iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: iPad Air 4 napukao ekran ?!

  1. #1
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default iPad Air 4 napukao ekran ?!

    Pozdrav ljudi

    Danas cistim kucu, pospremam i tako odlucih krpom obrisati ekran od ipada kad ono šok ! Na jednom djelu ekrana jasno se vidi “crta” od nekih 6 cm a kad se prođe s prstom po joj tocno se vidi da je na tom mjestu napukao ekran iako vise lici komda je neko sa kljucevima “zarezao” po ekranu

    Ipad nisam NIKADA nosio van kuce, pazim na tehniku kao oci u glavi i upravo me zbog toga ljuti jer iako vjerujem da nije moja krivica da li uopce ima smisla ici u servis i njima reci ono sto sam ovdje napisao ?

    Da li je iko uspio na temelju garancije (ipad je star pola godine) dokazati da nije kriv za ostecenje ekrana, da li ima smisla zajeb.vati se sa servisom ili ce mi odma reci da je moja krivica ?

  2. #2
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: Ipad Air 4 napukao ekran ?!


  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Ipad Air 4 napukao ekran ?!

    Ako postoji 'single Crack line' bez vidljive tačke udara uređaj se može reklamirati.

    Međutim, na slikama koje si poslao mogu da vidim smo jednu, a i ona je lošeg kvaliteta.

    Bilo bi jako čudno da imaš liniju pukotine na sredini jer one uglavnom kreću sa ivica.

    Takođe, korisnici često koriste termin 'krivica' ali servis nije sud pa da utvrđuje krivicu niti je to predmet njihovog interesovanja.

    I totalno je nebitno šta kažeš niti ima potrebe da pričaš ja sam kriv ili nisam ja kriv.

    Predmet reklamacije je uređaj, a ne krivica osobe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  4. #4
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: Ipad Air 4 napukao ekran ?!

    @mikenzi - pa ova crta i je na rubu (ivici) ipada, nije na sredini ekrana.

    Predmet reklamacije je uređaj ali naravno da je meni osobno (a realno i servisu) najbitnija stvar ovdje da li je šteta nastala mojom krivicom ili se radi o nekoj vrsti materijalnog nedostatka koji je uzrokovao pucanje ekrana.
    Ne mogu te skužiti što želiš reci - pa reklamacija nece biti uvazena ako ce dijagnostika utvrditi da je lom posljedica “krivog korištenja uređaja” ili kako servisi/institucije to vole lijepo strucno napisati

  5. #5
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Ipad Air 4 napukao ekran ?!

    Pa ne vidi se na slikama, kao što sam napisao dve slike ne mogu da se otvore, a na trećoj se ne vidi lepo da li linija ide od ivice ili ne.

    Svaki servis makar profesionalni ne bavi se time kako je nastala šteta. Time se bave R&D odeljenja, sudski veštak.

    Uloga servisa je da detektuje kvar i predloži rešenje za otklanjanje.

    Ako prate Apple procedure ti možeš da kažeš i da si ti oštetio ali uređaj ima jednu liniju pukotine bez vidljive tačke udara i takav uređaj se reklamira u garanciji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  6. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    nenadjow (18-09-2022)

  7. #6
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: Ipad Air 4 napukao ekran ?!

    U redu, kuzim da se servis ne bavi pravnim stvarima ali njihovo misljenje kako je steta nastala je vjerojatno presudna u (ne)priznavanju reklamacije odnosno otklanjanja ostecenja u garantnom roku.

    sto se tice ovog djela da nema “vidljive tocke udara” moram priznati da sam iznenaden tvojim odgovorom jer bi to moglo znaciti da je ta ogrebotina stvarno nastala ne mojom krivicom ali po meni ne postoji taj servis i ta dijagnostika koja moze nedvojbeno utvrditi kako je do stete doslo.

    Ja ovdje sad tvrdim (jer zaista je tako) da nisam ogrebao nicim ekran ali opet, da mi u servisu kazu da jesam ne mogu pobit njihov stav kada je teretski moguce ovakvu crtu napraviti oštrim predmetom…

    Osobno se ne bavim “balkanskim poslovima” i muljazama, da vjerujem da je moja krivica sigurno ne bi nosio u servis sve i da znam da mogu nesto dobiti sto ne bi trebao…

    u svakom slucaju otici cu do servisa pa cemo vidjeti

    stavim kasnije jos par slika
    Last edited by Crobex; 18-09-2022 at 19:39.

  8. #7
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: Ipad Air 4 napukao ekran ?!


  9. #8
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Ipad Air 4 napukao ekran ?!

    Quote Originally Posted by Crobex View Post
    U redu, kuzim da se servis ne bavi pravnim stvarima ali njihovo misljenje kako je steta nastala je vjerojatno presudna u (ne)priznavanju reklamacije odnosno otklanjanja ostecenja u garantnom roku.

    sto se tice ovog djela da nema “vidljive tocke udara” moram priznati da sam iznenaden tvojim odgovorom jer bi to moglo znaciti da je ta ogrebotina stvarno nastala ne mojom krivicom ali po meni ne postoji taj servis i ta dijagnostika koja moze nedvojbeno utvrditi kako je do stete doslo.

    Ja ovdje sad tvrdim (jer zaista je tako) da nisam ogrebao nicim ekran ali opet, da mi u servisu kazu da jesam ne mogu pobit njihov stav kada je teretski moguce ovakvu crtu napraviti oštrim predmetom…

    Osobno se ne bavim “balkanskim poslovima” i muljazama, da vjerujem da je moja krivica sigurno ne bi nosio u servis sve i da znam da mogu nesto dobiti sto ne bi trebao…

    u svakom slucaju otici cu do servisa pa cemo vidjeti

    stavim kasnije jos par slika
    Sve si pogrešno razumeo.

    Ne vidim ni jedan scenario u kome je bitno mišljenje servisera kako je do oštećenja došlo. Serviser nije stručna osoba za davanje takvog mišljenja.

    Takvo mišljenje može da da neko ko radi u R&D odeljenju ili sudski veštak zadužen za utvrđivanje kako je došlo do kvara/oštećenja.

    Serviser može da da stručno mišljenje u vezi otklanjanja kvara npr.

    Opis 'bez vidljive tačke udara' nije moj odgovor, već definisana Apple servisna procedura koja kaže bukvalno da 'jedna linija pukotine bez vidljive tačke udara može se reklamirati'.

    Nisu to 'balkanski poslovi' već zvanična procedra.

    Teško je kreirati takvo oštećenje namerno.

    Opet sve dve slike ne vide, a na trećoj deluje da pukotina kreće od sredine ekrana.

    U svakom slučaju nebitno je. Ako nema oštećenja, traga udarca i samo jedna linija ovlašćeni servis trebalo bi da prvihvati reklamaciju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    Crobex (18-09-2022)

  11. #9
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: Ipad Air 4 napukao ekran ?!

    Ok hvala mikenzi
    ne znam zasto se slike ne vide

    daj mi samo reci, ukoliko se desi da uvaze reklamaciju, koja je procedura ? Zamjena ekrana, nov uređaj ili ?
    i koliko okvirno bi se mogao nacekati ?

    hvala

  12. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Ipad Air 4 napukao ekran ?!

    iPad je uređaj koji se ne popravlja niti kompanija Apple proizvodi delove. Uvek se menja ceo uređaj.

    Rokovi zavise pre svega od toga gde reklamiraš.

    Od par dana do dve nedelje, pa možda i duže jer je i Apple imao problema sa lagerom delova / uređaja za servis.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  13. #11
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: Ipad Air 4 napukao ekran ?!

    Bio sam danas u servisu, covjek mi kaze da se radi “o mehanickom ostecenju” koje je moralo nastati mojom greskom…
    kaze da moze zaprimiti ipad ali “da apple nece uvažiti reklamaciju” pa stoga nisam ni ostavljao uredaj u servisu…

    Ne znam… bas sam ljut zbog ovog jer se preko slika i ne vidi koliko je crta uocljiva i zaista nisam imao slucaj ovakav do sada… ajde da je mobitel razumio bi ali tablet koji koristim 2 sata dnevno u sobi… potpuno neshvatljivo

    Jedina opcija mi je probati otici po “drugo misljenje” u 2. premium servis (Store] , @mikenzi sto mislis ?

  14. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Ipad Air 4 napukao ekran ?!

    Gde si bio?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  15. #13
    iSrbijaHero Baraba's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    784
    Thanks
    605
    Thanked 326 Times in 187 Posts

    Default Re: Ipad Air 4 napukao ekran ?!

    I liči na fizičko oštećenje po poslednjoj slici, ima neki polu krug odakle kreće udubljenje a zatim linija.

  16. #14
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Ipad Air 4 napukao ekran ?!

    Sve su lošeg kvaliteta da ne mogu da donesem nikakav zaključak. Ali je i meni to zapalo za oko ali je opet loša slika da bih rekao definitivno


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  17. #15
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2011
    Age
    32
    Posts
    287
    Thanks
    96
    Thanked 41 Times in 29 Posts

    Default Re: iPad Air 4 napukao ekran ?!

    Odnio sam na kraju iPad u drugi Premium servis (Store) i tamo mi je covjek koji radi dijagnostiku rekao da ce napraviti istu i poslati Appleu u Nizozemsku valjda slike.
    Nije prošlo ni 3 sata u subotu, stiže potvrda - uređaj se moze reklamirati u garantnom roku. Kroz 2-4 rqdna dana iz Nizozemske, navodno, stiže novi iPad Air.

    Nevjerojatno mi je da “stručna, certificirana, po stranim tečajevima osposobljena” osoba u iStyle servisu kaže “da Apple ovakvu vrstu ostecenja sigurno nece priznati i da ni ne trebam ostavljat uredaj na dijagnostici a u drugom servisu druga osoba nakon 15 sec Zakljuci da nema vidljivog fizickog ostecenja odnosno “single point” udar (tako se to valjda zove, nesto slicno je i kolega mikenzi spomenuo ovdje) te da je uredaj bez dvojbe spreman za zamjenu.

    Poprilicno neprofesionalno od strane iStylea Hrvatska
    Da li se covjeku nije dala radit dijagnostika ili je neato drugo po srijedi ne znam ali nema veze

    @mikenzi - jel znas mozda da li ti uredaji koji dolaze iz Nizozemske jesu to stvarno novi uredaji ili “obnovljeni” ?

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •