iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 8 of 8

Thread: Iphone 4S R-Sim zaglavljen na "Update Completed, Activation Required" ekranu

Threaded View

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    9
    Thanks
    3
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Iphone 4S R-Sim zaglavljen na "Update Completed, Activation Required" ekranu

    Pozdrav,

    Do sada sam imao uglavnom simfree telefone pa sam sto se tice Xsim i Rsim otkljucavanja totalni laik i tako me razumite ako napisem nesto sto bas i nije logicno.

    Na mom starom 4S je riknuo baseband chip pa je jedina opcija bila druga ploca. Majstor je vrhunski odradio posao i svake pohvale na rad, a i moje maltretiranje po ceo dan da skapiram nesto sto se tice xSim vrste aktivacije.
    IPhone 4S mi je stigao sa servisa sa iOS 8.4, Rsimom i SIM karticom koja nije bila moja. Jailbreakovao sam ga naravno odmah i preko iCleanera obrisao moguci OTA update i ikonicu za isti, a 1000% sam siguran da nisam uradio nikakav update preko iTunes-a. Prebacio sam muziku i to je bilo to.

    Posto sam apsoluutni laik ja sam izvadio tu SIM karticu, ubacio moju SIM i sacekao. Posto je pisalo "no sim" restartovao sam telefon, cuo sam neki "cudan" ton, da ne kazem "pisak" i zaglavio na "searching.."
    Koliko sam razumeo nekoliko How-to, u tom trenutku bi trebalo da mi se pojavi RSIM menu da bih ukucao RSIM kod koji je potreban. Sacekao sam par minuta i nista se nije dogodilo, napominjem da se taj ekran NIJE pojavio.
    Sledece sto sam probao je bilo da vratim SIM karticu koju sam dobio uz telefon, a sa kojom je rsim radio kako treba, potpuno isti slucaj.
    Jos jednom sam probao da ubacim svoju SIM karticu i jos jednom sam zavrsio sa "no sim"
    Izvadio sam kompletno Rsim i samo ubacio svoju SIM karticu, restartovao telefon i od tada mi stoji na ekranu "Update Completed" i trazi mi aktivaciju telefona.
    Sledece sto sam probao je da kompletno izvadim kartice (Rsim i Sim) jer bi to trebalo da me vrati u normalni iPhone meni, medjutim nije pomoglo, i dalje mi stoji "Update Completed" i trazi aktivaciju.

    Ono sto moram da napomenem je da pre nego sto krenem proces aktivacije vidim svoj lock screen koji sam poprilicno izmenio jailbreakom, daklem tu je JB, samim tim i sigurno 8.4.
    I moram da napomenem da je moja SIM postpaid, negde sam odgledao neki video da se RSIM otkljucavanje radi iskljucivo sa pripaid karticom.. mada mi po nekoj logici ovo i nema smisla.

    U sustini zanima me koje su mi opcije i sta mogu da uradim?

    Hvala u napred
    Last edited by gorunn; 12-01-2016 at 00:19.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •