Ako nije pitanje za ovu temu neka ga neko prebaci tamo gde treba.

Naime, moj prijatelj želi da kupi iPhone 6s, za svoju ćerku (nebitno ali čisto da napomenem da se on ne razume u "problematiku", i naravno čovek gleda da ga to košta što je manje moguće i da nešto novca da i u čekovima.

Pokušao sam da mu objasnim da talefon može legalno u Srbiji da kupi jedino u ovlašćeni prodavnicama, gde sad u iSTYLE-u on košta 70k din (32 BG) ili kod operatera mobilne telefonije gde košta verovatno još više.

Da li sam ja u zabludi ili ne.

Dakle, varijanta "Mađari" njemu ne znači puno jer nema ceo iznos da kešira, a u lokalnoj prodavnici i servisu mobilnih telefona, taj telefon mu nude za 470€, uz 10% provizije na deo sume dat u čekovima.

Kako god, 470€ je približno 56k din i meni ta cena nije nikako jasna. Da li je takav telefon NOV (vakuum pakovanje) ili nije? Rekao bih da nije i da tu postoji neka "caka" samo ja ne znam da mu kažem kakva.

Moja preporuka je da to ne kupuje ali, znate već, napisao sam gore (cena, čekovi, ...).

Može slobodno i Mykenzi da se uključi i da odgovor. Rado ću mu ga preneti (mom prijatelju).

Hvala svima unapred na odgovorima.