iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 11 of 11

Thread: Macbook Pro 16 2021 kupovina

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2014
    Age
    46
    Posts
    10
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Macbook Pro 16 2021 kupovina

    Pozdrav,

    Vec neko vreme jurim Macbook Pro 16 sa M1 Pro procesorom. Danas naleteh na oglas na Kupujem prodajem, lik prodaje nov, u vakuumu, 1tb , kupljen preko firme u Istyle-u, u paketu sa jos preko 20 laptopova (po njemu). Cena veoma povoljna u odnosu na Istyle cene, a takodje povoljnija od svih drugih pouzdanih prodavaca na Kupujem prodajem. 1tb kod ovog lika ima istu cenu kao 512 gb kod drugim prodavaca.
    Pritom mi pominje da bih imao neku domacu trogodisnju garanciju koju nudi Istyle, za koju ja ranije nisam cuo.
    Racun iz Istyle-a ne daje pri kupovini, jer su , po njemu, na racunu i drugi laptopovi koji nisu predmet ove prodaje.
    Da li ja uopste mogu da ostvarim bilo kakvu garanciju, a kamoli trogodisnju ako nemam ni racun?
    Da li je ovo macka u dzaku i prica za izbegavanje? Bez obzira na povoljnu cenu, to opet nisu male pare.
    Unapred sam zahvalan na svakoj pomoci i savetu.

    Pozdrav

  2. #2
    iPhoneBigFan niki93t's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Aleksandrovac, Nis
    Age
    30
    Posts
    344
    Thanks
    238
    Thanked 85 Times in 73 Posts

    Default Re: Macbook Pro 16 2021 kupovina

    Zavisi kakva garancija je u pitanju, ja sam prosle godine kupio MacBook Pro kod domaceg prodavca (LaptopPlaza) i stigao je sa aktiviranim AppleCare+ na tri godine, i u tom slucaju nije potreban racun za ostvarivanje garancije. Ukoliko je to neka druga garancija, koju daje sam prodavac, onda bi ti verovatno bio potreban racun za ostvarivanje takve garancije.

  3. #3
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2014
    Age
    46
    Posts
    10
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Macbook Pro 16 2021 kupovina

    Prodavac institira da je u pitanju domaca garancija od 3 godine. Koliko sam video na sajtu Istyle-a, oni imaju neku Comfort varijantu, platis i produzis garanciju na jos jednu godinu i imas jos neke pogodnosti. Ali opet, bez racuna, pitanje je da li bih mogao da ostvarim i drugu godinu garancije, da ne govorim o trecoj. Varijanta Apple Care + mi je poznata, ali najeftinije sto sam uspeo da nadjem sa takvom garancijom je 2750 sa 512gb. A ovaj lik mi trazi 2600 za 1tb.
    A ono sto me dodatno kolega je sto se prodavac pojavljuje pod vise nickova na Kupujem prodajem. jedan je muski nick, drugi zenski, treci je ime neke firme. A iza svega stoji jedan lik.
    Kakva su tvoja iskustva sa Laptop plazom? Trenutno imaju dobru akciju za varijantu od 512 gb. Mozda je to sigurnija opcija.

  4. #4
    iEntuzijasta SiniŠa's Avatar
    Join Date
    Feb 2022
    Location
    Novi Sad
    Posts
    73
    Thanks
    72
    Thanked 50 Times in 28 Posts

    Default Odg: Macbook Pro 16 2021 kupovina

    Može i da ti da kopiju računa. Rešena stvar za obojicu. E ako ni to neće onda mulja nešto.
    iPhone 14 Pro Max 256GB

  5. #5
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    48
    Posts
    4,605
    Thanks
    994
    Thanked 1,840 Times in 1,375 Posts

    Default Re: Odg: Macbook Pro 16 2021 kupovina

    Sta god da radis samo licno preuzimanje. Bio je skoro jedan specijalac sa slicnom pricom za iPhone 14 Pro i gde je isporuka iskljucivo preko kurira i sa avansnom uplatom

  6. #6
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Macbook Pro 16 2021 kupovina

    Ako je iStyle garancija onda pored fiskalnog računa dobiješ i iStyle vaučer sa serijskim brojem koji se vezuje za konkretan uređaj i koliko mi objasniše onomad, on je dokaz za 3. godinu garancije. U svakom slučaju ako ti mašina treba za posao, a verovatno ti treba čim uzimaš toliko jaku mašinu, mislim da ti je definitivno sigurnije da platiš punu cenu u iStyle-u i ne razmišljaš o tome, ionako su trenutno na solidnom popustu, ne znam doduše da li se još uvek dobija 3. godina garancije gratis, ja dobio početkom septembra kad sam pazario

  7. #7
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,337
    Thanks
    1,649
    Thanked 1,624 Times in 1,004 Posts

    Default Re: Macbook Pro 16 2021 kupovina

    Zatrazis serial tog laptopa i na apple sajtu proveris da li je Apple Care +.
    Ako jeste onda si miran sigurno, racun ti i ne treba ali kopoju ne smeta imati, a ako je neka druga garancija e onda je druga stvar.

  8. #8
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2014
    Age
    46
    Posts
    10
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Macbook Pro 16 2021 kupovina

    Upravo proverio. Nema Apple care +, a jednogodisnja internacionalna garancija istice 22.avgusta 2023. godine.

  9. #9
    Administrator Byakuya's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Munze
    Age
    36
    Posts
    15,108
    Thanks
    406
    Thanked 4,886 Times in 3,187 Posts

    Default Re: Macbook Pro 16 2021 kupovina

    Znaci "veruj mi" garancija...a da ti ostavis ovde link sa KP da vidimo o cemu se radi...

  10. #10
    iNovajlija
    Join Date
    Sep 2014
    Age
    46
    Posts
    10
    Thanks
    0
    Thanked 2 Times in 2 Posts

    Default Re: Macbook Pro 16 2021 kupovina

    Sve u svemu, svodi se na jos 9 meseci internacionalne garancije. Racun sumnjam da uopste i ima, tu pada prica o domacoj garanciji. Nije mi jasna ta matematika sa ekipom koja preko firmi uzima kojesta preko Istyle-a a onda to prodaje po drasticno nizim cenama. Jedino sto mi pada na pamet je pranje para.

    Evo linka oglasa:https://novi.kupujemprodajem.com/kom...rId=2012319073

    Evo injegovog odgovora na moj upit:

    "Ne ide racun, komojuter je uzet u paketu ( 20ak komada ) ali vi svakako ostvarujete garanciju cim ga aktivirate. On je iz istile, tako da je domaca garancija 2g. Za tu dodatnu 3 mogu da proverim kako se ostvaruje. Do sad sam prodao 30ak komada ,nikad nukakav problem."

    Ali istile je hit


    Ako neko moze da preporuci nekog pouzdanog prodavca, unapred hvala.


  11. #11
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Macbook Pro 16 2021 kupovina

    Matematika za uzimanje preko firme je vrlo jednostavna - ako si DOO i u sistemu PDVa možeš da otpišeš oko 16.7% cene na sve što kupiš pa te tako i MacBook izađe skoro pa kao u USu a priznaje ti se kao trošak poslovanja i samim tim ti umanjuje osnovicu za porez na dobit. Jednom mesečno se radi obračun PDVa i celokupan PDV iz prethodnog meseca ti se vraća na račun firme.

    Ako kupuješ laptop u radnji i plaćaš firminom karticom, tražićeš gotovinski račun (koji zapravo više ne postoji otkako je uveden novi sistem fiskalizacije ali se zadržao kao kolokvijalni izraz) na kome stoji PIB pravnog lica da bi se to priznalo kao trošak. U slučaju da radiš preorder ili si drugačije ugovorio nabavku, ne dobijaš fiskalni račun već fakturu koju plaćaš sa računa firme. Faktura se takođe priznaje kao garancija i važi 2 godine kod nas.

    Sve u svemu, vidim da su mašine trenutno na popustu u iStyle i ako se i dalje dobija produžena garancija od 3 godine, nema šta da se razmišljaš, svaka druga nezvanična varijanta nije vredna rizika za tako skupu mašinu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •