iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

  1. #1
    iSrbijaBigFan iperza's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    138
    Thanks
    9
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    Nekoliko korisnika koji su dobili svoj iphone 4 pre "roka" se zali da imaju problema sa bojama na svom novom telefonu.

    Vise o tome i slike na:
    Code:
    http://www.macrumors.com/2010/06/23/some-iphone-4s-experiencing-display-discoloration/

  2. #2
    iSrbijaHero iMicko's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    34
    Posts
    808
    Thanks
    132
    Thanked 192 Times in 148 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    Neki iPhone 4 telefoni imaju problema sa bojama...?



    Broj čitalaca na stranim forumoma su otkrili da njihove iPhone 4-orke koje su pristigle danas prikazuju na nekim mestima braon ili žute boje na novom Retina displeju.
    Korisnici na Apple-ovim forumima za diskusiju su takođe počeli da primećuju ovaj problem.


    Najmanje jedan korisnik je otišao do Genius Bar-a u njegovoj lokalnoj Apple radnji ali mu je rečeno da ne postoje delovi za zamenu u ovom trenutku.
    S obzirom na manjak iPhone 4 telefona, proći će neko vreme dok korisnici koji imaju ovaj problem ne uspeju da uzmu zamenu.

    Rasprostranjenost ovog problema je nepoznata u ovom trenutku, ali postoji izuzetan broj korisnika koji prijavljuju ovakav problem.
    •†•...Nisi credideritis non intelligetis...•†•

  3. The Following User Says Thank You to iMicko For This Useful Post:

    iperza (24-06-2010)

  4. #3
    iPhoneBigFan lesa0208's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Beograd, Uzice
    Age
    36
    Posts
    195
    Thanks
    76
    Thanked 174 Times in 60 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    kad pre josh nisu izashli kako treba a vec ne valnja neshto :/

  5. #4
    iPhoneBigFan nenad.jokic's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    A, A
    Age
    38
    Posts
    135
    Thanks
    58
    Thanked 18 Times in 13 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    Ovo je klasicno zagrevanje, telefona na tim mestima i onda bas ta mesta izblede ili pozute
    ######Censured######

  6. #5
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    Kinesko s*anje....

  7. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Nis
    Age
    33
    Posts
    1,215
    Thanks
    296
    Thanked 179 Times in 146 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    It seems that the screen discoloration issue with some new iPhone 4s may be caused by a bonding agent that hasn't fully dried.

    According to an AppleInsider forum poster the issue will disappear over the next couple days as the glue dries.

    Apple is using a bonding agent called Organofunctional Silane Z-6011 to bond the layers of glass. Apparently, Apple (or more likely Foxconn) is shipping these products so quickly that the evaporation process is not complete. However, after one or two days of use, especially with the screen on, will complete the evaporation process and the yellow "blotches" will disappear.

    How do I know? I was involved in pitching Z-6011 to Apple.

    MacRumors hasn't been able to verify this claim; however, at least one of their posters had their spots completely fade away.

    I had major yellow spots on the bottom corners of the iPhone 4 this morning when I received it (as shown in the other thread) and as of right now they have COMPLETELY faded away. I have no idea what caused this but it happened. So keep an eye on it over the next day or so if you have the issue. . . It just seemed like the more I used the phone today the more it faded. It's really odd but I'll take it.

    Read More [via MacRumors]

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Rakic90 For This Useful Post:

    1024 (24-06-2010),nenad.jokic (25-06-2010)

  9. #7
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    Znaciiii... lazna uzbuna? To mi se svidja. A pogotovo mi se svidja kako su ljudi krenuli brze-bolje da se razocaravaju u Apple cim su procitali vest.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  10. #8
    iSrbijaHero iMicko's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    34
    Posts
    808
    Thanks
    132
    Thanked 192 Times in 148 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    Izgleda da problem sa pojavom boja na nekim novim i4-kama može biti prouzrokovan zato što se taj specijalni lepak koji drži slojeve stakla na okupu nije skroz osušio.

    Prema Apple Insajderu, taj problem će nestati za nekoliko dana dok se lepak suši.

    Apple koristi vezivajući lepak koji se zove Organofunctional Silane Z-6011 da veže slojeve stakla.
    Očigledno, Apple (ili bolje rečeno Foxconn) šalje ove proizvode tako brzo da proces nestajanja tog lepka nije završen. Međutim, posle jednog ili dva dana korišćenja, posebno sa upaljenim ekranom, ovaj proces će biti završen i žute "greške" će nestati.

    "Kako JA to znam...? Ja sam bio uključen u taj proces stavljanja Z-6011 Apple-u."

    MacRumors nije bio u mogućnosti da potvrdi ovu tvrdnju, međutim, najmanje jedan njihov forumaš je postavio da su tačke na njegovom iPhone-u potpuno nestale.

    "Imao sam velike žute tačke na donjim krajevima iPhone 4 ovog jutra kada sam ga dobio a od sada su one POTPUNO nestale. Nemam pojma šta je uzrok ovome ali se to desilo. Tako da držite oči na njemu u narednih par dana ako imate ovaj problem... Samo se činilo da što sam duže koristio iPhone danas brže je to nestajalo. Stvarno je čudno li dobro."
    •†•...Nisi credideritis non intelligetis...•†•

  11. #9
    iPhoneBigFan lesa0208's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Beograd, Uzice
    Age
    36
    Posts
    195
    Thanks
    76
    Thanked 174 Times in 60 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    Ali lepak Z-6011 brate oho, smrt, tutkalo,sintelan to su mi poznati lepkovi al ovaj neki americhni idi bre Z-6011

  12. #10
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Exclamation Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    Quote Originally Posted by 1024 View Post
    Znaciiii... lazna uzbuna? To mi se svidja. A pogotovo mi se svidja kako su ljudi krenuli brze-bolje da se razocaravaju u Apple cim su procitali vest.
    A ti se ne bi razocarao da si pljuno 630e za Simfree na primer, a ono g*vno zuto i jos nema signal ako ne koristis neke bastenske gumene rukavice?
    Ovo sa ekranom ce se resiti susenjem lepka (da li se ovo nekad desilo Nokiji, SE, HTC-u?), ali ono sa spoljnom antenom su zasrali zestoko i bas me interesuje kako ce to da isprave. Mozda ce i antene da se osuse
    I love my 3GS, white display & with good signal

  13. #11
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    406
    Thanks
    51
    Thanked 23 Times in 13 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    Mislim da ce morati povuci telefone sa prodaje ako se bas masovno pojavi.
    sreca pa bieli nije jos kreno u prodaju na njemu se ce ispravit vec u fabriki kad ih pocnu radit nadam se.

  14. #12
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    110
    Thanks
    22
    Thanked 23 Times in 17 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    mislim da je ovo sa lepkom samo pokušaj da se nađe neki način da se smiri masa ljudi koja je već kupila telefon. ljudi su počeli masovno da vraćaju telefone i traže nove, a apple verovatno nema toliku zalihu za zamenu. tako da je sad puštena vest da se sačeka nekoliko dana, pre svega kako se ne bi ugrozila prodaja a onda i da nekako obezbede primerke za zamenu. tipična damage control politika.

  15. #13
    iSrbijaBigFan iperza's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    138
    Thanks
    9
    Thanked 4 Times in 4 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    Dosta ljudi koji su se zalili na macrumors forumu, da imaju mrlje po telefonu, sad kazu da mrlje vise nema. Tako da ne verujem da je ovo bilo kakav pokusaj da se to spase nego pravo objasnjenje...

  16. #14
    iSrbijaBigFan apple-freak's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ohrid Macedonia
    Age
    45
    Posts
    105
    Thanks
    10
    Thanked 16 Times in 14 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    ukoliko je hardverski problem stvarno ne znam kako ce apple to da ispravi.ali negde sam procitao da se problem sa ekranom javlja i kod 3gs posle instalacije iOS4.smrdi na update iOS4.0.1 ili 4.1

  17. #15
    "iSrbija Hall Of Fame" Member byMaX's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade, Serbia
    Posts
    710
    Thanks
    206
    Thanked 235 Times in 101 Posts

    Default Re: Neki iphone 4 imaju problema sa displejom?

    da, mora da je iOS4 instalirao i iGlue na ekran starijih modela...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •