iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: PC - problem sa zvukom

  1. #1
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default PC - problem sa zvukom

    U pitanju je stariji racunar, koji je ranije imao u sebi plocu GA-P35-DS3L. Taj racunar je imao DVA audio izlaza (zvucna integrisana na ploci). Jedan klasican izlaz za klasicne pc zvucnike, dva komada. Drugi izlaz je bio veza sa muzickim stubom (line in na stubu), a veza je bila klasicna 3.5-3.5 mm jack.

    Ceo problem je u tome sto je ta (stara) ploca imala neki software koji je imao opciju RE-TASKING-a za audio izlaze. Preko toga ja sam namestio da mi onaj klasican zeleni izlaz budu zvucnici, a crni, bude "headset", koji sam koristio za vezu sa stubom i zvuk na stubu mi je bio odlican.

    Pre par dana kompjuter je riknuo i u servisu su rekli da je otisla ploca. Promenili su mi za neku takodje staru plocu, konkretno ASUS P5B. Kompjuter sada radi, ALI sada imam problem jer ne mogu da podesim te audio izlaze kao ranije. Dakle sada sve sto uspevam je da na zelenom izlazu dobijem zvuk, ili za klasicne zvucnike na pc-u, ili za stub. Ali ako hocu kao ranije da mi rade paralelno i zvucnici za pc, ali i zvuk preko stuba, to vise ne mogu da uradim.

    Pokusavao sam da kroz windows 10 UI nadjem neki retasking, ali nisam uspeo. Takodje, pretragom nisam uspeo da nadjem informaciju da postoji neki dodatni software za ovu plocu/zvucnu kartu koji bi kao na prethodnoj ploci, mogao da odradi taj retasking. Sada sam dakle "zarobljen" sa ovom novom plocom i ne mogu da dobijem izlaz zvuka na muzicki stub, a to sam cesto i dosta koristio i bilo mi je bas bitno. Jel moze ovo nekako da se resi?

  2. #2
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    Da li je na prethodnoj ploci bila cista instalacija W10 ili si radio upgrade sa W7?

  3. #3
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    Čista instalacija. Na toj ploči sam imao neki software koji je vezan za zvučnu kartu realtekovu koji je dozvoljavao retasking. Znači po default-u opet ne radi drugi izlaz, veza sa stubom. Ali onda preko tog software-a odradim retasking, stavim da je ta veza sa suvom stubom headset i sve super. Sada nemam taj software i ne znam kako da uradim taj retasking? Ovako jedino znam da je zeleni izlaz audio izlaz i da je pink valjda mikrofon. Ovo ostalo ne znam cemu po default-u služi ali ni jedan ne daje audio izlaz osim zelenog.

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    Imas opciju u windowsu da to sve podesis. Ides Control Panel pa Sound i tu onda krenes da se igras. Naravno, sve pod uslovom da ploca hardverski ovo podrzava a to je ono sto ne znam da ti kazem.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  5. #5
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    Probaj W7 driver da instaliras koji ima taj softver, ili W10 driver sa realtek sajta

  6. #6
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    To je stara ploca, okacio sam gore tacan model i link do nje. Koliko sam nasao sotware za nju je neki SoundMAX, koji ne mogu da nadjem da radi na win10. Pokusao sam i compatibillity mode ali nece.

    Pored toga, uspeo sam da cackanjem po windowsu, podesim zvucnike kao quadrophonics. Koliko kapiram, to je ono sto meni treba. Dakle front l+r i back l+r. Ono sto je tu sada problem je sto kada pritisnem TEST, kao sto vidite sa snimka, cuje se svaki od cetiri zvucnika ponaosob, bas kako i treba. Medjutim kada pustim muziku deezer, youtube, cuju se samo prednji zvucnici, odnosno sa kompjutera, ne i sa stuba. Jel znate zasto je to tako?

    https://youtu.be/djOG3SHgyDA

  7. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    Zato sto je zvuk koji pustas 2-kanalni a ne 4-kanalni. To mozes da resis ako ne stavis quadrophopnics nego Stereo, a u playback devices navedes da zelis i jedne i druge zvucnike... Ne znam kako da ti objasnim, tu ima igrarije, ali moze da se namesti.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  8. #8
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    Ne znam. Satima sam čačkao sve što mi je palo na pamet i ništa nisam uspeo da uradim.

    Evo snimio sam video sa opcijama pa ako ti nešto pada na pamet.

    https://youtu.be/YDQmWgKu5r8

  9. #9
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    Na kraju sam kupio ovo pošto softverski nisam uspeo ništa da uradim.

    Jel znate da li će to da mi radi jer na slikama je nacrtan zvučnik i mikrofon. Ne znam zašto i otkud mikrofon?

    US $1.75 45% Off | 3.5mm Jack Headphone+Mic Audio Splitter Gold-Plated Aux Extension Adapter Cable Cord for Computer PC Microphone
    https://a.aliexpress.com/_mrEI1gJ

  10. #10
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    Kod nas to ima za 200din da se uzme. Problem koji imas je softverske prirode i jedino tako mozes da ga i resis…
    Instaliraj W7
    Instaliraj softver za muzicku karticu i podesi kako zelis
    Odradi upgrade na W10

  11. #11
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    Ne razumeš me. Taj software koji je mogao da radi taj retasking je za prethodnu ploču i zvučnu (realtek). Ovo je druga ploča, druga zvučna i nisam uspeo da nađem nikakav dodatni software za nju. Našao sam samo informaciju da se zove SoundMAX ali ne mogu da nađem nikakvu verziju za ovu moju ploču asus a za neki valjda dell sam našao ali to ne radi kod mene. Probao sam i compatibility mode ali ne može.

    Zašto misliš da ovaj splitter neće da radi? Staviću ga na ovaj jedan izlaz što sada radi i na njega kabl za zvučnike za komp u jedan iznad i kabl za stub na drugi.

  12. #12
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    https://www.asus.com/supportonly/p5b/HelpDesk_Download/
    Skini audio driver… ali osnovno da bi ti bilo koje podesavanje radilo je neki stariji operativni sistem za koji postoji fabricki audio driver… i svi imaju opciju da prepoznaju kada besto ubodes u bilo koji konektor i dodeljujes sta hoces… ali w7 iskljucivo… ne W10

  13. #13
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    Mogu da pokusam, ali to mi je ogroman posao, a em mi se ne radi, em nemam vremena. Opet, ako je to jedino resenje, mozda ida probam. Ali znam da je na staroj ploci kada god se desi neki update widnwos-a ili tako nesto, dolazilo da resetovanja tih portova na fabricka podesavanja, pa sam uvek iznova morao da pokrecem taj software i ponovo menjam podesavanja. Ja mislim da ako bih i uspeo da to namestim iz win7, da bi prilikom upgrade-a, opet vratio podesavanja na fabricka i onda opet bio na nuli.

    Zasto mislis da onaj splitter nece raditi?

  14. #14
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    To je spliter za laptopove sa jednim audio konektorom, da mozes da povezes stare slisalice koje imaju konektor za mikrofon

  15. #15
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: PC - problem sa zvukom

    Ono ti je spliter kad ti mikrofon i zvucnici nisu na jednom kablu tj. zasebni uredjaji. Ja imam isto to samo kontra dva muska jedan zenski da bi povezo slusalice i mikrofon na komp.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •