iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 55

Thread: Telenor Hipernet

  1. #31
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    Uvođenje 5G mreže se oteže u nedogled jer ekipa još uvek ne može da se dogovori ko će i koliko da se "ugradi" u tendere, opremu i sve što uz to ide, a znaju da će SBB, vođen isključivo komercijalnim interesima, bez problema da kupi sebi licencu prvom prilikom i odradi posao kako treba i tako pretekne Telekom po pokrivenosti. Znamo svi koliko Telekom ume da bude efikasan (ovo danas je još i dobro kako je nekad bilo) i to je svima jasno kao dan šta bi se desilo.

    Inače nisam primetio da bilo ko navija za bilo kog provajdera ovde.

    Da sačekamo za početak da vidimo konkretnu ponudu Telenora pa da onda donosimo zaključke koliko je kvalitetno i po kojoj ceni. Za sada niko ne zna da li će Telenor ponuda da bude inferiorna u odnosu na konkurenciju, možda nas i iznenade. Meni lično ni iz džepa ni u džep pošto mi ugovori ne ističu u skorije vreme.

    CG-NAT je trenutno de facto standard i dok neko ne krene masovno da valja IPv6 krajnjih korisnicima, moraćemo da se dovijamo kroz VPN/SSH tunele na VPS mašinama od par EUR mesečno ili da doplaćujemo ludačke cene za statičke IP adrese ako hoćemo da se igramo sa file serverima...

  2. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:


  3. #32
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,485
    Thanks
    2,276
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    @aleks13 apsolutno se slazem sa ovim sto si napisao !

    @miodrage e to za koriscenje mreze je vec bilo sa Orionom ADSL i Telekomom. Isto koristena njihova oprema a ovi nudili za iste cene. To je neka politicka mucka, tad je Djilas ubirao prihode, posto je bila neka njegova firma umesana u to.

    Po meni isto nema smisla da konkurenciji dajes na koriscenje svoju infrastrukturu. :/

  4. #33
    iSrbijaHero Baraba's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    784
    Thanks
    605
    Thanked 326 Times in 187 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    SBB je pukao jer je samo skidao kajmak i drago mi je da se to desilo, samo su šišali klijente a unapređenje na kašičicu. Njihov sam bio dugogodišnji korisnik i pričam iz iskustva. Kad se setim SBB pre nekoliko godina, preko kabla 50MB a ADSL ako imaš sreće 10MB i nisi daleko od centrale. Bili su mali bogovi SBB, godinama ispred ADSL i glupe parice koja je potrebna za ADSL. Ali SBB samo da šišamo i vunu da pravimo, uvek me nerviralo jajarenje kod SBB što nije mogao samo internet nego je morala i kablovska i internet. Telekom posle dosta godina jedva prestigne infrastrukturom jer je SBB stajao u mestu i nije ulagao, a sad jadni SBB ne daju im ovo i ono? Ma koga zezate. Ko im brani da sada recimo odrade Lazarevac koji nema nikakav internet i uslugu, u centru najbolja opcija ADSL 10MB ? Promenio sam nekoliko provajdera interneta u BG (i sve mobilne operatere), trenutno sam na MTS optici zbog one akcije 12 meseci za 1 din, svestan sam da je to državni projekat po toj ceni i hvala im, neka korist za moj budžet, internet ekstra radi na najmanjem paketu, irs box onaj je samo ok i to je to, nije ni blizu EON iskustva realno, i kvalitet slike mi je bolji bio na EON. Što je najgore meni televizija i ne treba pa se ne nevriam, žena ponekad nešto pogleda i zato sam uzeo. Idem tamo gde mi odgovara i ko ima do re uslove za mene, isto kao i banka što reče neko iznad.
    Što se tiče Telenora, mogu da budu konkurentni ako budu imali bolje kanale, to lepo upakuju za svoje mobilne korisnike u Box da se smanje troškovi kao što ima MTS, ili dodaju onaj neki spoj što je pre bio Telenor sa SBB i dobijte još brži net/kanale, onda ubace televozore na sto rata preko Mobi banke...

  5. The Following User Says Thank You to Baraba For This Useful Post:

    djoni1980 (17-11-2021)

  6. #34
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    SBB sa punim pravom vrišti jer se tender za 5G frekvencije ne raspisuje dok se Telekom ne "zbrine", i ne kukam ja zato što mi je SBB nešto naročito drag (jer zapravo nije, u svom postu si vrlo lepo izložio problematiku sa njima) već zato što je to umesto SBBa mogao da bude bilo ko drugi, a ja ne želim da živim u zemlji u kojoj vladajuća klika veštački blokira razvoj usluga i guši konkurenciju u bilo kom sektoru.

    S druge strane, nadam se da ne moramo da pričamo o tome šta sve radi Telekom a što nema veze sa mozgom, da se zadržim samo na činjenici da u 2021. godini ne možeš da uvedeš optički Internet preko njih a da nemaš fiksni telefon. Iz te perspektive, manje je zlo uzimati nepotreban TV od SBBa nego fiksni telefon od Telekoma.

    Telenor upravo tu ima šansu da napravi dobru stvar - da lepo ponudi obe varijante, pa ko hoće "box" paket sa svim uslugama za manje pare, može tako, kome treba samo Net ili samo TV, može pojedinačno, i svi srećni i zadovoljni.

  7. #35
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    803
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    Telenor može da koristi Telekom infrastrukturu /optiku ali u ovom trenutku ne sme da nudi pakete tamo gde mts već postoji.

    Videćemo šta će biti kada istekne promo period od godinu dana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  8. #36
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    Koliko vidim oni nastavljaju sa tom akcijom 12 meseci po 1 din i nemaju nameru da prekinu sa tim.

  9. #37
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    803
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    Ja sam dobio 12 meseci bez nadoknade ikakve. Mada može i po dinar. To mu dođe isto


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. #38

  11. #39
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2020
    Age
    50
    Posts
    56
    Thanks
    20
    Thanked 14 Times in 13 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    Kako vam se čini ponuda, postavili su na sajt?Dobro je što nude samo Internet za razliku od MTS-a, mada su mogli da idu sa nižim cenama po mom mišljenju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #40
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet


  13. #41
    iSrbijaHero roki's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Belgrade
    Posts
    586
    Thanks
    151
    Thanked 149 Times in 75 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    Svi reklamiraju 1GB/s, a ovi paketi gde deru su 250 MB/s... U Francuskoj 10e mesecno TV i Opticki net pa koliko u trenutku povuce... Vuce izmedju 500 i 700MB/s

    Ja sad treba da menjam lokaciju, istekao mi je ugovor u SBB-u... Bas cu da ih zovem da vidim sta ce da ponude... Da li hoce da daju 6 meseci za 1 RSD ili tako nesto...

    Zvali me u nudili mi za iste pare brzi net i Pinkove kanale

  14. #42
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,485
    Thanks
    2,276
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    Jel ima neko hiper net i tv paket ? Zanimaju me iskustva posto se razmisljam da uzmem, trenutno su najpovoljniji od svih

  15. #43
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Telenor Hipernet

    Uslov je Telekomova optika. Uporedi sa njihovim brzinama i cenama za identican TV paket. Mislim da nisu bili nista povoljniji, ali uporedi kako im deluje ponudjeni ekvivalent paket usluga.

  16. #44
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,485
    Thanks
    2,276
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    Pa imam bolje uslove sto se tice cene u Telenoru.
    Ali me zanima par stvari da li onaj pametni uredjaj za tv od telenora moze da se koristi preko nekog drugog rutera ili mora striktno njihov?
    I sto se tice CGNAT-a koliko vidim mts optika to nema a telenor ima, jel to tacno ?
    I kakva im je sama aplikacija za tv kako radi ?

    Ako ima neko da koristi da pomogne

  17. #45
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,307
    Thanks
    803
    Thanked 3,954 Times in 2,132 Posts

    Default Re: Telenor Hipernet

    Meni je taj njihov tv povezan na sbb modem


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •