iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 62

Thread: AirPods Max

  1. #31
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Ako pricate o tome gde kupiti, a proci najbolje, slazem se da treba uvek platiti najmanje sto se moze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #32
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Slažem se. Uvek gledam da prođem što jeftinije, ali ako će količina cimanja da mi uzme previše vremena i radnih sati, onda ću prosto da ispazarim šta mi treba i da završim sa tim.

    Jedino kad uzimam nešto što mi ne treba što pre pa mogu da čekam da stigne od nekud ili da krene neka akcija, onda da, gledam da prođem što jeftinije.

    Kako mi slušalice trebaju za juče, ta cena koju platim u datom trenutku “boli” malo više u momentu ali kad se period svakodnevnog korišćenja razvuče na 5+ godina, nije nešto što je tragično.

    Uostalom, svako ima svoju računicu i nijedan od pristupa problemu nije pogrešan, hvala Bogu da nismo više ni pod sankcijama pa da nemamo uvoz, a ni vize nam više nisu potrebne za većinu destinacija tako da svako može sebi da nabavi šta mu treba onako kako mu najviše odgovara i uklopi se u svoj budžet.

    U svakom slučaju, nadam se da smo barem apsolvirali da su AirPods Max izuzetno kvalitetne slušalice i vrlo dobra kupovina za ogroman broj ljudi koji su ciljna grupa.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    gasmias (04-12-2021),nikolastojanovi20 (03-12-2021)

  4. #33
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    161
    Thanks
    7
    Thanked 38 Times in 32 Posts

    Default Re: Odg: AirPods Max

    Quote Originally Posted by jetblack View Post
    @aleks, ako si u Beogradu imas ovde https://stores.bang-olufsen.com/en/s...cara-lazara-11
    Apple sluske u B&O radnji? Hajd’ probacu da odem da pogledam.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  5. #34
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Najblaze receno Airpods Max, nista posebno. Ali eto, bar me vise ne svrbe.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  6. #35
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2019
    Age
    34
    Posts
    147
    Thanks
    35
    Thanked 85 Times in 45 Posts

    Default Odg: AirPods Max

    Koje su ti sluske posebne?

    Ne kazem da jesu airpods nego me interesuje jel imas nesto od 400€ sto smatras da je posebno?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #36
    iDrugČlan bubac's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Šid
    Age
    47
    Posts
    36
    Thanks
    29
    Thanked 21 Times in 10 Posts

    Default AirPods Max

    Po meni su Airpods max izuzetne sluske.

    Koristio sam pre njih dosta ozbiljnih sluski kao Ultrasone pro 2900, ultrasone pro 900, Akg q701, grado sr125... na par solidnih dac- headphone amp-ova kao i xonar stx 2 na racunaru. Ultrasone su prenaglasene u visokim tonovima, Akg imaju vokal i pozornicu kao na koncertu ai je bas nula i boli glava od headbanda posle pola sata, grado me nekako ostavlja ravnodusnim... svake su dobro u nekim zanrovima dok su u drugim prosecne ili lose.

    Airpods max su jako dobro izbalansirane, detaljne, dinamicne, bukvalno sve zvuci jako dobro ili solidno. Bass odlican, vokali sabijaju dok su visoki taman kako treba. Jako su udobne, zaboravi covek da su na glavi. Jedino sto po meni fali jeste da su malo glasnije. Nisu one tihe, daleko od toga, u nekim pesmama starije produkcije fali malo "volume" dok su ove novije preglasne i na 80%. Ovo pisem jer slusam sve jako glasno, tako da mislim da su u tom polju za normalnog korisnika vise nego glasne.

    Ono sto sam ja primetio jeste da imaju "ono nesto" ... ni jedne sluske mi nisu tako cesto stavile osmeh na lice kao kad kad na deezer pustim Flow pa naleti neka random stvar pa me odusevi. Prosto se zapanjim kako dosta stvari zvuci predobro na Airpods max.

    O ukusima naravno ne treba raspravljati, ovo je moje misljenje.

    Wireless sluske koje nemaju propusnu moc za audio visoke rezolucije a zvuce veoma, veoma dobro, udobne, kvalitetne... od mene ocena 10+


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. The Following 2 Users Say Thank You to bubac For This Useful Post:

    nikolastojanovi20 (26-01-2022),njikolaj (26-01-2022)

  9. #37
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: AirPods Max

    @bubac

    Kako mogu da dobiju ocenu 10+, a ne mozes da ih zakacis na DAC ili ne mozes da ih koristis kada je baterija mrtva ili ne mozes da slusas loseless? Apple je kod nekih izbora neverovatno tvrdoglava kompanija. Slusao sam ih sinoc side by side sa Beoplay H7 koje odavno imam, kao sto sam rekao, nista posebno.

    @Bg89

    buduci da su over-ear slusalice i da ce ih retko ko koristiti van kuce i u pokretu (velike, teske) za 450-500EUR ima toliko boljih slusalica (proveri massdrop ponudu). Na primer ove legendarne sluske: https://drop.com/buy/massdrop-sennheiser-hd6xx.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  10. #38
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2019
    Age
    34
    Posts
    147
    Thanks
    35
    Thanked 85 Times in 45 Posts

    Default Odg: AirPods Max

    Za manje pare mozes da uzmes i ath-m50x (140€) ali nisu namenjene za istu ciljnu grupu.

    1. Pre svega, ni sennheiser ni ath-m50x nemaju M1 cip samim tim ljudi koji su u apple ekosistemu manje jedan bitan feature (prelazak sa mac-a na iphone, na ipad itd).

    2. Ove sennheiser nisu wireless, znam da ces reci da airpods koristis za stolom, ali meni je bas vazno da nemaju kabal.

    3. Nisu NC a nekome je to bas bas vazno, na primer cesto koristim kada mi klinci prave zurku u kuci da se izolujem.

    4. Nemaju feature kao sto je spatial audio itd, sto je nekima vazno (mozda tebi bas nije, ali svi smo razliciti).


    Mislio sam da ces da kazes Bose QC45 ili Sony xm4 na primer, to ima prostora da se poredi naravno cena, funkcije, udobnost, NC itd.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #39
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: AirPods Max

    ATH-m50x ne mogu da se porede sa HD600/650. Za APM novce mozes da uzmes AirPods Pro + Drop Sennheiser (ako neko zeli HiFI dozivljaj). Mislio si na H1 cip (taj switch ne radi bas savrseno, moje iskustvo). NC za over-ear sluske i nije nesto presudno, pasivna izolacija + muzika, i nije potreban NC. Vazno je da budu wireless, ali vazno je i da mozes da ih koristis kada su "mrtve". Spatial audio klasican gimmick sto se mene tice. APM ne mogu da se iskljuce, jos jedan minus. Case ne treba ni komentarisati. Bose imaju udobnost i NC, zvuk je kanta, Sony za pola ulozenog novca jeste ok, ali nisam fan plastike i usi gore posle pola sata. APM nisu sigurne sta zele da budu.

    Svako svoj novac trosi kako misli da je najbolje, nije to ni bitno. Moje iskustvo je da najvise od svega koristim AirPods Pro, a pre njih originalne AirPods, i cekam i radujem se (uskoro, nadam se) drugoj verziji AirPods Pro.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  12. #40
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    AirPods Max možeš da zakačiš na eksterni DAC i možeš da slušaš lossless - treba ti 3.5mm to Lightning adapter i voziš. Lossless ne možeš da slušaš preko Bluetooth-a ali preko kabla cepa lossless sve u 16, i kroz eksterni DAC ako baš tako hoćeš.

    Noise cancelling je jedan od glavnih razloga zašto sam ih ja kupio, možda tebi ne znači puno, ali mnogima znači itekako. Osim toga, usudio bih se da kažem da su vrlo, vrlo izbalansirane sluške i još uvek se oduševim skoro svakodnevno kako izvlači tonove bez po muke. Za Spatial Audio se slažem da nije ništa posebno, mada opet dosta zavisi od konkretne pesme - na nekim baš zvuči sjajno.

    Iako su prilično masivne, nije mi problem da ih nosim na ulici, i viđam dosta ljudi po BGu da ih fura bez problema po gradu, mada za grad ipak preferiram Pro varijantu.

    Za case se slažem, kriminalno je urađen.

  13. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    nikolastojanovi20 (26-01-2022)

  14. #41
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Totalna je glupost da slusalica nema analogni port, ali to je ta tvrdoglavost Apple-a. Ista prica je bila i sa HomePod zvucnicima.

    Loseless je sirok pojam.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  15. #42
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    To sam i ja rekao za analogni port, međutim sad posle par meseci korišćenja ni ne primećujem njegov nedostatak nešto specijalno.

    Što se lossless-a tiče, zna se tačno šta se podrazumeva pod tim terminom, a kako ga ko čuje i "percipira" je nešto sasvim drugo. Ukusi (i uši) su različiti.

  16. #43
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Can I listen to lossless audio using the AirPods Max Lightning to 3.5mm Audio Cable?

    The Lightning to 3.5 mm Audio Cable was designed to allow AirPods Max to connect to analog sources for listening to movies and music. AirPods Max can be connected to devices playing Lossless and Hi-Res Lossless recordings with exceptional audio quality. However, given the analog-to-digital conversion in the cable, the playback will not be completely lossless.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  17. #44
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Taj ko uspe da čuje tu razliku u degradaciji zvuka zbog redigitalizacije signala dobije od mene 2 komada slušalica iz iStyle-a sa fiskalnim računom i 2 godine garancije. Ozbiljan sam.

  18. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    bubac (26-01-2022)

  19. #45
    iSrbijaHero njikolaj's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    599
    Thanks
    1,540
    Thanked 581 Times in 229 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Uf zagrejao si me, kako mogu da ucestvujem? )

  20. The Following 2 Users Say Thank You to njikolaj For This Useful Post:

    nenadjow (26-01-2022),petarpetrovic (27-01-2022)

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •