iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Telenor postaje Yettel

  1. #31
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,888
    Thanks
    2,338
    Thanked 2,168 Times in 1,234 Posts

    Default Telenor postaje Yettel

    Nije SBB cvecka,ali kada se objektivno sagleda i isprati cela situacija oko Telenora i Telekoma,gde su u svom ugovoru naglasili da im je cilj uništenje SBB-a,onda to bas i nije u redu. Da ne pominjemo da SBB traži licencu za mob operatera sa 5G mrežom,a država im ne dozvoljava,pod izgovorom da ne treba 4. operater,jer znaju da bi to uništilo Telekom koji je do guše u dugovima.
    Ali OK bitno je da komšiji crkne krava. J…s zakon i pravo. Tipično razmišljanje prosečnog stanovnika Srbije.

  2. The Following 7 Users Say Thank You to zikicz For This Useful Post:

    Lauda (02-02-2022),aw_snap (02-02-2022),drjackyll (03-02-2022),ivetic84 (02-02-2022),kursula82 (01-02-2022),petarpetrovic (01-02-2022),wifininja (01-02-2022)

  3. #32
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    I onda, SBB da te zadrži kao korisnika, nudi paket Pink kanala… Bore se protiv sistema jednim od najjačeg oružja sistema?! Zbog toga su ista materija, i oni i MTS.

    Prosečnog korisnika zanima samo njegov džep, što je i logično.

    Da se razumemo, gadi mi se priča sa MTS-om ali zbog tog stava “jao, jadni mi, ubi nas država” mi se gade i oni.

    Ne rade ništa po pitanju da zadrže korisnike. Nekoliko puta sam inicirao i uvek ista priča. Zato od marta zbogom SBB.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #33
    iSrbijaHero njikolaj's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    599
    Thanks
    1,546
    Thanked 582 Times in 230 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    Skuplji jesu ali su i odradili neke stvari bolje od ostale dvojice - lansirali su eSIM istog dana i za prepaid i postpaid i istrenirali osoblje u najzabačenijim poslovnicama u rekordno kratkom roku što se tiče prebacivanja broja na eSIM. Takođe su prvi pustili VoLTE na svim aktuelnim postpaid paketima, od najjeftinijeg do najskupljeg, sa podrškom za iPhone, dok su ostala dvojica to nudila na kašičicu samo za određene Samsunge i Šaomijeve i to samo na najskupljim paketima dok nisu posle malo "odvrnuli slavinu", itd itd.
    Od kada je VoLTE podrzan u Telenoru? Posto na njihovom sajtu pise samo za Samsung da je podrzan.

  5. #34
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,888
    Thanks
    2,338
    Thanked 2,168 Times in 1,234 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    Meni su aktivirali u martu 2021.

  6. #35
    iSrbijaHero njikolaj's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    599
    Thanks
    1,546
    Thanked 582 Times in 230 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    Zvao si ih ili ?

  7. #36
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,888
    Thanks
    2,338
    Thanked 2,168 Times in 1,234 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    Preko Tvitera odradjeno.

  8. #37
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,486
    Thanks
    2,276
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    @tribalkg slazem se sa tobom 100% Dok su bili superiorniji u odnosu na ostale gazili su redovne korisnike i nisu obracali paznju. Sad kad su poceli da gube i zovu klijente da se produzi ugovor nude popust i sve. E sad dzaba. Kukaju drzava nama ne da nista, pa imali ste monopol i ogroman profit sto niste ulagali pare. Dokaz koliko su ozbiljni je i gubitak Slovenskog trzista, tamo nema mts-a i ostalih problema koje navode.
    Ja takodje do maja i onda napustam sbb i nakon toga samo gledam sumu koliko cu sta manje da placam a da kvalitet usluge bude dobar.

  9. #38
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    Malo je to vise od prostog licnog finansijskog interesa. SBB je u ovom momentu jedini operater koji omogucava emitovanje nekih kanala koji nisu kontrolisani znamo vec od koga. Dakle jedini, kada je TV u pitanju, prozor iz Matriksa. Svakim odlaskom kod konkurencije Telenor, Telekom sve je to isto ... drugo pakovanje, vi zapravo suzavate taj prostor. Uostalom i oni sami su rekli da se udruzuju da bi ugasili SBB. Pitajte se sto im bas SBB toliko smeta i sto ih bas drzava debelo placa da bi mogli da rade takve stvari. Po meni svako ko ima malo izrazeniju kolektivnu svest mora da razmislja na ovaj nacin i shvati da svaki dinar koji da Telekomu ili Telenoru, Supernovoj... zapravo unistava mogucnost da u ovoj zemlji kada dodje do neke normalnosti, bar minimalne i da ne zivimo vise u Matriksu.
    Pritom ja ne znam sta je toliki tehnicki problem sa SBB-om? Ja ih koristim vec, ne znam ni ja, jedno 20 godina verovatno. Ako izuzmemo neke povremene prekide, tipa 2-3 puta godisnje po 1-2h, nikakvih drugih problema nikada nisam imao. Imam odlicnu televiziju, odlicnu fiksnu telefoniju, internet sada 500/50 koji je zaista 500/50 (na kablu naravno). Jos mi pri SVAKOM produzenju ugovora daju neku pogodnost. Pa su mi tako recimo dali da mogu EON na DVA smart tv-a, umesto jednog. Pa su mi dali poslednji pot EON PREMIUM paket po ceni nekog trio gold koji sam placao, tako da mi je sada SVE otkljucanjo po ceni tog prethodnog paketa. Pa su mi dali CA modul koji sam takodje trebao da platim. Onda posto zivim u vecoj kuci, a imam na svakom spratu po jedan fiksni, trebalo je da od modema vucem kroz celu kucu neke kablove i busim zidove kako bi doveo fizicki telefon na donji sprat. Zamolio ih da mi daju drugi modem kako bih to izbegao i oni ljudi mi i to dali. Dakle ja stvarno ne vidim ni jedan razlog zasto bih presao kod konkurencije sve i da zivimo u normalnoj zemlji i da nema nikakvih gusenja slobode medija. Jedino sta je mana kod SBB-a je sto nemaju tu glupu Arenu, sto je realno dosta bitna stvar nekome ko prati sport. Mada opet ovi drugi nemaju Sport klub pa opet ne mogu da gledaju to sto je na Sport klubu, tako da je to hendikep sa obe strane. Sto se optike tice, iskeno ne razumem se toliko sta je tu toliko bolje. Razumem da je ping bolji donekle i koliko razumem to je bitno gejmerima. Ja nisam gejmer, tako da mi ni ti ne predstavlja nikakvu prednost. Dobro i upload je bolji dosta i to je mozda jedino za mene vredno pomena, mada opet meni i dalje nije jasno zasto bi ikome trebao internet brzi od tipa 100/20. Realno sve preko toga je cisto da se kaze da imas. Ja imam 500/50, da nisam merio ne bih ni znao da postoji bilo kakav razliku u odnosnu na vreme kada sam imao recimo 100/20 ili tako nesto.

  10. The Following 6 Users Say Thank You to Didule For This Useful Post:

    AlexPa (02-02-2022),aw_snap (02-02-2022),bbrks (02-02-2022),drjackyll (03-02-2022),niki93t (02-02-2022),wifininja (02-02-2022)

  11. #39
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    Quote Originally Posted by njikolaj View Post
    Od kada je VoLTE podrzan u Telenoru? Posto na njihovom sajtu pise samo za Samsung da je podrzan.
    Ima preko godinu dana sigurno, iscimao ih na Twitteru i završio sve za 5 minuta. Čak ni iOS više ne baca upozorenje da VoLTE možda nije podržan, dakle full podrška i od strane Apple-a.

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    Dok su bili superiorniji u odnosu na ostale gazili su redovne korisnike i nisu obracali paznju. Sad kad su poceli da gube i zovu klijente da se produzi ugovor nude popust i sve. E sad dzaba. Kukaju drzava nama ne da nista, pa imali ste monopol i ogroman profit sto niste ulagali pare. Dokaz koliko su ozbiljni je i gubitak Slovenskog trzista, tamo nema mts-a i ostalih problema koje navode.
    Ja takodje do maja i onda napustam sbb i nakon toga samo gledam sumu koliko cu sta manje da placam a da kvalitet usluge bude dobar.
    Pitanje je da li su u poslednjih 15 godina superiorniji pošto MTS trenutno ima superiornu core mrežu, što i nije naročito teško kad pare zahvataš iz budžeta direktno i možeš da ih trošiš domaćinski bez nadzora, mislim, bilo bi još gore da su uspeli da naprave fušeraj od mreže :-)

    S druge strane, upravo je taj SBB svojevremeno pogurao neke stvari i krenuo da nudi koaksijalne konekcije još tamo negde 2003. gde si mogao da budeš 24/7 online bez zauzeća telefonske linije pri brzini od 64 kbit/s dok ti je taj isti MTS uvaljivao SMIN mrežu i dial up minute po paprenim cenama. ADSL je krenuo da se uvodi iz moranja godinu i po dana kasnije kad su skapirali da SBB ne planira da stane sa širenjem mreže, da nije bilo njih, možda bi i danas plaćao 2 mbit/s 50 EUR mesečno kod Telekoma.

    Quote Originally Posted by Didule View Post
    Uostalom i oni sami su rekli da se udruzuju da bi ugasili SBB. Pitajte se sto im bas SBB toliko smeta i sto ih bas drzava debelo placa da bi mogli da rade takve stvari. Po meni svako ko ima malo izrazeniju kolektivnu svest mora da razmislja na ovaj nacin i shvati da svaki dinar koji da Telekomu ili Telenoru, Supernovoj... zapravo unistava mogucnost da u ovoj zemlji kada dodje do neke normalnosti, bar minimalne i da ne zivimo vise u Matriksu.
    Pre jedno 5 godina smo ortaci i ja hteli da pokrenemo svoj ISP jer smo imali prilično razrađenu ideju u tom trenutku - imali smo softver, raznorazne licence smo završili po povoljnijim cenama jer smo radili neke projekte sa Amerima i hteli smo da se diferenciramo po pitanju tehnikalija, napravili smo i IPv6 native networking stack i još svašta nešto... da bismo ukapirali da ako se ne "talimo" sa ekipom, da od toga neće biti ništa. Prost primer - naručiš rutere iz Holandije npr., oni ti blokiraju pošiljku na carini jer nam fali jedan papir. Odeš kod RATEL-a za dozvole, oni to nađu dlaku u jajetu i ne izdaju ti licencu. Primera ima milion.

    Kako smo krenuli da kopamo, tako smo sve više kapirali koliko je celo tržište kartelizovano kod nas i manje - više SBB je jedini koji je dovoljno veliki da ne mora da se saginje ekipi na vrhu, plus im gura prst u oko svojim kanalima, plus ih opstruiraju na svakom koraku jer u 90% novih zgrada se namerno blokiraju SBBovi kablovi i uvode se samo Telekomovi, i samo zbog toga ih treba podržati kad god je moguće.

    Kada i ako jednog dana budemo napravili fer i korektnu tržišnu utakmicu, tad možemo da pričamo o razmaženom SBB-u, jer ovo što sad imamo je sve samo ne slobodno tržište telekomunikacija.

  12. The Following 7 Users Say Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    Didule (02-02-2022),aw_snap (02-02-2022),drjackyll (03-02-2022),marulja (03-02-2022),niki93t (02-02-2022),njikolaj (03-02-2022),sone888 (02-02-2022)

  13. #40
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    Upravo tako.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to Didule For This Useful Post:

    drjackyll (03-02-2022),petarpetrovic (02-02-2022)

  15. #41
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,486
    Thanks
    2,276
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    @Didule ako su ti kanali problem na Aliexpressu 20 eur za godinu dana svi kanali bez ogranicenja i mediske cenzure. Tako da ne znam cemu toliko zaljenje na to, kad je to svuda tako. Te druge pogodnosti sto si dobio od SBB-a u redu, ja isto tako imamo ovamo nesto sto sam dobio i sto mi vise odgovara.

    @petarpetrovic ne podrzavam gusenje konkurencije i zato se slazem da nije u redu. Ali isto tako slozices se da nije samo kod nas da veliki guse male. Za to sto niste imali priliku da napravite nesto svoje treba se zaliti i vikati na sva vrata.

    Niti radim u SBB-u niti u Telenor-u (Yetel-u kako god vec) niko od njih nije zlatan i ni meden. Samo se jednostavno gleda sta dobijas za svoj novac. Danas bar nije problem da se preskoci cenzura sa svim dostupnim tehickim mogucnostima. Ja licno kuci gledam samo National Geographic, sportske kanale i kvizove na rts-u. Tako da sve to sto pricas da ne vidis ja ne pratim jer se kod nas vlast bira u kafani i kako stranci diktiraju. Ali takodje ne volim ni N1 iz prostog razloga sto su velicala jednog tajkuna (da ne pominjem ime) koji je dokazano pokrao pola zemlje.... Da ne idemo dalje u politiku.

    @Didule tvoj razlog je cisto politicki za odbijanje mreze a ne tehnicki prema tome mislim da nije stvar diskusije.
    @petarpetrovic ovo postujem za razlog i ja bi bio istog stava, da mi je neko blokirao takvu ideju.

  16. #42
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2019
    Age
    34
    Posts
    147
    Thanks
    35
    Thanked 85 Times in 45 Posts

    Default Odg: Telenor postaje Yettel

    Mozda imas resenje za 20€ preko alija, ti i jos 3% populacije.

    Sta ces sa 97% koji ne znaju, nece ili ne mogu da plate 20eur?

    Onda shvatis da nemas resenje vec problem koji ce da traje jos dugo na zalost.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Bg89 For This Useful Post:

    drjackyll (03-02-2022),kursula82 (02-02-2022)

  18. #43
    iPhoneBigFan TaDej's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Posts
    228
    Thanks
    170
    Thanked 171 Times in 58 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    @Didule ako su ti kanali problem na Aliexpressu 20 eur za godinu dana svi kanali bez ogranicenja i mediske cenzure. Tako da ne znam cemu toliko zaljenje na to, kad je to svuda tako. Te druge pogodnosti sto si dobio od SBB-a u redu, ja isto tako imamo ovamo nesto sto sam dobio i sto mi vise odgovara.

    @petarpetrovic ne podrzavam gusenje konkurencije i zato se slazem da nije u redu. Ali isto tako slozices se da nije samo kod nas da veliki guse male. Za to sto niste imali priliku da napravite nesto svoje treba se zaliti i vikati na sva vrata.

    Niti radim u SBB-u niti u Telenor-u (Yetel-u kako god vec) niko od njih nije zlatan i ni meden. Samo se jednostavno gleda sta dobijas za svoj novac. Danas bar nije problem da se preskoci cenzura sa svim dostupnim tehickim mogucnostima. Ja licno kuci gledam samo National Geographic, sportske kanale i kvizove na rts-u. Tako da sve to sto pricas da ne vidis ja ne pratim jer se kod nas vlast bira u kafani i kako stranci diktiraju. Ali takodje ne volim ni N1 iz prostog razloga sto su velicala jednog tajkuna (da ne pominjem ime) koji je dokazano pokrao pola zemlje.... Da ne idemo dalje u politiku.

    @Didule tvoj razlog je cisto politicki za odbijanje mreze a ne tehnicki prema tome mislim da nije stvar diskusije.
    @petarpetrovic ovo postujem za razlog i ja bi bio istog stava, da mi je neko blokirao takvu ideju.
    Moze neki link za tih 20€...?

  19. #44
    iSrbijaHero Baraba's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    784
    Thanks
    605
    Thanked 326 Times in 187 Posts

    Default Telenor postaje Yettel

    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    S druge strane, upravo je taj SBB svojevremeno pogurao neke stvari i krenuo da nudi koaksijalne konekcije još tamo negde 2003. gde si mogao da budeš 24/7 online bez zauzeća telefonske linije
    Ovo je tačno. Isto tako su ostali tu gde su bili, na istim tim kablovima, muzli su i muzli i nadali se da neće biti konkurencije i da su bogovi večito. Ništa nisu ulagali godinama dok je konkurencija radila optiku. Šišanje samo. Ko je branio SBB da radi optiku? Na našu sreću smo dobili optiku od MTS. Kao dugogodišnji korisnik SBB prešao na MTS zbog bolje ponude, u SBB su novi korisnici imali bolji tretman od starih uvek, stari lojalni ko vas je..e. Kraj priče, možda se vratim kada budu imali šta da ponude.

    Ova prica jadan SBB što nema 5G, jeste, samo 5G telefone imamo, krenuvši od penzionera pa dalje. Dok svi dođu do takvih telefona proteći će vode Dunavom ihaj. I ovo sa kanalima koje oni imaju kao opozicione, i to je postalo smešno, opozicija ni nema kandidata za izbore, međusobno podeljena i u svađi, izgubilo poentu. Ne bih da SBB ode, ne odgovara mi da nema konkurencije, ali moraju da se trgnu i počnu da cene stare lojalne korisnike i uvode novine.
    Last edited by Baraba; 02-02-2022 at 21:14.

  20. #45
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,888
    Thanks
    2,338
    Thanked 2,168 Times in 1,234 Posts

    Default Re: Telenor postaje Yettel

    Kao da čitam komentar prosečnog glasača vlasti.
    Šta ce nam 5G,opozicija ne valja…
    Tipično.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to zikicz For This Useful Post:

    aw_snap (03-02-2022),drjackyll (03-02-2022)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •