iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 62

Thread: AirPods Max

  1. #16
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    161
    Thanks
    7
    Thanked 38 Times in 32 Posts

    Default Re: AirPods

    Dosta interesantnih komentara.
    Kao propali audiofil koji je svojevremeno stukao dosta para u hifi možda imam donekle iskristalisan ukus sto se kvaliteta zvuka tiče. Vlasnik sam Bose QC35II i Airpods Pro, potonje imaju dosta bolji zvuk sto mi je bilo iznenađenje. Kolega je imao Sony XM3 pa sam i sa njima imao iskustva pre par godina, one isto imaju bolji zvuk od Bose, a ne bih znao u odnosu na APpro suviše je veliki vremenski razmak kad sam ih probao.

    Verujem da su Max još bolje ali videću kad ih budem probao. Ipak, nikad ne bih kupio Sony iz prostog razloga sto se sa njima uši prže kao na tiganju i ja to nisam u stanju da nosim više od 10-15 min. Sto se ergonomije tiče Bose je neprevaziđen za sad. Takođe sto se kvaliteta izrade tiče Bose mnogo bolje od Sony koji deluje kao plastična igračka kad se stave jedne pored drugih i malo propuste kroz šake.

    Interesantno je da ljudima ne smeta težina Max koje su za skoro 30% teze od sličnih ANC konkurenata.

    Sto se tiče navedenih mana to je zavisno od toga šta kome treba. Zgodnije bi bilo da Max mogu da se fold-uju kad se putuje zauzimale bi manje mesta u torbi. Ipak kad se izvade nose se oko vrata, tako sam putovao sa Bose pa nije neki problem. Kutije kao da nema ali deluje da su izrađene poput tenka pa ne verujem da nešto može da ih ošteti. Takođe opcija menjanja sunđera je interesantna.

    Vidim da se pominje razlika u ceni, ali ja koliko sam video ima ih sviđa po oglasima za 400 EUR, pa ta razlika nije tolika u odnosu na konkurenciju. Osim ako nije laznjak?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  2. #17
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Ako padnu na 350EUR, mozda se i pocastim. Kod over-ear slusalica ANC i nije obavezan feat pored pasivne izolacije, ali ne skodi. Mislim da se Airpods Max vise takmice sa premium kategorijom proizvodjaca slusalica kao sto su B&O, B&W i slicni. Licno imam B&O Beoplay H7, npr. Beoplay H95 su $850.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  3. #18
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Ako gledamo cene u Srbiji h95 cena je 117.300,00. Airpods max su 97.000,00.

    Globalno h95 850$
    Airpods max 550$ + porez, oko 600$.

    Razlika u ceni nije prevelika, no ne znam kako zvuci h95 i koliko je dobar uz apple uredjaje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #19
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Eto, meni je recimo ANC jedna od glavnih stavki kad su over ear slušalice u pitanju i definitivno ne bih pazario nijedne bez toga. 100 ljudi, 100 ćudi.

    Nisam imao ništa iz Beoplay serije neko duže vreme (mada i dan danas koristim 1st gen Beoplay A1 zvučnik, odličan) ali ono što me kod AirPods Max oduševljava je koliko su tonovi maestralno izbalansirani, bukvalno šta god da im "baciš", izguraće bez distorzije i bez ičega onako kako nijedne druge sluške nikad nisam čuo da mogu.

    Vidim da su i mnogi drugi to isto primetili, znači ne tripujem ništa.

  5. #20
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default AirPods Max

    Ne tripujes. Uporedjivao sam ih sa par slusalica i sad, ko ume da cuje svaki instrument kao ja, to je toliko lepo odradjeno da je milina slusati. Tu ne mislim na naš turbo folk nego ono sto zaista vredi. Kroz deezer i apple music je kvalitet, ono, da padnes na du*e. Mozda ima boljih, ali, zaista, meni bolje od ovoga ne treba.

    ANC je definitivno jedan od najboljih, ako ne i najbolji.

    Ove slusalice se nece dopasti jedino onima koji vole da bas ubija, po cenu distorzija i po cenu odsustva pravih srednjih i visokih tonova. Balans je ono sto odusevljava kod Max-a.

    Kad neko duze vreme slusas Max pa predjes na nesto drugo, tacno primetis da nesto nije kako treba

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by nikolastojanovi20; 02-12-2021 at 22:46.

  6. The Following User Says Thank You to nikolastojanovi20 For This Useful Post:

    petarpetrovic (03-12-2021)

  7. #21
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    161
    Thanks
    7
    Thanked 38 Times in 32 Posts

    Default Re: AirPods Max

    I meni je ANC vazna stavka, odmah posle ergonomije. Kvalitet zvuka na trećem mestu, preferiram muziku da slušam sa zvučnika.

    Svako ima svoje prioritete.

    Ima li negde ovih sluški izloženih da mogu da se probaju?


    Sent from my iPad using Tapatalk

  8. #22
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2019
    Age
    34
    Posts
    147
    Thanks
    35
    Thanked 85 Times in 45 Posts

    Default Odg: AirPods Max

    Naravno da nemas da probas kod nas nigde ali zato imas da ih kupis za 850€ u iStyle-u :-)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #23
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Slabo ih ima čak i tamo, prodaje se redovno. Biće da ipak mnogima odgovara ta cena, a posle mesec dana korišćenja, savršeno mi je jasno zašto je to tako

  10. #24
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: Odg: AirPods Max

    @aleks, ako si u Beogradu imas ovde https://stores.bang-olufsen.com/en/s...cara-lazara-11
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  11. #25
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2019
    Age
    34
    Posts
    147
    Thanks
    35
    Thanked 85 Times in 45 Posts

    Default Odg: Re: AirPods Max

    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    Slabo ih ima čak i tamo, prodaje se redovno. Biće da ipak mnogima odgovara ta cena, a posle mesec dana korišćenja, savršeno mi je jasno zašto je to tako
    Svako ko misli da je to ok cena, prijavljujem se da mi da 850€ i donecu mu 2 para po ceni jednog, a sebi cu da zadrzim 50€ za uslugu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #26
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Eto, ima posla ko hoće da radi.

    No sve to na stranu, kad se samo setim koliko sam hiljada EUR potrošio u prethodnih 15 godina pokušavajući da nađem kvalitetne over ear slušalice koje mogu da nosim sa naočarima par sati dnevno, ne mogu a da se ne smorim više nego što bih želeo. Tu pare čak i ne igraju glavnu ulogu, jer na kraju krajeva opet ću da ih zaradim, ali količina izgubljenog vremena koje sam potrošio na ganjanje svih tih slušalica, njihovog testiranja i naknadne prodaje ne bih li povratio bar deo para (vreme sam nepovratno potrošio), to je nešto što me tangira mnogo više.

    Iz te perspektive, 850 EUR za AirPods Max je bukvalno kikiriki. Ako uzmemo u obzir da velika većina ljudi koji su ciljna grupa za ove sluške ima kreditnu sposobnost i može da iste pazari na rate kreditnom karticom, situacija postaje još smešnija.

    Kao što rekoh, ove sluške su mogle komotno da koštaju 1000 EUR više što se mene tiče, opet bih ih pazario bez razmišljanja, a razloge sam već navodio.

    Nismo svi besposleni i nije nam svima vreme besplatno.

  13. #27
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Potrosacka kultura, kao da su meni potrebne Beoplay H7, Airpods Pro i Custom IEM... nisu naravno
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

  14. #28
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Ne ulazeci u polemiku oko cene, zaista se ove slusalice prodaju velikom brzinom sirom sveta. Jos ako je neki popust razgrabi se sve u roku od pola sata.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #29
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2019
    Age
    34
    Posts
    147
    Thanks
    35
    Thanked 85 Times in 45 Posts

    Default Odg: AirPods Max

    Haha care moj, radim 3 posla u isto vreme (IT industrija) verujem da dosta zaradjujes ali uvek imas nekoga koji zaradjuje vise od tebe veruj mi. A na kraju, nije ni neki parametar iskreno, koga briga sto nosis sluske od 350€ koje si platio 850€.

    Ali isto tako sa tim naocarima o kojima pricas, ja ih isto nosim pa sam bio zadovoljan i sa sluskama kao sto su sony i bose. Ali ajde to je individualno, iskreno mi je drago da si zadovoljan. Znam taj osecaj kada si presrecan sa nekim proizvodom.

    Cilj mi je da one koji razmisljaju da kupe sluske, da znaju da umesto da plate duplo vise, mogu da kupe sluske i da odu 3 dana na zlatibor sa devojkom, zenom, decom sta vec hoce. Ne moraju da bacaju pare.

    Necu da spamuje vise, sorry za off, jos jednom drago mi je da si prezadovoljan i drago mi je da zaradjujes pare, vise volim to da cujem nego da je suprotno. Ziv bio!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to Bg89 For This Useful Post:

    petarpetrovic (03-12-2021)

  17. #30
    iPhoneBigFan jetblack's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    409
    Thanks
    86
    Thanked 274 Times in 140 Posts

    Default Re: AirPods Max

    Evo na nemackom amazonu za nekih 450EUR. Na KP za 430. Airpods Max.
    Last edited by jetblack; 03-12-2021 at 12:52.
    MBP 13" M1 | iPhone 15 Pro | AW Ultra 2 | AirPods Pro 2 | AirPods Max

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •