iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: ExoPC - nova iPad konkurencija

  1. #1
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2008
    Age
    49
    Posts
    1,031
    Thanks
    28
    Thanked 424 Times in 173 Posts

    Post ExoPC - nova iPad konkurencija



    Iako je , ovaj tablet je najavljen kao dobra zamena za iPad. On ima mogucnost reprodukcije 1080p videa sto je izuzetno za ovakav uredjaj, a to ne moze ni iPad. Ostale karakteristike su slicne kao kod drugih tableta. Ekran je 11.6in (1366 x 768). Intel Atom Pinview-M N450 čipset od 1.66Ghz, capacitivni displej, 2GB DDR2, akcelerometar, SSD flash memorija od 32 i 64Gb, WiFi-N, Bluetooth, SD citac kartica, Senzor za osvetljenje, 1.3MP web kamera. Sve sto je potrebno da vlada trzistem PC tableta.

    Pokretace ga Windows 7 Home Premium sa posebnim korisnickim interfejsom nazvanim ExoPC UI Layer preko svega. Poseban cloud AppStore i 5h rada. Ocekuje se u septembru po ceni od 599$ za 32Gb model.
    Last edited by .stefan; 31-01-2011 at 17:14.

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mallena's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    1,488
    Thanks
    375
    Thanked 449 Times in 321 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Nije uopste lose, da je bolji od ipada jeste, ali nikada nece imati podrsku kao ipad (appstore, apptrackr, installous, cydia...)
    P.S. Dobro je da ime teme nije "ipad ubica"
    Loši dani ne definišu tebe. Udahni , pusti dan da prodje i usmeri energiju na sutra. Bolje sutra!
    https://psihocentar.wordpress.com


  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    May 2008
    Location
    Nis
    Age
    33
    Posts
    1,215
    Thanks
    296
    Thanked 179 Times in 146 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Pa slabije da moze da reprodukuju 1080p video ako mu je rezolucija displeja 1366x720. Znaci moze max 720p.

  4. #4
    iSrbijaBigFan adzo89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Age
    35
    Posts
    390
    Thanks
    7
    Thanked 8 Times in 8 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Quote Originally Posted by mallena View Post
    Nije uopste lose, da je bolji od ipada jeste, ali nikada nece imati podrsku kao ipad (appstore, apptrackr, installous, cydia...)
    P.S. Dobro je da ime teme nije "ipad ubica"
    "da je bolji od ipada jeste" - sta pricas to?? po cemu je to bolji? ovo je jos jedno ***** od proizvoda...
    iPhone 4 16gb - iPad 64 gb wifi+3g

  5. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Kako mozes da kazes da je ***** ? Video si ga licno? Isprobao? Zaista lepo je procitati konstruktivan komentar ali okarakterisati nesto kao *****...

  6. #6
    iSrbijaBigFan adzo89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Age
    35
    Posts
    390
    Thanks
    7
    Thanked 8 Times in 8 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Quote Originally Posted by igne View Post
    Kako mozes da kazes da je ***** ? Video si ga licno? Isprobao? Zaista lepo je procitati konstruktivan komentar ali okarakterisati nesto kao *****...
    a kako neko moze da kaze da je bolji od ipada? po ovome sto vidim bice jos jedno *****, kao sto je joojoo itd... na osnovu slika i zbog toga sto ima veci displej ili sta vec da se kaze da je bolji od ipada...prica li su i za slate da ce da pregazi ipad - ali opet to su samo price....
    iPhone 4 16gb - iPad 64 gb wifi+3g

  7. #7
    iSrbijaBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    110
    Thanks
    22
    Thanked 23 Times in 17 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    ako se ikad pojavi u prodaji. nikad više nije bilo vaporware uređaja na tržištu nego danas. od couriera i slate se odustalo, a tek ovi sitni igrači što svakog dana izbace neki prototip koji se nikad ne pojavi da ne pričamo. taj septembar je ko zna koje godine.

    mislim da je najrealnije da se najpre pojavi neki asus tablet na tržištu, jer oni imaju resurse i volju da probaju nove segmente tržišta. da li android, ili neki windows, videćemo. sve ove ad hoc firme su prilično neozbiljne.

  8. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member igne's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Subotica
    Age
    43
    Posts
    4,493
    Thanks
    446
    Thanked 1,266 Times in 694 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Quote Originally Posted by adzo89 View Post
    a kako neko moze da kaze da je bolji od ipada? po ovome sto vidim bice jos jedno *****, kao sto je joojoo itd... na osnovu slika i zbog toga sto ima veci displej ili sta vec da se kaze da je bolji od ipada...prica li su i za slate da ce da pregazi ipad - ali opet to su samo price....
    Dobro ne mora da bude bolji, ali moze da bude dobar proizvod, uvek postoji odredjena vrsta robe za odredjenu vrstu kupaca Onaj ko zeli Apple iPad kupi njega a ko ne zeli ili ne voli nadje alternativu ili vise voli nesto drugacije Pogledaj iPhone je dobar primer, jednostavno ima ljudi koji misle da to nije za njih i ne kupuju ga jer im se ne svidja, misle da je previse komplikovan itd.. Zato svaki proizvod treba dobro analizirati i pronaci i drugu stranu kupaca a upravo su ovakvi pokusaji dokaz za to

  9. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mallena's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Beograd
    Age
    36
    Posts
    1,488
    Thanks
    375
    Thanked 449 Times in 321 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Hajde ovako za to ***** je dosta ulozeno i dobro uzgleda,na pocetku su svi za iphone govorili (a i danas cesto cujem) to je ***** od telefona sve dok ne objasnis ili ne pokazes sta sve to "*****" moze.Drugo:Karakteristike ovog uredjaja su zavidne On ima mogucnost reprodukcije 1080p videa sto je izuzetno za ovakav uredjaj, a to ne moze ni iPad. Ostale karakteristike su slicne kao kod drugih tableta. Ekran je 11.6in (1366 x 768). Intel Atom Pinview-M N450 čipset od 1.66Ghz, capacitivni displej, 2GB DDR2, akcelerometar, SSD flash memorija od 32 i 64Gb, WiFi-N, Bluetooth, SD citac kartica, Senzor za osvetljenje, 1.3MP web kamera. ...
    sad kako ce to da funkcionise ne znam ali da dobro izgleda na papiru izgleda...tako da nisam jabukomrzac ali kad nesto ima potencijal mislim da mu treba dati sansu
    Loši dani ne definišu tebe. Udahni , pusti dan da prodje i usmeri energiju na sutra. Bolje sutra!
    https://psihocentar.wordpress.com


  10. #10
    iSrbijaBigFan BenJo_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Maglaj, BiH
    Age
    29
    Posts
    262
    Thanks
    122
    Thanked 9 Times in 6 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Al se i ovi više preseravaju sa ovim tabletima
    Apple prvi izda svoj tablet, i onda konkurencija vidi šta fali njihovom i samo to doda na novi tablet
    Pitanje je kako će OS radit na tom čudu
    Kod Applea OS na svakom uređaju radi perfektno

    Nevjerujem da će i jedan tablet moći što može iPad
    iPhone 3G 8GB iOS 4.1

  11. #11
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Kiiiiiill....

    ...

    Mozda ce neki tablet moci ono sto iPad ne moze Tj. vec ih uveliko ima.
    Ma koliko smesno to nekome zvucalo, iPadova mana je ta sto nema olovku. Mislim, lepo je to: touch screen, pipkanje prstima i on screen tastatura. Sve je to lepo... za jedan iPhone. Ali ako iPad treba da se drzi u ruci kao sveska (tabla ), logicno je da treba i da se ponasa kao sveska, i da se tekst unosi olovkom. To je prirodniji nacin** za unos teksta u "nesto sto lici na digitalnu svesku". Naravno, Apple nije razmisljao o olovkama ili prepoznavanju rukopisa*, jer su oni stavili mobilni OS sa on-screen tastaturom.

    * sto kod Microsofta radi neopisivo. Kad sam video kako prepoznaje zvljotine pisane pisanom cirilicom (moje ) i zvrljotine matematickih formula (opet moje), ja sam se odusevio.

    **O ovome pricam:
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  12. #12
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Win 7 je ozbiljna platforma za tablete, najveca greska na iPad-u je iPhone OS.

  13. #13
    iSrbijaBigFan adzo89's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Age
    35
    Posts
    390
    Thanks
    7
    Thanked 8 Times in 8 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Quote Originally Posted by djalf View Post
    Win 7 je ozbiljna platforma za tablete, najveca greska na iPad-u je iPhone OS.
    hahaha.... kako moze bit najveca greska na ipadu iphone os? sta bi ti? mac os? a sta sa svim silnim aplikacijama koje ima ipad zahvaljujuci iphone os-u? ipad bi bio veoma dosadan tablet da nema iphone os....
    iPhone 4 16gb - iPad 64 gb wifi+3g

  14. #14
    Administrator 1024's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    the Internet
    Age
    35
    Posts
    4,833
    Thanks
    113
    Thanked 1,137 Times in 648 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Po toj logici, neka Apple stavi iPhoneOS i na sledeci MacBook, da i on ima gomilu aplikacija?

    iPhone OS je OS za mobilni telefon. iPad nije mobilni telefon. Otud - iPhone OS nije dobar za iPad. I verujem da Steve Jobs zna to (negde u dubini duse ), ali problem je bio u tome sto nije lako napraviti OS, a iPhone OS je vec imao neke zgodne osobine: radio je na toj arhitekturi, imao je podrsku za tu vrstu ekrana, stedio je bateriju... i naravno, podrzavao je aplikacije oko kojih se vrti Apple-ova iZarada. Da su lepo uzeli i napravili novi OS za njega, sa novom podrskom za aplikacije, ali i sa jos novih mogucnosti, iPad bi bio mnogo bolji nego sto jeste, a aplikacija bi opet bilo dovoljno, samo mozda ne od prvog dana.
    Zato se iskreno nadam da nece biti onih tableta baziranih na Androidu o kojima se prica, posto bi to bila ista stvar - pogresna.
    iMisao dana*:
    Na sta se sveo ovaj svet kad mene mrzi da gledam Apple event?
    * ili nedelje, ili... necega

  15. #15
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: ExoPC - nova iPad konkurencija

    Nisi u pravu za Android, pogledaj kako izgleda na HTC Desire-u, meni se mnogo svidja kako ga menjaju i poboljsavaju. Android za tablete ne bi trebalo da bude baziran na telefon verziji, procitao sam negde.
    Milion aplikacija nije najvazniji faktor ja mislim. Treba da bude i funkcionalno u vise oblasti, a brate usrase ga nedostatkom kamere, i USB portom.
    Jos jedan razlog zasto iPad ima iPhone OS je da ne ugrozavaju Mac seriju racunara koji i jesu za neki profesionalniji rad, a i on ima igara i programa koliko ja znam, a bice ih sve vise.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •