iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 62

Thread: AirPods Max

  1. #46
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Kreni od gluve sobe i psihoakustike :-)

  2. #47
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Sigurno da ima ljudi koji mogu da cuju razliku. Ja sa ovoliko godina svakako ne, ali stvar je u tome da ako neko zeli HiFi ugodjaj onda moze da zaobidje AirPods Max.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  3. #48
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Zanimljivo da bas suprotno mislim, da onaj ko voli hifi treba da uzme airpodMax.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. The Following 2 Users Say Thank You to nikolastojanovi20 For This Useful Post:

    bubac (27-01-2022),petarpetrovic (27-01-2022)

  5. #49
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Moja ponuda i dalje stoji

  6. #50
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Quote Originally Posted by nikolastojanovi20 View Post
    Zanimljivo da bas suprotno mislim, da onaj ko voli hifi treba da uzme airpodMax.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Onaj ko ne zeli da se iscima da uzme AirPods Max. Onaj ko zeli moze da poseti head-fi forum i nauci stvar ili dve. Koliko ovde ljudi zna da MezeAudio, rumunska firma, pravi mozda najbolje slusalice na planeti? Bluetooth i HiFi veze nemaju jedno s' drugim.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  7. The Following User Says Thank You to jetblack For This Useful Post:

    drjackyll (28-01-2022)

  8. #51
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    47
    Posts
    2,114
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Mene zanima kako ces kvalitativno da odredis, odnosno, sta ako ti ja dodjem i kazem da cujem razliku, i pocnem da serem o nekim budalastinama, i kazem daj sluske.... Na osnovu kog verifikovanog parametra se ovakva stvar uopste moze da odredi?
    To kako ja cujem, i kako cuju Pera, Mika, Tantula to nema veze sa objektivnoscu. Objektivno je samo ono sto se na neki nacin moze izmeriti, i istim tim testom dobiti adekvatan rezultat koji se moze matematicki izraziti.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  9. #52
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Zato sam i rekao da se krene od gluve sobe i psihoakustike pa na dalje

  10. #53
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    47
    Posts
    2,114
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Opet te pitam, kako ces objektivno jednu neobjektivnu i neizmerivu stvar da izmeris i pokazes/dokazes?
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  11. #54
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2019
    Age
    34
    Posts
    147
    Thanks
    35
    Thanked 85 Times in 45 Posts

    Default Odg: AirPods Max

    Gde ste momci vi otisli :-)

    Koje sve fraze, metrike, misljenja i nadmetanja :-)

    Zaboravilinste da je ovde je rec o apple proizvodu, ciljna grupa je jasna. Taj koji zeli najbolji zvuk, nece sigurno airpods max da uzme, vec sluske od 5.000€ (zato sto verovatno zivi od toga).

    Ove sluske su za one koji placaju neki streaming servis 5-10$, imaju iphone ili mac (ili oba). Vole apple proizvode, bitno im je da su wireless, da mogu da im sluze za posao i za razonodu i spremni su da daju 100-200$ vise nego za relativno isto kod konkurencije.

    U ovakoj komukaciji je uvek problem to sto svako gleda iz svog ugla, zato sam i pitao neki post iznad, a sta da uzmem za slicne pare a da je bolje? Preporuka, sluske sa kablom, koje nemaju mikrofon. Nemam sta da citam i razmisljam, jednostavno nisam ciljna grupa za to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to Bg89 For This Useful Post:

    drjackyll (28-01-2022)

  13. #55
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Pitam se zasto si u temi onda


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #56
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2019
    Age
    34
    Posts
    147
    Thanks
    35
    Thanked 85 Times in 45 Posts

    Default Odg: AirPods Max

    Pa valjda isto kao i ti, da osvojim dva para airpods max iz istyle


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #57
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Quote Originally Posted by miodrage View Post
    Opet te pitam, kako ces objektivno jednu neobjektivnu i neizmerivu stvar da izmeris i pokazes/dokazes?
    Upravo u tome i jeste poenta moje ponude - možda ima 5 ljudi na celom svetu koji mogu da čuju gubitak u kvalitetu zvuka usled redigitalizacije signala i iako to tehnički nije lossless, teško da iko može to da izvali dok sluša. Apple se jednostavno ogradio i napisao na support strani šta se dešava u slučaju kabla da ih ne bi nagazili svi redom kako "lažu" ljude da je u pitanju lossless zvuk a nije.

    Kad slušam ziku preko Bluetootha, jasno mogu da čujem da je u pitanju klasičan 256kbps AAC (mada ekstremno kvalitetno izbalansirani AAC koji raspamećuje koliko je dobro urađen, mora se priznati), ali kad sluške povežem kablom i pustim bilo šta novije u Apple Music što ima Lossless oznaku, itekako čujem ALAC-style lossless kvalitet zvuka iako on to tehnički nije.

    Hajde da ne potrošimo još 20 strana zbog ovoga pliz.

  16. #58
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    47
    Posts
    2,114
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Jako mi je zao ali moracemo da nastavimo da trosimo prostor jer sam sada izazvan. Sam si rekao da mozda nekoliko ljudi cuje tu razliku... Mozda i vise, mozda i niko. Ti cujes sam si naveo sta... Ok, recimo da ti verujem. Ne poznajemo se, ne znam kako i sta cujes, ali me iskreno cudi da nisi onda neki dobar muzicar ako ove stvari cujes.
    Ja sam covek koji ima zavrsenu nizu i 3 razreda srednje muzicke skole (tu sam shvatio da se time nikad necu baviti pa sam batalio), smatram da nemam tako los sluh (sada vec u ovim godinama je poceo da polako popusta), ali ovakve stvari koje ti navodis nikad nisam mogao da cujem. Moj rodjeni brat (ali on je kompozitor i ima apsolutni sluh), koji ima izuzetno istrenirano uvo ovo moze da cuje. Zato i kazem, vrlo sam iznenadjen da nisi muzicar profesionalac.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  17. #59
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Pa sad, u srednjoškolskim danima sam bio DJ par godina, lepe pare sam uzimao u to vreme, a i žurkalo se non stop :-)

    Što se tiče razlike u kvalitetu koju čujem između običnog AAC i ALAC/AIFF zvuka, nije u pitanju razlika "nebo i zemlja" već jednostavno Lossless je puniji, čujem oko 20% više visokih tonova, i to opet zavisi od žanra pošto slušam svašta nešto, sve u svemu, ništa specijalno bolje, ali ipak dovoljno da poboljša ugođaj. Da li mi je uvo istrenirano ili ne, pojma nemam, u muzičku školu nikad kročio nisam, ali ono, čujem i više nego dovoljno za ono za šta mi treba :-)

  18. #60
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Razlike svakako postoje i mogu se cuti. Citava nauka. Open-back, closed-back, semi open-back. Ljudi na head-fi, kao i bilo koji drugi hobisti, idu do ekstrema. AirPods Max bez ikakve sumnje imaju najbolji transparency mode. Osecaj je kao da ne nosite slusalice, da nisu teske kao sto jesu bilo bi savrseno. Nadam se da ce AirPods Pro v2 imati isti trasparency mode.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •