iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

  1. #1
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Stigao mi je apple watch serija 4 sa os 6.28.
    Pitanja koja me muce su:

    1) Zasto mi ne dozvoljava da apdejtujem sat, vec mi trazi da apdejtujem i telefon (?) iako mi je telefon na 14.4.2.

    2) Sta apple watch meri kao exercise za activity posto sam prilicno siguran da nista nisam radio, a on mi je izmerio 6 minuta necega. Gde mogu da vidim sta je detektovano kao exercise (npr. running, bike riding i slicno?). Na garminu mi je merio sam kada uzjasem bicikl ili kada plivam. Da li to i apple watch radi?
    Takodje bio sam u teretani sat i nesto vremena i izmerio mi je 12 minuta exercise

    3) Fitness app koja bi trebalo da sluzi za kontrolisanje aktivnosti na iphonu mi uopste ne sinhronizuje podatke sa sata iako je sve podeseno. Sve mi je nula. Zasto?

    4) watchOS 7 vs watchOS6 za seriju 4? Ima li poente da se apdejtuje i kakvo je stanje sa baterijom generalno sa satovima na 6 i na 7?

    5) Imam dva watch face-a, jedan sa 3 komplikacije i jedan bez. Da li sat automatski non stop osvezava komplikacije za drugi watch face dok koristim ovaj jednostavniji i trosi mi bateriju ili ne?
    Last edited by lowzyyy; 12-06-2021 at 23:23.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  2. #2
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Od mene dobijes odgovor samo na prvo pitanje. Moraces da odradis update i za tel i za watch. ne postoji druga opcija.

  3. The Following User Says Thank You to bbrks For This Useful Post:

    lowzyyy (13-06-2021)

  4. #3
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    2. Meni exercise meri hodanje, šetnju, trčanje, vežbanje. Mislim da tu spada generalno neka tvoja aktivnost. Primetio sam da u većim gradovima u Srbiji, kad šetam po 6/7+km taj exercise raste i meri minute šetanja. Dok manji gradovi i sela ne, mogu da šetam koliko hoću, ne mrda sve dok ne uključim training mode. Meni se svaki dan dešava kad pešačim da mi izađe obaveštenja sa pitanjem da li želim da uključim training mode jer je video da šetam. Bukvalno uzmi i pomeraj, tresi i okreći ruku u krug i videćeš da će se exercise activity povećati za minut. U principu, po mom iskustvu, on tu meri svu aktivnost u toku dana. Izađeš do prodavnice, 400m brzog hoda, on meri. Trčiš pet spratova u zgradi, on meri. Radiš vežbe, meri. Neka tvoja celokupna aktivnost.
    Možeš u aplikaciji activity da vidiš vreme kada si dobio tih šest minuta i otprilike da zaključiš šta si radio u tom trenutku.


    4. Daću neki odgovor iz mog iskustva. Meni je baterija na svakom watchOSu isto trajala. Ja sat evo imam već tri godine i isto mi gura baterija, dan i po do dva. Ne znam kako se nije oštetila ali radi i dalje skroz dobro. I to što je stariji model, serija dva. Po meni, slobodno ažuriraj.

    5. Opet, na mom modelu ne, samo taj watch face koji koristim osvežava sve podatke, čim prebacim na drugi, za dve do tri sekunde očita sve i na tom drugom watch facu i to je to. Mislim da ne rade u pozadini, bar kod mene, tek kad svičujem on rifrešuje.


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
    Last edited by nixysx; 13-06-2021 at 09:34.

  5. The Following User Says Thank You to nixysx For This Useful Post:

    lowzyyy (13-06-2021)

  6. #4
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    1. To su uveli sa, valjda 14.5. Kada su uveli onu opciju da moze sat da ti pomogne da otkljucas telefon iako imas masku. Neka privatnost ili tako nesto u pitanju. Mora update.

    2. To je neki njegov algoritam. Ja mislim da on neke pokrete tokom dana, neko mahanje rukama, ako cucnes, ustanes i slicno meri kao exercise. Sto se teretane tice, ja uvek rucno pokrenem "traditional strength training" i po meni to najbolje radi za anaerobni trening. Za aerobni, ili HIIT ili sta vec radis indoor bicycle ride ili slicno. Mada i ovaj prvi je ok, ako uz anaerobni trening ubacis i nesto malo aerobnog.


    3.Ides na health, pa svoju ikonicu, pa devices. Tu imas koji uredjaji imaju pristup health-u. Normalno treba da imas podatke sa telefona i sata. Ako nemas sat, onda je neki problem. Mozda taj update.

    4. Ja sam pre sadasnjeg SE koji sam uzeo pre dve nedelj imao series 3 i imao os7 i radio je odlicno. Sto se baterije tice, sto kaze @nixysx otprilike dva dana traje, sa svakim os, ako ga normalno koristis. Ako si vise sati dnevno u training modovima, ako pricas mnogo preko sata, onda to moze dosta da skrati trajanje. Inace baterija je dosta kvalitetna. Ja sam prvo imao S1 koji nije imao health ali sam koristio taj sat oko 3 godine i nisam primetio nikakav pad u bateriji. S3 sam koristio krace, ali isto health bio na 100%. Ja jedino sto radim, a to je kada sam u kolima ili negde na suncu trudim se da mi ruka ne bude na suncu jer sam primetio da se sat tada dosta greje,a temepratura nije dobra za vek baterije.

    5. Ne, samo koji je aktivan. Mene bas zanima kako se i koliko cesto te komplikacije osvezavaju i da li se an to moze uticati. Nisam do sada nasao odgovor.


  7. The Following User Says Thank You to Didule For This Useful Post:

    lowzyyy (13-06-2021)

  8. #5
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Da javim da update sa 6.2.8 nije hteo na 6.3 iz nepoznatog razloga. Samo sam upario sat ponovo i update na satu je prosao.
    U medjuvremenu sam apdejtovao i telefon i digao sat na 7.5. Ne vidim skoro nikakvu razliku u sistemu, a za bateriju cemo videti.

    Sto se tice sinhronizacije fitness aplikacije i sata isto se resilo nakon ponovnog uparivanja sata i telefona
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  9. #6
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Ono što mi nedostaje (možda ja ne znam da namestim) je zvučna notifikacija na telefonu, apple watch je samo na vibraciji. Kako sam čitao i googlao ne može da se namesti da AW vibrira a da bude i zvučna notifikacija na telefonu. Osim poziva.
    Ima logike da bude tako, zašto da na dva mesta postoji nofitikacija. Čim se AW skine sa ruke na telefonu rade notifikacije.
    Ali mi za neke app bilo dobro da može.
    Last edited by Joker; 16-06-2021 at 13:35.

  10. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Moze. Iskljuci wrist detection. Ali onda ti ne radi heart rate, ne mozes da placas apple pay samo dvoklikom nego moras svaki put pass da pises...
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  11. #8
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Da, onda ipak biram da nema notifikacije na telefonu.

  12. #9
    iSrbijaLegend lowzyyy's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Smederevo
    Age
    27
    Posts
    3,823
    Thanks
    2,991
    Thanked 1,667 Times in 1,058 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Da li neko zna kako da vidim potrosene kalorije kao prosecna vrednost za mesec, nedelju, godinu?
    U fitnes app imam opciju da na kalendaru biram dane, ali ne umem da vidim koliko mi je prosecna potrosnja kalorija

    Edit: nasao sam u health za active energy i resting energy, ali i dalje nemam opciju za TOTAL energy
    Last edited by lowzyyy; 17-06-2021 at 22:01.
    iPhone 6s plus jailbroken 14.6 checkra1n, iPad Pro 10.5 jailbroken 12.1.1 unc0ver

  13. #10
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Probaj ovo. Pokazuje svakakve statistike, pa mozda ima i to.

    @miodrage

    Radi sve, osim Appla pay, bez wrist detection. Ja sam dok nisam sada uveo Apple pay uvek drzao to iskljuceno, jer me je nerviralo sto cim sekund skinem sat, moram ponovo da unosim passcode.

  14. The Following User Says Thank You to Didule For This Useful Post:

    lowzyyy (18-06-2021)

  15. #11
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Mislim da sve radi bez pass koda (osim apple pay), a ako isključiš wirst detection onda će se ponašati kako je @miodrage napisao

  16. #12
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    @Didule: Znam, ja sam ovo sve izvalio jos pre 2 godine. Prvi dan nisam zapazio, ali drugi dan ne cujem nista sa teelfona, i to mi bilo sumnjivo. Dobio ovaj savet. Kad je dosao Apple pay, a usput sam ja stavio i neke health apps kao i sleep tracker, shvatio sma da moram da ukljucujem wrist detection, i sada je tako oko godinu dana.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  17. #13
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Da li watchos 8 radi sa ios 14?
    Last edited by zikicz; 18-10-2021 at 10:22.

  18. #14
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Hvala svima!

  19. #15
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: Generalna (pocetnicka) pitanja o Apple Watch-u

    Koliko ja znam, ne radi. Dok sam bio na iOS 14 update na satu mi nije ni nudio.

  20. The Following User Says Thank You to dzenopoljac For This Useful Post:


Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •