iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 11 of 34 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 507

Thread: Apple iPad

  1. #151
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: Apple iPad

    haha nije postojao win mobile? ajde proverite malo to nemojte da me zasmejavate

  2. #152
    iDrugČlan seeque's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    38
    Thanks
    2
    Thanked 5 Times in 2 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Nije ni rečeno da nije postojao...

  3. #153
    iModerator Lazar's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Nis
    Age
    34
    Posts
    6,167
    Thanks
    561
    Thanked 1,105 Times in 681 Posts

    Default Re: Apple iPad

    sorry greska u citanju

    izvinjavam se video sam da se pominje nije postojao ali to se odnosilo samo za android a ne za win mobile...

  4. #154
    iSrbijaBigFan boriskooo's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    230
    Thanks
    0
    Thanked 10 Times in 7 Posts

    Default Re: Apple iPad

    WM ni dan danas ne lici ni na sta.
    A ni Androd bez Sense UIa.
    siguran sam da ce se iPad dobro prodavati po toj ceni.

  5. #155
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Slazem se. Cena nije visoka, pogotovo za veci standard od naseg, pitanje je samo da li ce Appstore i ogromna podrska prebacena sa iPhone-a pomoci prodaju, kao sto na to Apple ocekuje.
    Jedan deo programa nece raditi zbog nedeostatka kamere kao i telefona. Ipak, druga generacija ovog uredjaja moze da se prodaje bolje, ako isparave neke od nedostataka. Bolje je bilo da nisu ubacivali GPS a da su stavili kameru i USB podrsku za flash drajvove, pa makar i samo slike i dokumente (docx, pdf, ppt). GPS je nepotreban na ovako velikom uredjaju. Osim toga, navigacija se prilikom voznje slusa a ne gleda, inace zna se sta sledi
    Moj licni utisak je da su mnogo hteli, ali kao da nisu znali do koje mere da idu sa cenom, mozda i zbog krize, koja doduse sada prolazi (bar u USA, a ovaj uredjaj je radjen dosta ranije, i negde usput su sigurno morali da naprave koji ustupak tu i tamo, da naprave sto jeftiniji tablet.

  6. #156
    iSrbijaBigFan Law's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    173
    Thanks
    20
    Thanked 64 Times in 30 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Pravite toliku frku oko te kamere, a to je POTPUNO NEPOTREBNA komponenta na iPadu. Bitno je da iPad ima podrsku za kameru, a kad jednog dana kupite iPad, sami izaberite kameru kakvog god kvaliteta hocete (kvalitetnje web kamere su oko 2000 din, pa navise) i picite.

    Inace, kamera na ovom uredjaju za bilo koju drugu namenu sem za Skype ili MSN bi bila vise nego smesna. Zamislite da idete naokolo i da fotografisete iPad-om. Izgledali biste kao klovnovi.

  7. #157
    iDrugČlan
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    36
    Thanks
    5
    Thanked 3 Times in 2 Posts

    Default Re: Apple iPad

    @Law

    A sta ako odes na neki sajam i recimo da hoces nesto da uslikas i pokazes nekome Treba ti veca slika jer je mala na tel. ili aparatu. Da li bi bilo smjesnije da vucem kabl sa ipadom i slikam na sajmu ili da imam kameru na njemu? Mislim da im to nije velika investicija a sluzi nekome.

  8. #158
    "iSrbija Hall Of Fame" Member Sharky's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Beograd
    Age
    42
    Posts
    2,032
    Thanks
    326
    Thanked 588 Times in 347 Posts

    Default Re: Apple iPad

    @vlad
    Apetiti rastu, do sad ti je slika na telefonu ili aparatu bila sasvim dovoljna, druga stvar, zamisli imas kameru na ipadu, da li bi stvarno slikao sa njime? Recices DA, ok onda ponesi laptop sa ugradjenom web kamerom i slikaj, (cisto da vidis kakav je osecaj i kako ce te ljudi okolo gledati) na laptopu je veliki ekran pa odmah mozes i da pogledas sliku.

  9. #159
    iDrugČlan
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    36
    Thanks
    5
    Thanked 3 Times in 2 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Ne kazem ja da apetiti ne rastu nego po meni su oni trebali ili napraviti jos verzija iPad-a ili su trebali napraviti jednu sa svim ovim stvarima i staviti recimo 1000$, i reci ovo nije za igranje ovo je za poslovne korisnike, inzinjere,studente (koji imaju para da ga kupe),......i jednostavno pokrenuti novu revoluciju. Ne kazem da ovo nije korak naprijed ali takodje ne mogu a da se ne otmem utisku da ga predstavljaju kao da su sletjeli na mjesec a nisu izasli iz zemljine orbite. Mislim da kupe kajmak od iPhon-a i Ipod touch-a. O tome govorim ja koji sam mozda previse kritican prema ovom uredjaju. Jer ipak je 2010 godina i uskracivati neke stvari koje su se realno mogle pruziti, po meni to izgleda ili sebicno ili dajte mi pare pa cu razmisliti sta poslije od ovoga da stavim na sledecu generaciju.

  10. #160
    "iSrbija Hall Of Fame" Member Sharky's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Beograd
    Age
    42
    Posts
    2,032
    Thanks
    326
    Thanked 588 Times in 347 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Razumem te u potpunosti, i razumem i to da svi mi trazimo jedan uredjaj koji ce nam zameniti sve, ali kako ce onda oni zaradjivati pare i prodavati ostale uredjaje. Vidis li da se jos prodaju hard diskovi sa magnetnom trakom i ako su ljudi dobili nobelovu nagradu za flesh memoriju tj elektronski hard disk.
    Znas i sam da kad god neko pomene apple, odmah nam svima padne na pamet visoka cena, ipadom su verovatno hteli da razbiju tabu o visokoj ceni a uz to i da bude dobar uredjaj, sve nepotrebne stavke bi mu samo digle cenu

  11. #161
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Apple iPad

    iPad UI gets ported to the iPhone and iPod touch
    Code:
    http://www.engadget.com/2010/01/30/ipad-ui-gets-ported-to-the-iphone-and-ipod-touch/

  12. #162
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Apple iPad

    I polako se kreira trziste, marketing radi punom parom, a izdavaci podizu cene na Amazonu



    Code:
    http://www.amazon.com/tag/kindle/forum/ref=cm_cd_tfp_ef_tft_tp?_encoding=UTF8&cdForum=Fx1D7SY3BVSESG&cdThread=Tx2MEGQWTNGIMHV&displayType=tagsDetail

  13. #163
    iEntuzijasta nemanja22's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    56
    Thanks
    3
    Thanked 24 Times in 23 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Quote Originally Posted by vlad View Post
    @Law

    A sta ako odes na neki sajam i recimo da hoces nesto da uslikas i pokazes nekome Treba ti veca slika jer je mala na tel. ili aparatu. Da li bi bilo smjesnije da vucem kabl sa ipadom i slikam na sajmu ili da imam kameru na njemu? Mislim da im to nije velika investicija a sluzi nekome.
    Kratko i jasno, Charlie Brooker:
    Some people are complaining because it doesn't have a camera in it. Spoiled techno-babies, all of them. Just because something is technically possible, it doesn't mean it has to be done. It's technically possible to build an egg whisk that makes phonecalls, an MP3 player that dispenses capers or a car with a bread windscreen. Humankind will continue prosper in their absence. Not everything needs a 15-megapixel lens stuck on the back, like a little glass anus. Give these ingrates a camera and they'd whine that it didn't have a second camera built into it. What are you taking photographs of anyway? Your camera collection?

  14. #164
    iSrbijaHero vikhiiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Novi Sad
    Posts
    969
    Thanks
    96
    Thanked 60 Times in 45 Posts

    Default Re: Apple iPad

    @nemanja22: Pitam se samo koliko je plaćeno Čarliju Brukeru (eminentnom britanskom novinaru) za ovaj "ispad"... Jer, to što Apple nije stavio kameru u iPad, a tehnički je bilo izvodljivo, ne znači da sam ja razmažen, nego da je "budala" onaj ko podržava Apple da radi to što radi... Prodaje proizvode po izuzetno visokim cenama, i pravi korisnike i d i o t ima, jer će prvo ugraditi najjadniju moguću kameru u uređaj (primer iPhone2g, pa onda i 3g, sa jadnom 2mpx cam, dok ostali Nokia, Samsung, u to vreme ubacuju i po 5mpx camere), koji će ti prodavati za 600usd, a onda će napraviti sledeću generaciju, malo zameniti kućište, ubaciti koji mb ram, ubaciti cameru za jedan broj veću, i opet će ti prodati po istoj ceni ?!
    To što ovaj priča, nema veze sa mozgom.. Jer, šta, Apple se inati ? Pa ono što je tehnički izvodljivo, oni BAŠ NEĆE da naprave ? Uostalom, šta nekog briga da li ću koristi webcameru ili neću ? Ako je prodaje i ASUS na eeePC od 7" smrdljivih inča, Apple korisnicima ne treba ? A da ne pričam, koje sve "šklj" marke imaju najobičniju glupu kamericu od 0,3mpx.
    I šta ga briga, za šta će mi fotografije.... ?
    Glupan !
    Mislim ja da je njega razmazio Apple, sa svojom kapitalističkom strategijom - "Šišaj ovce dok možeš" !

    Text sa izvora b92.net
    iPad iz 2003. godine?
    Izgleda da će Apple ponovo ući u probleme zbog toga što je za svoj proizvod odabrao jednostavno ime, a nije se dovoljno raspitao da li ga koristi još neko.
    Pre tri godine sukobio se s kompanijom Cisco Systems kad je svoj novi telefon nazvao iPhone. Ove godine nazire se sukob sa kompanijom Fujitsu koja je još 2002. na američkom tržištu ponudila svoj iPad – tanak multifunkcionalni mobilni uređaj s ekranom osetljivim na dodir, koji prodavcima pomaže da provere cene i stanje u magacinu i zaključe prodaju u hodu.

    Fujitsu je još 2003. podneo zahtev da naziv iPad registruje kao robnu marku i pošto je bio prvi verovatno će krenuti u bitku oko imena uređaja koji Apple namerava da pusti u prodaju krajem marta.
    http://www.b92.net/tehnopolis/vesti....&nav_id=408041
    Last edited by vikhiiz; 01-02-2010 at 13:27.
    iPhone4 user + Hackintosh user + Apple keyboard user + sync cable user + apple trackpad wanna be user

  15. #165
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    2,828
    Thanks
    142
    Thanked 428 Times in 308 Posts

    Default Re: Apple iPad

    Charlie je kralj, tako se razmislja
    A onaj Grammy, e to se zove reklama!

Page 11 of 34 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •