iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 150

Thread: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

  1. #46
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    To je tačno generalno za operatere zato što oni ne zarađuju od telefona već od pretplate, rominga, poruka....


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #47
    iPhoneBigFan Zokifcrs's Avatar
    Join Date
    Jan 2013
    Location
    Majdanpek
    Posts
    325
    Thanks
    309
    Thanked 189 Times in 80 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Kod operatera je uvek bilo najjeftinije i najbolje kupovati telefon, kada se prednaruči.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 7 plus, Jet Black

  3. #48
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Moracu da vidim da uvalim ovaj 12pm i da uzmem 14 p u vipu

  4. #49
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,887
    Thanks
    2,337
    Thanked 2,165 Times in 1,232 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    ......

  5. #50
    iPhoneBigFan dachakragujevac's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Kragujevac
    Age
    43
    Posts
    444
    Thanks
    287
    Thanked 241 Times in 129 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Gledao sam te snimke i stvarno se trese ko da je pcela usla unutra Uglavnom je to pro max (ili je jednostavno zastupljeniji medju tiktokerima ). Mada kazu neki da je to softverski problem,e sad ...

    Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока

  6. #51
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Standardni put prodaje. Prvo kreće predstavljanje, pa neko nešto napiše loše, pa svi to koriste kao 'znao sam', ' lepo sam rekao', niko neće kupiti, pa onda ide review pozitivnih ocena, pa onda neko objavi da su pokidali sa prodajom, i na kraju hvalospevi. Bukvalno je svaki iPhone prošao taj put.

    Ovaj 'kvar' povezan je sa raznim chat aplikacijama, što znači da ih nisu prilagodili za rad sa novim kamera sistemom.

    U suprotnom, ovo bi bio prvi put da se pojavi greška u proizvodnji pre početka prodaje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  7. The Following 5 Users Say Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    Go®aN™ (26-09-2022),Zuba1970 (29-09-2022),dachakragujevac (19-09-2022),josip122 (20-09-2022),petarpetrovic (19-09-2022)

  8. #52
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Rekli su iz Apple-a da ce sa sledecim update-om, koji izlazi tokom naredne nedelje, to ispraviti, a pored njega ispravljaju i copy/paste potvrdu.

    Apple to Release iOS 16 Update Next Week With Fix for Excessive Copy and Paste Prompts and iPhone 14 Pro Issues

  9. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    dachakragujevac (20-09-2022)

  10. #53
    iPhoneBigFan dachakragujevac's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Kragujevac
    Age
    43
    Posts
    444
    Thanks
    287
    Thanked 241 Times in 129 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Pa i nisu bile neke guzve sinoc ispred Istyla i mts-a,kako sam ocekivao! Bar prema izvestajima sa lica mesta!

    Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока

  11. #54
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,110
    Thanks
    748
    Thanked 1,253 Times in 680 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Ma ko će bre da dolazi u ponoć u sred radne nedelje da čeka u redu. Pa sam Apple je godinama radio na tome da “ubije” kilometarske redove koji su se stvarali sa ranijim modelima.

    Inače u iStyle-u dosta pro max modela već sada nema na sranju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #55
    iPhoneBigFan dachakragujevac's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Kragujevac
    Age
    43
    Posts
    444
    Thanks
    287
    Thanked 241 Times in 129 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Jel ih ima na stanju kod operatera? Vidim da na sajtu A1 pise "uskoro"!

    Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока

  13. #56
    iSrbijaHero sone888's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    588
    Thanks
    2,010
    Thanked 363 Times in 216 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    @LDV20
    Meni su pre neki dan u Istyle-u rekli da imaju najvise porudzbina za pro max..mnogo vise nego za obican pro


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  14. #57
    iPhoneBigFan dachakragujevac's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Kragujevac
    Age
    43
    Posts
    444
    Thanks
    287
    Thanked 241 Times in 129 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Trenutno stanje kod A1: pocele su isporuke onima koji su telefone narucili online u prednarudzbini,a u poslovnicama se ocekuju "uskoro"!

    Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока

  15. #58
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Dobih svoj primerak jutros (sve pohvale @mikenzi na ekspeditivnosti) i da istovarim prve utiske i iskustva dok su mi još uvek sveža u glavi.

    Bejah ove nedelje u Parizu na službenom putu pa sam ugrabio malo vremena da se prošetam do Apple Store-a na Champs-Élysées i poigram se na licu mesta kao mali preview da vidim šta me zapravo čeka (btw ovo je verovatno najfensi Apple Store u kome sam do sada bio, preporuka ko se nađe u blizini).

    Iz nekog razloga nije bilo puno Pro Max modela tako da mi je samo manji Pro bio pri ruci i inicijelni utisak je - Dynamic Island je ogroman i baš baš mnogo upada u oči. Smorio sam se neviđeno istog momenta i to potpuno neočekivano, na slikama ne deluje toliko veliko. Jedina nada mi je bila da će Pro Max zbog većeg ekrana to da reguliše, i bio sam u pravu - ekran je taman toliko veći da se Dynamic Island uklapa perfektno. Ovo je verovatno samo moj OCD poremećaj, doduše.

    Svake godine radim device-to-device migraciju, prošle godine je sa Xs Max na 13 Pro Max transfer trajao skoro 3 sata, ovog puta je sve bilo gotovo za manje od sat vremena, a bilo je oko 200GB više svega za prebacivanje. Uparivanje sata sa novim telefonom takođe šljaka savršeno. Jedino što sam morao da dignem iOS na 16.0.2 pre transfera pošto je stari telefon u međuvremenu upgradovan. Naravno ne može OTA dok se ne aktivira telefon, što znači 6.6 GB downloada u najavi, ovo bi valjalo rešiti za ubuduće jer download traje, i traje, i traje.

    Na prethodnom poslu sam imao vrlo direktnu saradnju sa ekipom iz Apple Global Services (praktično kompanija unutar kompanije zadužena za održavanje kompletne mrežne i serverske infrastrukture za sve Apple online servise) a neke sam čak i upoznao lično na raznoraznim konferencijama po Evropi, sve u svemu, jedna ozbiljna ekipa inženjera koji nisu ništa prepuštali slučaju i koji su radili planiranje kapaciteta za svaki release po 6 meseci unapred i bili 24/7 u toku sa svim dešavanjima na mreži po svetu i svi problemi su bili rešavani ekspresno brzo. Više nisam zaposlen u partnerskoj kompaniji i sudeći po LinkedIn-u ti ljudi uglavnom više nisu tu, očigledno da ni Cupertino nije imun na Great Resignation i verovatno su uvalili većinu posla mediorima koji možda imaju želju, ali ne umeju.

    Elem, digresija...

    Još od prošle godine koristim 2 eSIM slota za privatni i službeni broj i fizički SIM slot mi stoji prazan, a naši operatori naravno još uvek ne podržavaju eSIM transfer preko Bluetooth-a sa drugog telefona, mora se instalirati ručno. Oba broja su na Yettel-u i njihovi QR kodovi navodno važe zauvek - službeni broj sam setapovao kroz stari QR kod ali privatni broj je "istekao", moralo se ići do poslovnice, srećom pa su imali QR kodove na stanju, pre par meseci to nije bio slučaj, bar ne za 069 numeraciju, inače bih se baš usrećio.

    Ne znam zašto ne prebaci i sve aplikacije ako je već transfer ubrzan između telefona nego povlači ponovo sa App Store-a sve od nule, to je baš potrajalo i zagrejalo telefon preko svake mere.

    Transfer kartica u Apple Pay šljaka super, samo što ih trenutno imam 6 komada (5 Intesinih i jedna Raiffeisen, živ nisam kad budem krajem godine otvarao Premium račun u RFBu i dobijem još par njih) i RF kartica nije mogla biti verifikovana odmah jer nisam imao funkcionalan eSIM broj zbog problema gore, a traži verifikaciju preko SMS koda koji nije imao kako da mi stigne.

    Zbog obaveza nisam stigao da mnogo boravim napolju danas, ali ono malo što sam bio, ekran od 2000 nita pravi neviđenu razliku - sve je čitljivo na dnevnom svetlu, jedino što je u međuvremenu zahladnelo tako da ne znam da li ćemo pre proleća da saznamo da li se ekran zatamnjuje ako se telefon ugreje malo više (dešavalo se redovno na svakom modelu do sada bez greške) i to već godinama iritira.

    Always on display je zanimljiva fora, koliko će biti korisna u praksi, ostaje da se vidi. Slično važi i za Dynamic Island - ako ništa drugo, animacije su urađene fenomenalno, tipičan Apple stil. Kameru nisam stigao da testiram skoro ni malo, ali na prvi pogled mi deluje kao solidno poboljšanje uprkos tvrdnjama na YTu, mada i nisam mnogo kompetentan na tu temu, videćemo kad je Halide ekipa rastavi na proste činioce pošto su njihovi godišnji review-ovi pravo malo blago - primer od prošle godine.

    Sve u svemu, nije loš upgrade, da nemam svoj DOO i potrebu da smanjujem osnovicu za porez na dobit, sve su šanse da ne bih pazario jer nema previše razloga prelaziti sa 13 Pro, ovako je upgrade "iznuđen" ali nek se nađe, biti "primoran" da imaš novi iPhone svake godine nije najgore što može da ti se desi u životu.
    Last edited by petarpetrovic; 23-09-2022 at 22:40.

  16. The Following 16 Users Say Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    AnaBG (24-09-2022),Cuksi (26-09-2022),Dejan81 (27-09-2022),LDV20 (29-09-2022),aw_snap (24-09-2022),djoole (29-09-2022),flow (23-09-2022),mikenzi (24-09-2022),mmilos82 (24-09-2022),njikolaj (24-09-2022),rmilanovic (27-09-2022),sone888 (24-09-2022),vojopd (25-09-2022),wifininja (24-09-2022),zolaman032 (25-09-2022),НенадЦ (25-09-2022)

  17. #59
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,110
    Thanks
    748
    Thanked 1,253 Times in 680 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Potpuna nestašica Pro Max.
    Svuda u svetu.
    Čak je i šugavi deep purple rasprodat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #60
    iPhoneBigFan dachakragujevac's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Kragujevac
    Age
    43
    Posts
    444
    Thanks
    287
    Thanked 241 Times in 129 Posts

    Default Re: iPhone 14 Pro noviteti i utisci

    Pa deep purple se i najviše traži


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to dachakragujevac For This Useful Post:

    kvaju (29-09-2022)

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •