iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 112

Thread: Da li vredi kupiti iPad?

  1. #1
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Posts
    275
    Thanks
    47
    Thanked 15 Times in 12 Posts

    Default Da li vredi kupiti iPad?

    Ovo pitanje je pre svega upućeno korisnicima iPad-a. Koliko je iPad funkcionalan i da li bi preporučili onima koji se još uvek nećkaju da ga kupe ili ne? Koliko u proseku u toku dana koristite iPad? Da li je zaista najbolji za surfovanje netom i da li zaista imate osećaj da vam je internet na dlanu? I naravno kakve su aplikaciju za iPad u poređenju sa aplikacijama za iPhone? Sve u svemu da se kaže da li vredi nabaviti iPad, koliko je funkcionalan i koje su prednosti u odnosu na laptop i desktop računare? I za čega ga najviše koristite?
    I kako ste ga nabavili i kako sve može da se nabavi?

  2. #2
    iSrbijaBigFan shusha's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kg
    Age
    45
    Posts
    455
    Thanks
    89
    Thanked 112 Times in 73 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Apsolutno vredi svaki dinar! Tesko ga je uporediti sa bilo cime ali oni koji koriste laptop ili desktop pretezno za surf onda nema dileme! Izuzetno je praktican zbog dimenzija, jednostavnisti upotrebe i baterije koja je fantasticna! Ono sta me je jos odusevilo to je ekran, zvuk je odlican itd. jednostavno nemam nekih zamerki jedino mozda je to sto ne podrzava flash tako da neki sadrzaji sa interneta ostaju neiskorisceni (webTV)!
    Ja sam ga nabavio preko apple stora u Svajcarskoj, cim je poceo pre-order pocetkom maja ja sam ga narucio platio karticom i on je tacno tog dana kada je pocela prodaja u evropi (28.maja) stigao na adresu prijatelja koji su mi ga prosledili u Srbiju!

  3. The Following User Says Thank You to shusha For This Useful Post:

    iphone-srbija (01-06-2010)

  4. #3
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Posts
    275
    Thanks
    47
    Thanked 15 Times in 12 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    I da li je dovoljno 16/32 gb? To mi je nešto malo za takav uređaj, za smartphone je to i više nego dovoljno, ali za nešto između smartphonea i laptopa mislim da je malo...
    Last edited by Akilone963; 01-06-2010 at 00:32.

  5. #4
    iSrbijaBigFan shusha's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kg
    Age
    45
    Posts
    455
    Thanks
    89
    Thanked 112 Times in 73 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Ja sam uzeo sa 32gb i nadam se da ce biti dovoljno!
    iPhone 6 Space Gray & iPad 1 WiFi & iPad mini Black & MBP 15`Retina & AirPort Express

  6. #5
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Malo ili puno zavisi za sta ces ga koristiti. Ako planiras filmove da gledas onda ce ti i 64GB biti malo. Ja imam wifi model od 32 GB i to mi je dosta s obzirom da ga koristim za sve po malo.

    Praktican jeste ako puno zavisis od interneta a vazna ti je i mobilnost. Ja jos ne mogu da se naviknem na to da ne moram vise nositi torbu od ~3kg sa lap topom okolo i kriviti kicmu.

    Sto se tice poredjenja sa desktop ili lap top racunarima, ne moze ih zamijeniti u potpunosti naravno. Nece nikad ni moci na kraju krajeva, ali ako posmatras sa druge strane, tipa odes negdje na more, odmor ili posao a treba ti 'nesto' za net ovo je prava stvar. iPhone se ne moze uporedjivati sa njim uopste u tom smislu. Igrice i app su perfektno odradjene i stvarno je super osjecaj igrati, surfovati kucati nesto itd.

    Meni je brat donio uz USA i ako imas nekog tamo ko bi ti mogao donijeti to ti je najbolja varijanta. Kod nas kad dodje u apple radnje, kostace vjerovatno 'ko Sv. Petra kajgana' sto bi rekli, sad ga vec imas po oglasima mada mislim da ga skupo prodaju. Koliko sam vidio cijene idu od 600e pa sve do 1200 :eek: :eek:
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  7. #6
    iPhoneBigFan
    Join Date
    May 2010
    Posts
    275
    Thanks
    47
    Thanked 15 Times in 12 Posts

    Default Da li vredi kupiti iPad?

    Kapetan, koliko si ga ti platio?

  8. #7
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Koliko i na sajtu pise da je. Narucen online, stigao tamo na adresu i posle 4-5 dana stigao kod mene.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  9. The Following User Says Thank You to Kapetan For This Useful Post:

    veselinovic (01-12-2010)

  10. #8
    iSrbijaBigFan iPhoneSA's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sarajeo
    Age
    40
    Posts
    180
    Thanks
    47
    Thanked 12 Times in 10 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Meni recimo ne vrijedi bez obzira sto se ne moze porediti sa nijednim proizvodom na trzistu, al iPhone i iMac + iPod Nano su mi sasvim dovoljni od Applea to je ono sto je vrijedilo ja mislim, naravno tu smo da razmjenimo misljenja

    Evo nesto u tom duhu

    Code:
    http://www.youtube.com/watch?v=MI99t9k4aEE&feature=fvsr
    Last edited by iPhoneSA; 01-06-2010 at 11:17.
    ...kada životinje imitiraju ljude to je basna. Kad ljudi imitiraju životinje to je Bosna...
    ...4 miliona ljudi imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu, al imaju sve ostalo...

  11. #9
    iPhoneBigFan Predrag's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LA
    Age
    50
    Posts
    318
    Thanks
    762
    Thanked 125 Times in 56 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Mislim da je 32GB dovoljno jer iako gledas filmove neces ih cuvati na iPadu ubacis 5-10 fiilmova odgledas i obrises (ili ih preacis na eksterni hard) i ubacis nove ne vidim poentu drzati vecu kolicinu filmova bez nekog specijalnog razloga. A siguran sam da svak barem 5 puta u toku nedelje kaci se na itunes preko kompa.

  12. #10
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Ja mislim da se ne isplati jer za isti novac mozes da kupis mnogo dobar laptop.

  13. #11
    iSrbijaHero Kapetan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Fa 0/1
    Age
    38
    Posts
    1,045
    Thanks
    202
    Thanked 475 Times in 324 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Nije mi jasno zbog cega se konstantno uporedjuju lap top racunari sa iPad-om Da, moze da se kupi odlicna masina ali to nije poenta price.

    Ja sam svoj lap top daaavno ugasio i cekam priliku kad ce se neko od rodbine javiti da mu ga poklonim. Sto se tice desktop-a, na njemu radim posao koji zahtijeva mis, tastaturu, veliki ekran, jaku konfiguraciju itd. iPad mi je sasvim dovoljan za sve ostalo. To je citava filozofija.
    Ex praeterito praesens prudenter agit ni futura actione deturbet.

  14. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Ja planiram da kupim iPad 32GB WiFi model posto imam u kuci WiFi a i u gradu na svakom koraku mada neverujem da cu ga nesto preterano setati, i tada ce dektop jednostavno da odleprsa za nekih 300-350e i isplatice dobar deo iPad-a a za sve sto mi treba imam laptop sa dobrom konfiguracijom, za Heroes 3 koji jedino igram je i predobar U kuci imam trenutno 3 racunara, znaci jedan laptop, i dva desktop od kojih je jedan za igranje a drugi u radionici za download i taj mislim da nisam mesec dana vec ugasio Posto se neigram jer uglavnom nemam vremena a i nezelim svake godine da puknem 200-300e na konfiguraciju zrtvovacu ga za iPad koji sigurno vredi novac ali ne preprodavacki jer nemam nameru nikome da platim vise nego sto kosta, idem sledeci mesec u Austriju pa cu tamo kupiti

  15. #13
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Ja imam jaku desktop masinu i koristim Samsung 32" LCDTV kao monitor i na njemu gledam FullHD filmove. Za setkanje po kuci gde imam WiFi kao i po gradu imam HD2 ili 3GS. NE vidim svrhu iPad-a i ako bih voleo i sigurno cu da ga probam, pitanje je samo da li cu da ga zadrzim.

  16. #14
    iPhoneBigFan Predrag's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    LA
    Age
    50
    Posts
    318
    Thanks
    762
    Thanked 125 Times in 56 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Kod mene je danas u kancelariji bio covek koji nije neki zaludjenik za apple. Medjutim kada je video iPad odusevio se i vec je poceo da trazi neku vezu u USA kako bi ga sto pre dobio! Jednostavno nemoj te ga uporedjivati sa lap topom ovo je nesto special i kako bi dobri Steve rekao magical

  17. #15
    iSrbijaBigFan Belgrade011's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    146
    Thanks
    24
    Thanked 7 Times in 6 Posts

    Default Re: Da li vredi kupiti iPad?

    Slazem se sa ljudima gore.
    Kod mene je misljenje preovladjivalo u smislu sta ce mi to u zivotu imam komp imam lap top suvisna glupost koja mnogo kosta.Sve se promenilo onog trena kad sam ga video i isprobao u Apple radnji..
    Osecaj je totalno drugaciji, kao rokovnik je a funkcionalnost ogromna..ko god da ga je video.. navukao se na njega.. drugaru sam odneo da pokazem i trazio mi je da mu ga prodam na rate jer se preko 6 sati igrao na njemu..
    Ja ga koristim za net surfovanje.. igrice.. muziku, filmove.. slike... ma za sve.. hoces drugaru da pokazes slike sa mora ... nosices lap top od 100kg?
    ja imam model IPAD 3G 16gb i ODUSEVLJEN SAM!!!
    desktop racunar sam smanjio na minimum.. jer mi je lakse da kliknem na ipad uvalim se u krevet i surfujem..
    tako da..
    mada me uzasno nerviraju ljudi koji nisu drzali IPAD u rukama i onda komentarisu negativno i slicno..
    Kupi.. neces se prevariti..
    meni stize jedan sutra ako nekom bude trebao..

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •