iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 15 of 63

Thread: Activator - kreativna resenja

Threaded View

  1. #1
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Activator - kreativna resenja

    Svi dobro znamo (ili bar tako mislimo) šta je activator. Znao sam od vajkada šta je i čemu služi, međutim priznajem, nisam se nikada trudio se detaljnije upoznam sa njim. Ovih dana, igrom slučaja trebalo je da uradim neke stvari koje su me upućivale na njega, pa sam se malo ozbiljnije pozabavio njime i moram da priznam da sam skroz oduševljen i da nisam bio svestan ni 30% njegovog stvarnog potencijala.

    Ovu temu, zamislio sam kao mesto gde bi mogli da razmenjujemo kreativna rešenja, vezana za activator. Dakle akcenat je na kreativna.

    Da počnem prvi. Verovatno ste čuli za tweak RemoteMessages, koji služi da možete slati, čitati i tako dalje poruke, sa vašeg računara (nevezano za os). Da bi tweak radio potrebno je da bude pokrenut na telefonu. Zbog sigurnosti, ali i potrošnje baterije, tražio sam brzo i jednostavno rešenje za aktivaciju ovog tweak-a, bez potrebe da ulazim u meni, pa settings i tako dalje. To sam uradio tako što sam preko activator-a napravio da mi se tweak aktivira duplim klikom na sredinus tatus bara. Dakle ne može brže i jednostavnije. Isto tako se naravno i deaktivira.

    Drugo čega sam se setio, mada priznajem nisam još uvek siguran da li sam samo otkrio toplu vodu ili nešto korisno je sledeće. Stavio sam da kada mi se aktivira wifi, da mi se 3G deaktivira. Sad ne znam da li sam uradio nešto korisno ili ne, pošto ne znam da li se 3G inače gasi kada se aktivira wifi. Ako ne, onda mislim da ovako može da se uštedi dosta na bateriji, jer mislim da wifi dosta manje vuče baterije od 3G-a.

  2. The Following User Says Thank You to milan64586 For This Useful Post:

    jb007 (08-06-2014)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •