Quote Originally Posted by zuboje View Post
Za pocetak, ja ne zelim da se raspravljam, nego jednostavno da prodiskutujemo zajedno i dodjemo do zakljucka koji vredi necemu Ja iznosim svoje stavove, misljenja i iskustva i pokusavam da objasnim moje misljenje.
Apsolutno se slazem. Forumi nisu mjesto za bilo kakav vid rasprave. Argumentovano iznosenje stavova je nesto cemu treba svi da tezimo

Quote Originally Posted by zuboje View Post
Zato sto zivim tamo, trenutno sam u Srbiji, ali ako zelis kad se vratim (sredina septembra) uradicu ti test pa upload na net, a u teoriji jeste brzina veca od 1 mbit/s, dok se u praksi nije pokazalo do sada. Kristim ATT vec godinu dana, pa ni u najvecim gradovima gde bi signal trebao biti najjaci i najbolji kao sto je Njujork, nisu se pokazale ni priblizne brzine onome sto su oni naveli u specifikaciji.
Upravo je to ono sto sam govorio za n standard. Teorija i praksa (pogotovo kod mobilnih mreza) nekad znaju da budu u potpunoj suprotnosti. Obavezno ces da uradis test, ne zbog ove price, vec zelim da vidim kako je apple za****o same amere ponudivsi im telefon sa tehnologijom koji realno ne mogu da iskoriste->at&t nema mogucnosti HSUPA barem u ovom trenutku, a ove bas zabolje za politiku at&t


Quote Originally Posted by zuboje View Post
Moraju pustiti max, jer je konkurencija jako velika kod mobilnih operatera, oni se bore za svakog korisnika, da li mislis da ne bi pridobili vise ljudi ako imaju brzi net gde god da si nega da imas samo signal? Amerika ne moze da zivi bez interneta danas, zato je i osmisljen iPhone i slicni smart telefoni, jer su oni bez interneta, ko u kamenom dobu. Proguglaj malo i naci ces da ameri vise bez neta ne mogu da zive. Kakav crni MTS...
Ne moraju. Brzina bez pokrivenosti ti ne znaci apsolutno nista kod mobilnih operatera. Realno gledano, vrlo mali procenat ljudi koji zele da pristupe nekom mobilnom operateru vodi se time kakav QoS nudi taj isti operater. Vecina razmislja: ''Vidi reklamu, oni su pokrili 99,99999999% naseljene teritorije drzave. Ajmo kod njih, imacu signal svuda''. Pa zar nije tako?

P.S. Ovo 99,9999999% je nevidjena glupost koja prolazi kod naroda na zalost.

Quote Originally Posted by zuboje View Post
Ispod grafika pise SoHo, NY, NY - prevod njihova prodavnica koja se nalazi u Njujorku u drzavi Njujork, jer je SoHo blok zgrada od 3 ulice koji je deo Menhetna, tako da je nemoguce da su sve one ulice u toj oblasti (koliko je meni poznato, a mozda i gresim) Zasto smatram da je testirano na wirelessu, zato sto se moze pokazati njegova maksimalna propusna moc, ti mu das net kakav on ne moze da iskoristi do kraja, ali onda on da maksimum iz sebe.
E ovo je kljuc svega. Zbog cega bi se testirao wifi u bloku od tri ulice? (Recimo da si u pravu za taj raspored). Upravo je poenta sto vjerovatno na malom prostoru postoji vise baznih stanica i cilj testiranja je da se vidi kako sistem radi kada si recimo u pokretu, sta se desava kada prelazis sa jedne bazne stanice na drugu (ovi pikovi na grafiku) itd itd.



Quote Originally Posted by zuboje View Post
Zato sto AT&T nema 4G mrezu, samo Sprint u Americi, AT&T ima navodno 3G+ mrezu... Tako da ako je telefon simfree mogao je biti testiran na 4G mrezi u suprotnom mogao je samo na AT&T-u koji to nema.
Ne obracaj puno paznju na to 3G,3G+ i slicno. Ja ne uspijevam da razgranicim sta je tacno jedno a sta drugo. Taj HSDPA/HSUPA protokol odnosno ta brzina se dobija tako sto se ubace dva modula velicine prosjecne PCI muzicke kartice u baznu stanicu. Neko za to kaze da je 3G+ jer je tada drukcija tamo neka modulacija, a neko opet kaze da je to upgrade 3G mreze.....Apropo toga, sigurno si vidio oznake na nekim ruterima n a na nekim n+ .... aj sad kazi da su n i n+ razlicite tehnologije :eek:

Quote Originally Posted by zuboje View Post
Da bi dokazao koliki je max iPhone-a 4, koji 3GS nece moci da dostigne nikad...
N standard je generalno veliki napredak, ali ja licno mislim da mobilne mreze napreduju vistestruko brze i da je buducnost u njima. Bas zato se toliko prica o HSDPA/HSUPA i napustanju 3G-a i tu lezi konstatacija koju si naveo.


@1024
Ja sam gledao stranicu ali sam previdio to sto je napisano jbg