iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Imenik - najbolji nacin za backup

  1. #1
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    77
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Imenik - najbolji nacin za backup

    pozdrav

    imam sledeci problem,
    sada kada sam sredio maximalno imenik, volio bih da ga bekapujem, e sada, ja imam neke kontakte u outluku, a u itunesu se boji da uradim sink, jer je znam koju ce on operaciju da uradi:
    pc > iphone
    ili
    iphone>pc

    ne znam tacno kako ide taj sink (znam da ga ukljucim, a tacan njegov rad ne znam)..

    moze li se naci nekako preko winscp folder imenik, pa da samo njega prekopiram, tako kad uradim restore da mogu da prekopiram, da ne ukucavam opet broj po broj...

    fw je 2.1


    hvala

    pozz
    Iphone 2G.8GB.OS 3.1.3.

  2. #2
    iSrbijaBigFan carterado's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    329
    Thanks
    25
    Thanked 85 Times in 14 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    Evo samo da ti nesto napisem. Ja syncam imenik u iPhoneu sa Outlookom. Kada uradim neku promjenu u Outlooku i uradim sync on mi te promjene napravi i u imeniku na iPhoneu. Kada na iPhoneu uradim neke promjene na imeniku (dodma novi kontakt, dodam slike kontakata) i nakon toga uradim sync, on mi to sve lijepo prebaci u Outlook.

    Za kopiranje imenika peko WinSCPa ne znam.



  3. #3
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    77
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    znaci, samo mi ovo potvrdi,
    ako nemam kontakta u outluku i kliknem sink, on ce prekopirat sa iphona u outluk?
    Iphone 2G.8GB.OS 3.1.3.

  4. #4
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    228
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    da, teoretski
    (\__/)<br />(O.o )<br />(&gt; &lt; )~ iPhone 2g 16gb 2.1 fw

  5. #5
    iSrbijaBigFan carterado's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    329
    Thanks
    25
    Thanked 85 Times in 14 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    Quote Originally Posted by zeljusa
    znaci, samo mi ovo potvrdi,
    ako nemam kontakta u outluku i kliknem sink, on ce prekopirat sa iphona u outluk?
    Mislim da bi trebo, nije valjda tolko glupo napravljen pa da ih sve obrise. Probaj pa javi, al mislim da bi ih trebao prekopirati.





    Imam ja jedno pitanje. Kako u Outlooku da nekako exportujem imenik pa da ga prebacim na drugi PC. Nisam nigdje u Microsoft Outlooku uspio naci neki export cijelog imenika.

  6. #6
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    77
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    Quote Originally Posted by carterado
    Probaj pa javi, al mislim da bi ih trebao prekopirati.
    brate, pa mislim....
    Iphone 2G.8GB.OS 3.1.3.

  7. #7
    iNovajlija
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    5
    Thanks
    1
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    Imam ja jedno pitanje. Kako u Outlooku da nekako exportujem imenik pa da ga prebacim na drugi PC. Nisam nigdje u Microsoft Outlooku uspio naci neki export cijelog imenika.
    File > Import and Export > Export to a file > (.PST) > selektujes sta zelis da exportujes > selektujes gde zelis da exportujes > Finish


  8. #8
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    A da li imate neku ideju kako bih mogao te kontakte iz outlook-a da objedinim u jedan txt file kako bi ih imao u tekstualnom obliku na kompu?

  9. #9
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    228
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    Quote Originally Posted by milan64586
    A da li imate neku ideju kako bih mogao te kontakte iz outlook-a da objedinim u jedan txt file kako bi ih imao u tekstualnom obliku na kompu?
    meni na pamet pada samo copy&paste x broj kontakata u outlook-u lol
    (\__/)<br />(O.o )<br />(&gt; &lt; )~ iPhone 2g 16gb 2.1 fw

  10. #10
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    Dobro, ali na nokiji je postojalo 20 nacina da se to uradi, mora i ovde da postoji bar jedan.

    NEgo jos jedno pitanje (ono prethodno ostaje aktuelno). U imeniku na telefonu imam dosta imena pod kojima ima nekoliko telefona. Neki od njih imaju recimo dva ili vise mobilnih telefona. Kada sam sredjivao imenik na iphone-u (rucno) stavljao sam pored svakog telefona home, mobile, work. Gde ljudi imaju vise mobilnih telefona sve sam ih stavljao kao mobile. Sada kada uradim sinhronizaciju za outlook-om recimo, a isto vazi i za ostale programe sa kojima je sinhronizacija moguca, on iscita samo prvi telefon pod odredjenom kategorijom. Znaci ako neko ima tri mobilna telefona, on iscita samo prvi, a ostali ostaju izgubljeni. Da li postoji neki nacin da se ovo sredi, jer ovako imam iscitan imenik u xml-u sa kojim em ne znam sta cu, em je jos polovican?

  11. #11
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2008
    Age
    51
    Posts
    14
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup


    Auh, čuveni problem, ja sam se na to par puta opekao još pri sinhronizaciji kontakata sa Nokije koja takođe ima mogućnost da pamti neograničen broj telefona u kategoriji "mobile". Po sinhronizaciji sa Outlookom, isti pamti samo prvi broj u kategoriji mobile.

    Workaround koji ja koristim je da sekundarne mobilne brojeve strpaš u neku drugu kategoriju (Business, Other itd.). Sinhronizacija ovako vođenog adresara trebalo bi da radi u kombinaciji sa svakim telefonom koji podržava sinhronizaciju sa Microsoft Outlookom. Samo moraš da budeš disciplinovan kada ažuriraš adresar na iPhonu da ti se ne "omakne" da uneseš dva "Mobile" broja.

  12. #12
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    Quote Originally Posted by Obren
    Workaround koji ja koristim je da sekundarne mobilne brojeve strpaš u neku drugu kategoriju (Business, Other itd.). Sinhronizacija ovako vođenog adresara trebalo bi da radi u kombinaciji sa svakim telefonom koji podržava sinhronizaciju sa Microsoft Outlookom. Samo moraš da budeš disciplinovan kada ažuriraš adresar na iPhonu da ti se ne "omakne" da uneseš dva "Mobile" broja.
    Workaround je neki program ili sta?

    Da li mozda imas ideju da export celog imenika u neki tekstualni, citljivi format?

  13. #13
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2008
    Age
    51
    Posts
    14
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    Workaround je naprosto engleska reč, kojoj na žalost ne mogu lako da nađem odgovarajuću srspku jednu reč, ali naravno mogu da pojasnim šta znači.

    Ukratko, workaround se može prevesti kao "privremeno rešenje kojim se neki problem zaobilazi, dok se ne pronađe suštinsko rešenje".

    Recimo Universal SIM je takođe "workaround" da se iPhone 3G koristi na našoj mreži, dok se ne nađe način da se isti softverski otključa

    Što se tiče odgovora na drugo pitanje (eksport imenika), najlakše je preko Outlooka:

    1) Najpre sinhronizuješ iPhone adresar sa Outlookom (koristeći iTunes)
    2) Staneš na kontakte u stablu Outlooka
    2) Iz Outlooka biraš sledeće menije/opcije:
    File -> Import and Export... -> Export to a file -> Comma Separated Values (Windows) (ili Microsoft Excel)



  14. #14
    iSrbijaLegend milan64586's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    2,978
    Thanks
    1,090
    Thanked 1,800 Times in 975 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    Znam sta znaci "workaround" , nego ti si to tako "znacajno" napisao, da sam pomislio da je mozda u pitanju neki program koji to radi automatski. Ok, to sam i ja sam shvatio da se mora rucno menjati title za svaki suvisni broj mobilnog telefona. Nego mislio sam da postoji neki laksi, automatizovan nacin da se to odradi. Nema veze. Hvala na savetu, a ja cu onda malo po malo da menjam imenik...

  15. #15
    iEntuzijasta
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    77
    Thanks
    5
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Imenik - najbolji nacin za backup

    pitanje,

    u itunesu kada kliknem na iphone, imam stavku "backup" , e jel to znaci da on skida sadrzaj sa telefona tj kopira na komp, ili sa kompa uzima poslednji backup i stavlja u tel?
    takodje imam i stavku "restore from backup"? molim vas da sto prije odgovorite...


    HVALA
    Iphone 2G.8GB.OS 3.1.3.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •