iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Apple postavio iOS 4 User guide

  1. #16
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Apple postavio iOS 4 User guide

    Da nije umro ostao bi ziv Cinjenica je da je Cydia tu, i sve aplikacije iz nje koje rade (u vecoj ili manjoj meri).
    Ali to je opet prica o pristupu: Apple-ov pristup je taj da u telefon ugradjuju samo ono sto testirano i provereno radi onoliko dobro koliko to oni hoce. I taj pristup nije pogresan!
    Jailbreakerski pristup je taj da ako nesto teorijski moze da se stavi na telefon, treba da se napravi pa ko hoce neka ga koristi. I taj pristup nije pogresan!

    I jedan i drugi pristup imaju prednosti i mane, i odgovaraju ljudima razlicito. A iPhone (verovatno zbog nacina na koji potenciraju da je savrseni telefon) prima vise kritika od bilo kog drugog telefona, i kad nesto na njemu ne bi radilo savrseno, odmah bi svi zivi srucili na njih kako "iPhone ne valja" (nije kao da i sad to ne rade). Tako da moraju da vode racuna i sa te strane. Bolje je (opet, po njihovom misljenju i principu rada i PRu) da neke funkcije nema, pa kad je naprave da radi savrseno da je ugrade i da ljudi budu mnogo srecni zbog toga nego da naprave funkciju bezveze, da ih svi napadaju zbog toga i da posle moraju da popravljaju.

    Razlog iz kojeg ja udaram kontru onima koji napadaju iPhone je taj sto to ne shvataju, vec se jednoobrazno zale kako "Apple nije ugradio nesto sto drugi telefoni imaju vec godinama". ...I zato sto volim da se svadjam, ali to sad nije bitno

    ---

    E, da: jos jedna stvar, na temu
    nije svet crno beli i u njemu Apple zakon
    i onoga sto ide uz to (delivery report):

    U idealnom* svetu ljudi ne iskljucuju mobilne telefone a poruke stizu (i bez reporta) momentalno. Mi ne zivimo u idealnom svetu, ali Apple pokusava da nas primakne idealnom* svetu. Oni inace imaju praksu da se nikad ne plase od toga da gledaju u buducnost malo dalje nego sto treba (cela prica o Flashu i HTML5 spada u to). u Apple-u razmisljaju da "ako svet ne valja, ne treba mi da se prilagodjavamo njemu nego on nama". I ma koliko to arogantno (ako ne i glupo) zvucalo, njima uspeva. I kad pogledas na to sa odgovarajuce tacke gledista, ima smisla. Mnoge dobre stvari se ne dogadjaju samo zato sto zivimo u nesavrsenom svetu (bezicna struja** ). Tako da, ako bude vise onih koji guraju svet napred umesto da se prilagodjavaju njegovoj nesavrsenosti mnogo bi nam bolje bilo. Apple je jedna firma koja to moze, i to je dobra stvar. Ali opet, mnogi to ne razumeju jer im se sirina vidnog polja svodi na "omg iPhone nema Flash, uaaa".

    Za kraj, @ghostrideryu: Ne bih voleo da se vise ne oglasavas na ovu temu. Iako to izgleda kao dobro resenje iz "internet arguments suck" perspektive, na taj nacin se nista ne menja, svi ostaju sa svojim nepromenjenim misljenjem i na kraju nista ne bude bolje. Svadjanje, kada je konstruktivna razmena misljenja u pitanju, je dobra stvar jer moze da prosiri vidike i da donese nova saznanja.
    Uostalom, uvek je dobro imati iPhone hejtera na forumu jer bi inace bilo dosadno

    * sad, da l' po meni ili po tebi ili po Apple-u to je diskutabilno.
    ** Jadan Nikola Tesla. Da smo ziveli u malo boljem svetu u to vreme, gde bi nam danas bio kraj
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  2. #17
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: Apple postavio iOS 4 User guide

    @1024: e, upravo sam obrisao pola strane kucanog teksta, koji je bio odgovor (i naravno nastavak diskusije) na tvoj post... a to sam uradio, jer sam shvatio da nema poente.. razgovor/diskusija/debata jeste konstruktivna (ako izuzmemo emocije, koje su često sastavni deo ovog foruma), ali je pointless... Dakle, nema smisla.. jer niti ćemo se mi (koji ne mislimo da je iPhone najsavršenija stvar na planeti, posle vagine (heh, složićete se svi... nadam se...), niti ćete se vi pomeriti sa vašeg stanovišta (da iP jeste najsavršenija stvar na svetu, pa čak i ispred vagine )...
    Tako da je to major razlog mog non-reply na ovu temu dalje...
    Mislim da ne treba spamovati ovaj thread, i idemo dalje
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  3. #18
    iEntuzijasta
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    44
    Posts
    71
    Thanks
    9
    Thanked 8 Times in 7 Posts

    Default Re: Apple postavio iOS 4 User guide

    Slazem se idemo dalje, samo sam morao da dodam da nisam hejter,vec veliki fan !!!
    Pozdrav svima

  4. #19
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    172
    Thanks
    14
    Thanked 10 Times in 10 Posts

    Default Re: Apple postavio iOS 4 User guide

    iPhone nije namenjen ljudima koji se loze na ogroman spisak opcija koje kao ima telefon. I Nokie sa Symbianom su pune "opcija" pa su im i softver i telefoni truba. Sto Steve Jobs rece jednom "some people have funny way of defining a smartphone".

    Ja volim minimalizam, sto prostiji interfejs gde sa sto manje poteza dolazim do onog sta zelim. Npr cist primer kada se uporedi sa WinMobile i Symbianom, oni ladno jos uvek na Touchscreen telefonima imaju padajuce menije?!!! Pa mislim ja prosto nisam mogao da verujem... Uzas uzasa.

    Inace smatram da ljudi koji stavljaju teme na iPhone ne zasluzuju isti da imaju. Mislim to necu skapirati pa to ti je... Za te budzevine i akrobacije vam sluze Nokia i ostali telefoni a ne iPhone.

    Inace iPhonu jeste falilo uvek ponesto, npr multitasking. Medjutim te neke zamerke nisu toliko velike u odnosu na to sta donosi, a to je prvenstveno najjaci UI kao i surf/mail/tastatura/touchscreen/ekran. Zato ajfon rastura i ove neke mane mu se mogu oprostiti. E sada 4.0 je stvarno i to pokrpila da covek sada stvarno (sem zakljucavanja ) ne moze ista da zameri.

    Inace CallerID fix morate da stavite jer ste u Srbiji za koju nije pravljen, regularno ne bi imali tih problema.

    Eto tolko od mene.


    Quote Originally Posted by 1024 View Post
    Ako hoces da ti tresu narodnjaci iz dzepa dok se ti setas kroz grad, i to jos u stereo tehnici, za to kupi neki drugi telefon

    EDIT: Morao sam ovo da dodam jer rastura recenica
    Last edited by Mesija; 25-06-2010 at 12:20.

  5. #20
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: Apple postavio iOS 4 User guide

    Quote Originally Posted by vikhiiz View Post
    upravo sam obrisao pola strane kucanog eksta
    Ali zasto? Steta.
    Uglavnom, ja nikad nisam rekao da je iPhone savrsen telefon. Jeste blizu, ali nije savrsen Samo sam rekao da pri njegovom kritikovanju treba uzeti u obzir siru sliku. I ne preterivati sa kritikovanjem

    Znaci... kraj?
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  6. #21
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: Apple postavio iOS 4 User guide

    Hehe
    Pa obrisao sam... ma nemam više ni snage ni vremena za tzv. prepucavanja... Jer svi smo svesni da ćemo veoma teško složiti oko stanovišta sa kog posmatramo iPhone/Apple... A najveći paradoks u celoj priči je da i mi (koji, po meni, malo realnije sagledavamo čitavu stvar) i vi (koji ste pravi fanovi... priznajem možda nisam u tolikoj meri) imamo isti uređaj/telefon/spravu/čudo, a opet ne možemo da se usaglasimo ono nekih stvari, jer poenta cele priče oko iPhone-a je stanovište sa kog se posmatra.. Neki od vas čitavu stvar (od same kreacije, pa do danas) posmatra poprilično ružičasto..
    Jbg, ja sam realista, pa čak i kad posedujem tu stvar, pokušavam da budem surovo realan, jer je to jedini način da se "ukroti" Apple... Da nam svaki sledeći put naprave bolju i bolju stvar...
    Najgore je ušuškati se u sadašnje stanje, hvaliti a ne kuditi, i gledati progresu u leđa...

    Eto... Nije to što sam prvi put pisao, ali čisto da odgovorim..
    Ne bežim od diskusije/debate, samo sam provalio da ista izaziva često negativne emocije (govorim o svima nama na forumu) i ja se nekako trudim da to izbegavam...

    U poslednje vreme, dođem pročitam, čak i izbegnem neku repliku na moj post, a u svrhu višeg cilja: očuvanje integriteta i mira na forumu

    Naravno da nije kraj Stigao sam do 375, a kako kažu susedi, kanim nastaviti povećavati taj broj
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •