20 mesec dana bude opet isti problem i sta u tom slucaju mogu da uradim i koja su moja prava?