iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Kupovina MacBook do 250 evra

  1. #16
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,887
    Thanks
    2,337
    Thanked 2,163 Times in 1,231 Posts

    Default Re: Kupovina MacBook do 250 evra

    Nemam nikakve negativne predrasude o macOS,cak naprotiv,mislim da je to sve bolje nego na win.Jedino sto je potrebno vreme da se covek prilagodi,te zato i hocu nesto za pocetak,cisto da se upoznam i udjem u sustinu.Verujem da cu se lako navici,jer vidim da su iskustva ljudi koji su presli sa win na macOS vrlo pozitivna.

  2. #17
    iPhoneBigFan mccf's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Age
    57
    Posts
    486
    Thanks
    360
    Thanked 234 Times in 142 Posts

    Default Kupovina MacBook do 250 evra

    Evo moje iskustvo kao korisnika MacBook Pro 2011, i5, 16gb RAM, 500 GB ssd. Uzeo sam ga prije 5 godina.
    Koristim ga za skoro sve osnovno u radu sa dokumentima, surfovanjem. Pod radom sa dokumentima podrazumjevam word, i pdf obradu dokumenata.

    Sto se tice surfa nikakvih problema nema, takodje video, filmovi, i tako te stvari - sve radi odlicno.

    Laptop je, pa je uvijek zgodnije otvoriti poklopac, i brzinski odraditi nesto, nego da sjednem za stol pred iMac...ovo mi dodje kao da koristim telefon za brzinski pregled necega.

    Mislim da je ovo bolji laptop u 2021. godini od mnogo nekih koje bi kupio "nov" za 300-400€. Sto se mene tice, radi bez ikakvih ogranicenja.

    E sta je kontra u ovoj prici, na sta bih obratio paznju da ja uzimam sada laptop u tom rangu. To je definitivno daljna podrska MacOS sistema, jer je vec par godina unazad osudjen samo na High Sierru. Opet ponavljam, sve radi perfektno, ALI... Sve do dana kada isteknu sertifikati, prestane podrska sa istima i tu je kraj.
    Uz improvizacije, moze se instalirati unsupported verzija, ali i tu ima ALI.
    Izguglaj na ovu temu prije kupovine.

    U vezi sa navedenim, konkretno, gledao bih 2012tu godinu ili novije, samo iz razloga podrske, ali i nekih mogucnosti poput Continuity.

    I da, obavezno se raspitaj za upgrade. 2011ta godina je savrsena za upgrade, iz razloga koji ram ide, i koja vrsta ssd diska. Sve mozes sam odraditi bez ikakvog problema ili nekog strucnog znanja.
    Ram ti je za njega cca 15ak eura 8gb (ddr 3, 1333mhz)...
    Interesantno, imao sam 4gb ram, i prikazivalo je da graficka ima 384mb. Ubacio sam 16gb ram, prikazuje 512gb grafike. Komp bukvalno leti, bez ikakvih lagova.


    P.S. iskustva mac/win - bice mozda malo off-topic. Konkretno na ovom modelu nikad nikad neces primjetiti lagovanje, nece te dovesti u situaciju da nesto stane, ucitava, da moras da resetujes... sto bi ocekivao od kompjutera koji je windows 10 godina star...kratko cu reci - jednom Mac uvijek Mac.

    I za to sto planiras - upoznavanje sa sistemom, ovo je vise nego dovoljno. 13" takodje sasvim dovoljno, a ustedis koji euro.
    Last edited by mccf; 01-05-2021 at 08:47.

  3. The Following User Says Thank You to mccf For This Useful Post:


  4. #18
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Sep 2019
    Age
    34
    Posts
    147
    Thanks
    35
    Thanked 85 Times in 45 Posts

    Default Odg: Kupovina MacBook do 250 evra

    Ja sam presao na mac (sluzbeni macbook pro) druze samo za potrebe posla.

    Nisam imao nikakav period navikavanja, i to jos za posao nije za kucne potrebe itd.

    Mislim da gresis sto sebi dajes neko vreme privikavanja, lepo uzmi sta ti treba i rokaj odmah.

    Nisu to kola pa da ti treba krs auto posto ces da cukas sve na parkingu :-)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. The Following 3 Users Say Thank You to Bg89 For This Useful Post:

    gasmias (01-05-2021),mccf (01-05-2021)

  6. #19
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,887
    Thanks
    2,337
    Thanked 2,163 Times in 1,231 Posts

    Default Re: Kupovina MacBook do 250 evra

    Quote Originally Posted by mccf View Post
    Evo moje iskustvo kao korisnika MacBook Pro 2011, i5, 16gb RAM, 500 GB ssd. Uzeo sam ga prije 5 godina.
    Koristim ga za skoro sve osnovno u radu sa dokumentima, surfovanjem. Pod radom sa dokumentima podrazumjevam word, i pdf obradu dokumenata.

    Sto se tice surfa nikakvih problema nema, takodje video, filmovi, i tako te stvari - sve radi odlicno.

    Laptop je, pa je uvijek zgodnije otvoriti poklopac, i brzinski odraditi nesto, nego da sjednem za stol pred iMac...ovo mi dodje kao da koristim telefon za brzinski pregled necega.

    Mislim da je ovo bolji laptop u 2021. godini od mnogo nekih koje bi kupio "nov" za 300-400€. Sto se mene tice, radi bez ikakvih ogranicenja.

    E sta je kontra u ovoj prici, na sta bih obratio paznju da ja uzimam sada laptop u tom rangu. To je definitivno daljna podrska MacOS sistema, jer je vec par godina unazad osudjen samo na High Sierru. Opet ponavljam, sve radi perfektno, ALI... Sve do dana kada isteknu sertifikati, prestane podrska sa istima i tu je kraj.
    Uz improvizacije, moze se instalirati unsupported verzija, ali i tu ima ALI.
    Izguglaj na ovu temu prije kupovine.

    U vezi sa navedenim, konkretno, gledao bih 2012tu godinu ili novije, samo iz razloga podrske, ali i nekih mogucnosti poput Continuity.

    I da, obavezno se raspitaj za upgrade. 2011ta godina je savrsena za upgrade, iz razloga koji ram ide, i koja vrsta ssd diska. Sve mozes sam odraditi bez ikakvog problema ili nekog strucnog znanja.
    Ram ti je za njega cca 15ak eura 8gb (ddr 3, 1333mhz)...
    Interesantno, imao sam 4gb ram, i prikazivalo je da graficka ima 384mb. Ubacio sam 16gb ram, prikazuje 512gb grafike. Komp bukvalno leti, bez ikakvih lagova.


    P.S. iskustva mac/win - bice mozda malo off-topic. Konkretno na ovom modelu nikad nikad neces primjetiti lagovanje, nece te dovesti u situaciju da nesto stane, ucitava, da moras da resetujes... sto bi ocekivao od kompjutera koji je windows 10 godina star...kratko cu reci - jednom Mac uvijek Mac.

    I za to sto planiras - upoznavanje sa sistemom, ovo je vise nego dovoljno. 13" takodje sasvim dovoljno, a ustedis koji euro.
    Ovakav odgovor je trebao u ovoj temi.
    Hvala.

  7. #20
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default Kupovina MacBook do 250 evra

    Ja imam macbook pro mid 2010, 15”, core i7, 8gb ram, ssd, hires diplay, radi perfektno. Mislim da moze da se uklopi u cenu 250eu.


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro

  8. The Following User Says Thank You to AlexPa For This Useful Post:


  9. #21
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,887
    Thanks
    2,337
    Thanked 2,163 Times in 1,231 Posts

    Default Kupovina MacBook do 250 evra

    Samo da zakljucimo temu.
    Uzeo sam macbook air 2015,11”,4GB,128 SSD,kupljen 2016 godine,nov. Izuzetno ocuvan. Uz laptop dobio i skoro novu kozni futrolu i misa. Cena je 200€,sto mislim da je sasvim ok.
    Upravo instalirao zadnji macOS.
    Hvala svima na savetima i ponudama.
    Ziveli!



    Last edited by zikicz; 22-06-2021 at 15:18.

  10. The Following 4 Users Say Thank You to zikicz For This Useful Post:

    Zivansi (22-06-2021),drjackyll (22-06-2021),sone888 (22-06-2021),zabrljanje (22-06-2021)

  11. #22
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Kupovina MacBook do 250 evra

    Neka te lepo sluzi i da se sto brze upoznas sa sistemom. Pitaj ovde na forumu sve sto te zanima, a ako ti bude trosio bateriju i u sleep modu, obavezno u terminalu ubaci komande iz ove teme

    https://www.isrbija.net/showthread.p...e-u-sleep-modu

  12. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:


  13. #23
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,887
    Thanks
    2,337
    Thanked 2,163 Times in 1,231 Posts

    Default Re: Kupovina MacBook do 250 evra

    Hvala.
    Koliko sam primetio za ovo kratko vreme,ne trosi.
    Trebace vremena da se upoznam sa macOS,a ako bude problema,javicu se sigurno.

  14. #24
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,303
    Thanks
    803
    Thanked 3,953 Times in 2,131 Posts

    Default Re: Kupovina MacBook do 250 evra

    Samo da si mene pitao ja bih izbegao taj od 4gb. Mnogo je to malo rama ali će izgurati učenje i vežbu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  15. #25
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,887
    Thanks
    2,337
    Thanked 2,163 Times in 1,231 Posts

    Default Re: Kupovina MacBook do 250 evra

    Pa,za moje potrebe je ok. A valjda moze da se nadogradi?

  16. #26
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Kupovina MacBook do 250 evra

    Moze samo ako duvaljkom znas da baratas… zalemljeno je na plocu… ali ok ssd ce tu da potpomaze malo:-p u svakom neka te lepo sluzi :-)

  17. #27
    iSrbijaHero Zivansi's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Loznica
    Age
    36
    Posts
    981
    Thanks
    2,827
    Thanked 1,774 Times in 636 Posts

    Default Re: Kupovina MacBook do 250 evra

    Lepo da te sluzi


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Zivansi For This Useful Post:


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •