iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 80 of 80

Thread: Ukidanje rominga za zemlje Zapadnog Balkana

  1. #76
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2013
    Age
    39
    Posts
    106
    Thanks
    48
    Thanked 42 Times in 27 Posts

    Default Ukidanje rominga za zemlje Zapadnog Balkana

    Imam direktora jedne poslovnice kao redovnu musteriju kod mene na poslu pa cu proverit sta tacno znaci ovo za austriju da ne naglabam napamet

    Edit
    Provereno mozes da zoves mtel u austriji odavde da ti ne naplatr extra a kad si tamo normalno roaming tarifa vazi


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by xerosoft; 15-07-2021 at 11:24. Reason: Provereno

  2. The Following User Says Thank You to xerosoft For This Useful Post:


  3. #77
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Ukidanje rominga za zemlje Zapadnog Balkana

    MTS je obrnuo igricu.

    Ortak ima neku Omoriku ili kako se već zove tarifa u okviru koje ima 100 - 200 MTEL minuta koje može da troši iz SRB ka MTEL brojevima u BiH i CG, što on i radi jer ima dosta rodbine u Banja Luci.

    Ortak ode kod svojih u BiH na 2 nedelje, zakači se na MTEL Republika Srpska mrežu i prima pozive od mene svakodnevno, sve regularno radi, ja trošim svoje Telenor minute iz paketa, njemu se ništa dodatno ne naplaćuje kad primi od mene poziv, roming u full-u što bi se reklo. Povratak kući u SRB i ispostavi se... ispostavi se šta? MTS sve vreme skida minute iz MTEL dodatka za dolazne i odlazne pozive iz i ka SRB brojevima, iako bi normalan čovek pomislio da se ti minuti troše samo kad je telefon u SRB i poziva BiH i CG MTEL brojeve iz SRB MTS mreže kako je do sada i bio slučaj a da se u romingu troše minuti iz paketa.

    Neko će sad da kaže ko mu je kriv kad se nakačio na MTEL mrežu u BiH, mogao je da ide na BH Telecom ili Eronet... osim što nije. MTEL mreža je setovana kao prefered mreža za sve MTS kartice i ne dozvoljava da se telefon nakači na ostala 2 operatora koliko god da je dobar signal.

    Tako da eto, ako imate MTEL minute u okviru paketa i nađete se u romingu na ZB, bićete ojađeni za svaki dolazni ili odlazni poziv iz ZB od MTEL minuta i na iste ne računajte po povratku kući dok ne krene novi obračunski period.

    Nisam pravni ekspert ali nešto mi se čini ovako laički da ovde ima elemenata za jednu masnu prijavu RATEL-u.

  4. #78
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Ukidanje rominga za zemlje Zapadnog Balkana

    Inace je tako od pocetka, prvo skida mtel minute iz paketa a tek onda prelazi na onaj neograniceni deo. Takodje ne mozete ni manuelno da se povezete u BiH i CG ni na jednu drugu mrezu osim mtel mreze.

  5. #79
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Ukidanje rominga za zemlje Zapadnog Balkana

    Niđe veze sa logikom i zdravim razumom, ali državni MTS i logika ionako ne idu u istoj rečenici, a zdrav razum da i ne pominjemo…

  6. The Following 3 Users Say Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    komsa (06-12-2022),s a l e (14-08-2022)

  7. #80
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Ukidanje rominga za zemlje Zapadnog Balkana

    Smeši nam se jeftiniji roming u EU od oktobra sledeće godine: https://europeanwesternbalkans.com/2...-october-2023/

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •