iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 7 of 7

Thread: Monitor za MB AIR M1

  1. #1
    iPhoneBigFan BoGi91's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Beograd
    Age
    32
    Posts
    203
    Thanks
    10
    Thanked 20 Times in 7 Posts

    Default Monitor za MB AIR M1

    Cao drustvo,
    setio sam se ovog foruma posle bas dugo dugo vremena, ali sam ovde i od samog pocetka foruma.

    Naime, interesuje me neki monitor od 30-40 hiljada za Macbook AIR M1 retina za kancelariju.

    Ali sam naisao na to da ne moze bas svaki monitor i da MB od 13 inca ima preko 200 ppi i da ne bih slika bila katastrofa potrebno je traziti nesto u tom domenu ppi.

    Ako gresim a Vi imate neko iskustvo ili preporuku, voljan sam da Vas poslusam.

    Hvala puno!

  2. #2
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Monitor za MB AIR M1

    https://istyle.rs/dell-24-usb-c-hub-...r-p2422he.html

    Ovaj bi morao da radi posto ga iStyle prodaje.
    Čuo sam za problematiku oko M1 i eksternih monitora i dosta sam se bavio time u poslednjih mesec dana. Pre svega sam bio fokusiran na Dell. Valjda u nekim situacijama M1 šalje ypbpr umesto RGB signal i boje budu katastrofa. Onda prebaciš monitor u ypbpr režim u njegovom meniju i onda su boje dobre, ali je oštrina slike užas.

    Dakle sada pričam samo za Dell. Baci pogled i na ovo: https://www.dell.com/support/kbdoc/e...tor-with-a-mac

    To su doduše ultra sharp modeli i oni su skuplji. Realno za te pare više od 24 inča teško može da se nađe neki od ovih ultra sharp modela sa liste.

    Najbolje da se javi neko i sa konkretnim iskustvom sa nekim monitorom.

    U svakom slučaju, ako Apple čipovi za sada imaju neku manu, onda je to kompatiblnos sa monitorima. Da se razumemo, većina ipak radi, ali ima ih dosta od kojih možeš da dobiješ glavobolju.
    Rešenje mogu da budu thunderbolt dokovi, ali to je dodatna investicija od par stotina evra.

    Sent from my iPad using Tapatalk
    Last edited by LDV20; 14-07-2022 at 00:46.

  3. #3
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Monitor za MB AIR M1

    Za ovih manje od dve godine koliko se prodaju računari sa M1 i sada M2 nisam čuo da se neko žalio na monitor.

    Uvek su se ljudi više žalili jer nisu znali da na Air ne mogu dva monitora odjednom.

    Ali sam siguran da je neko tamo negde imao neki monitor koji nije radio iz nekog razloga.

    Na Apple sajtu piše da Air podržava jedan monitor 6k rezolucije na 60hz.

    https://support.apple.com/kb/SP825?locale=en_GB


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  4. #4
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Monitor za MB AIR M1

    Ja već godinu dana koristim monitor sa M1 MBA (preko dock-a) i radi sve normalno. Philips monitor, ništa spec. Skoro sam prešao na drugi i on radi takodje najnormalnije.

    Jedino žalim što je 1080p pa je baš razlika izmedju ekrana na MBA i ovog.

  5. #5
    iSrbijaHero roki's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Belgrade
    Posts
    586
    Thanks
    151
    Thanked 149 Times in 75 Posts

    Default Re: Monitor za MB AIR M1

    Evo ja da se javim Imao sam i MacBook Pro M1, sad imam 2x Pro M1 Pro. Rade sa svim monitorima odlicno, imao sam nekoliko Dellovih, svi su radili bez problema, da li preko nekog hub-a, pa onda na HDMI ili direktno na USB-C, sto je najbolje resenje kako bi ti se punio lap top i imao sliku.

    Upravo kao sto je rekao gore Mikenzi najveca mana M1 je sto moze samo na jedan eksterni monitor, dok M1 Pro moze na dva (mozda i vise) jedan se ukljuci na USB-C, drugi na HDMI i radi bez problema.

    Najbolje resenje je da uzmes HUB, naravno ako zelis da koristis dva monitora, prekoruka jeste Dell Dock D6000 (ima i 3000 - mala je razlika, a nema USB-C, ja sam se zenuo pa sam uzeo greskom njega i na kraju menjao za 6000), instaliras Display Link i onda mozes i taj tvoj M1 da povezes na bilo koja dva monitora koja imaju DisplayLink, HDMI, ili USB-C i da ti se u isto vreme i puni racunar, i da nemas puno kablova itd...

  6. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: Monitor za MB AIR M1

    M1 Air, uzeo neki USB-C hub (HDMI, USB-A i PD - 1600 RSD) i sa time povezao svoj prastari Samsung 2232BW (1680:1050) i to radi BESPREKORNO! Pre toga sam povezao preko nekog drugog Hub-a, koji je davao kataklizma roza zrnastu sliku, a isprobao sam 3 kabla i 2 monitora, i onda sam taj hub lepo vratio. Do konekcije je, nije do monitora.
    Brat je kupio neko AOC 30", 4k besan monitor, sa time tek radi.

    Sto se tice vezivanja vise monitora na M1 Air, kazu da moze, ako svaki monitor ima svoj display link (USB-C i sl) i onda se monitori medjusobno povezu. Nisam imao priliku da vidim osim na YT, a dok se u nesto licno ne uverim, ne verujem.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  7. #7
    iPhoneBigFan Shang Tsung's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Beograd
    Age
    38
    Posts
    150
    Thanks
    13
    Thanked 72 Times in 40 Posts

    Default Re: Monitor za MB AIR M1

    Nema puno monitora sa 220 ppi. Uobicajeno je naci 110ppi. Bilo koji 27" sa 2k rezolucijom i usb-c povezivanje i on upada u taj rang sa 110 ppi.
    Cheers

    PS. Ne uzimaj 4k monitore za mek. Lose je skaliranje

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •