iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 87

Thread: AirTag

  1. #61
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: AirTag

    Koncentrisite se… samo AirTag

  2. #62
    iPhoneBigFan Shang Tsung's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Beograd
    Age
    38
    Posts
    150
    Thanks
    13
    Thanked 72 Times in 40 Posts

    Default Re: AirTag

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Kod nas jedan kupac kupio 20-30 komada za stado krava. E to me baš zanima koliko je korisno jer čisto sumnjam da prolaze ljudi sa i11 ili i12 često pašnjacima


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Pa ne deluje korisno uopste za tu svrhu


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  3. #63
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: AirTag

    Možda zakači iphone na dron pa preleti samo preko livade par puta da mu se svi air tagovi jave da zna da su krave na broju


    Sent from my iPad using Tapatalk

  4. #64
    iSrbijaHero matrix's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Berlin
    Posts
    979
    Thanks
    148
    Thanked 978 Times in 360 Posts

    Default Re: AirTag


    Btw , ovo sam dobio posto je ortakov airtag bio kod mene na par sati…tako da pracenje zena,ljubavnica i slicno nece da pali


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    iPhone 13 mini /iPad Air2/ TV 4K/Mac Mini/ Watch 5/MacBookAir/AirPods Pro

  5. #65
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Srbija
    Posts
    194
    Thanks
    56
    Thanked 49 Times in 40 Posts

    Default Re: AirTag

    A šta ako praćena osoba ima Android?
    Bilo bi interesantno da se testira.

  6. #66
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: AirTag

    Izlazi i na ekranu androida da uređaj prati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  7. #67
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: AirTag

    Hmmm, jas sam neko vreme bio bez ajfona i koristio sam android airtag mi je na ključu od auta, ni jednom mi android nije javio da je airtag u blizini. Ono što se dešavalo da ujutro kada uzmem ključ i pomerim airtag on pišti par sekundi.
    A da, BT je bio isključen na androidu, pa zato nije bilo poruke verovatno.

  8. #68
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2021
    Age
    40
    Posts
    16
    Thanks
    0
    Thanked 9 Times in 2 Posts

    Default Re: AirTag

    Čekaj, može li air tag koristiti BT sa androida?

  9. #69
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: AirTag

    Ne znam, @mikenzi kaže da izlazi obaveštenje, meni nije bilo nikakvog obaveštenja a BT mi je isključen. Ne znam kako bi drugačije mogao da se poveže.

  10. #70
    iNovajlija
    Join Date
    Aug 2021
    Age
    40
    Posts
    16
    Thanks
    0
    Thanked 9 Times in 2 Posts

    Default Re: AirTag

    Znači, pratiš ga i kad je android u dometu BT. Naravno ako je uključen. Imao sam utisak da mora apple uređaj biti u blizini.

  11. #71
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: AirTag

    Kupio sam 4 pack Airtag, probao sam da ga testiram u nekoliko varijanti i ili ja nesto nisam podesio kako treba (mada nema bog zna sta komplikovano) ili nesto ne radi kako treba.

    Test 1. Povezao sam Airtag sa mojim iPhone 11, dok je bluetooth ukljucen i u neposrednoj blizini mi je vidim gde se nalazi. Iskljucim moj bluetooth (da simulira da sam van dometa) odnesem Airtag kod kolege na sto tj metar od njega ocekivajuci da ce se nakaciti automatski na njegov iPhone 12 preko bluetootha, ali nista, na mapi u mom iPhone-u je i dalje stara lokacija, tj gde je zadnji put vidjen preko mog bluetootha. U aplikaciji je zasencena opcija Play Sound, pise 4 min ago (znaci da sigurno ne komunicira sa koleginim iPhone-om), opcija Directions radi, pokazuje mi putanju, ali kontam da me vodi do poslednje lokacije Airtaga, koju je dobio sa mog bluetooth-a.

    Test 2. Znam da mozda ne radi sa iPhone 7, ali sam otisao do brata sa Airtag-om, racunajuci mozda mu se ipak poveze na bluetooth i nista. Dok sam kod njega ukljucim BT na mom telefonu i pronadje Airtag odmah, sto je i za ocekivati. Ugasim BT idem kod bruga koji isto ima iPhone 7, isto nista od lokacije, pise 15 min ago i DIrections opcija koja me navodi na bratovu adresu, jer je tamo zadnji put lociran sa mojim telefonom.

    Test 3. Dolazim kuci i dalje sa iskljucenim bluetooth-om, uzimam moj iPad 9 i stavljam Airtag na iPad i kontam reko sada mora da ga pronadje iPad, al opet nula bodova, i dalje mi u aplikaciji stoji bratova adresa, samo ovaj put pise 34 min ago.

    Test 4. DiskonektujemAirtag sa mog mob. i povezujem Airtag sa iPad-om (imam poseban itunes nalog na iPadu), poveze se uspesno i reko sada cu da ugasim bluetooth na iPadu i da vidim da li ce se nakaciti na moj iPhone sa sada ukljucenim bluetoothom i nista. Isto kako vreme prolazi samo se povecava minutaza "ago".

    Otpakovao sam i drugi Airtag reko mozda prvi ne radi kako treba, ali i sa drugim ista stvar, samo sto se nisam setao do brata, vec sam u stanu pokusao da simuliram obe varijante, da je nakacen na iPhone, pa da je nakacen na iPad i ista situacija, cak sam probao i sa zeninim iPad 8 da probam da vidim da li ce od njega pokupiti signal preko bluetootha i nista, imam i stari iPhone 7 i isto nista.

    Cak sam instalirao i poslednju verziju IOS-a na iPhone, vadio sam bateriju iz Airtaga, reko mozda se nesto zaglupio i nista.

    Pa, sad mene interesuje da li ja nesto pogresno radim ili ocekujem nesto od Airtaga za sta on nije predvidjen, mada sam po citanju sa neta zakljucio da on daje lokaciju na dva nacina. Prvi preko bluetootha od mog telefona dok je u dometu i drugi nacin ako ga izgubim da se on automatski kaci na najblizi iPhone preko tog necijeg bluetootha i meni salje lokaciju. Ispravite me ako gresim ili dajte neki savet ako imate ...

  12. #72
    iSrbijaHero Ninoslav's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Novi Sad
    Age
    40
    Posts
    726
    Thanks
    43
    Thanked 1,170 Times in 390 Posts

    Default AirTag

    Nisi ga stavio u Lost mode, probaj to
    Last edited by Ninoslav; 20-08-2022 at 06:59.
    iPhone 13 Pro Max Sierra & iPad Pro 11" 2018 & AppleTV 4K 32GB

  13. #73
    iSrbijaHero DSA's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Age
    47
    Posts
    548
    Thanks
    256
    Thanked 131 Times in 76 Posts

    Default Re: AirTag

    Quote Originally Posted by Ninoslav View Post
    Nisi ga stavio u Lost mode, probaj to
    Cekaj, znaci treba uvijek da stoji u lost mode da bi imao ovo sto covjek trazi, tj lokaciju?

  14. #74
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: AirTag

    Pred spavanje sam na iPad-u ukljucio lost opciju i iskljucio BT, na iPhone-u sam ukljucio BT, ujutru sam video da je na iPadu pisalo da je last seen 47min ago, znaci da je proradio sam od sebe.
    E, sad, tada sam ugasio BT na iPhone-u (nije bio u lost modu) i ukljucio BT na iPadu i cekao nekih pola sata da ga skonta i nista, nakon nekih dva sata sam pogledao na iPhone i pisalo je last seen 32 min ago, znaci da rade oba, ali iz nekog razloga se ne nakace odmah na BT, vec u neko proizvoljno vreme.
    Mada mozda su i vremenski ograniceni da bi stedeli bateriju, pa puste signal preko BT na svakih sta znam 30-45min.
    A, to mi je vec problem, mislio sam da ce biti obavestenje realtime cim naidju na neciji BT.
    Jer koji je smisao da mi pokaze lokaciju na kojoj je bio pre 30-45min, za to vreme izgubljena stvar vec moze da nestane sa te lokacije.
    A, kupio sam ih da bi dva stavio na zenin i na moj bicikl kao neki dodatni vid zastite, jer su nam vec krali bicikl, pa sam mislio da cu sa Airtagom mozda doci u situaciju da pronadjem eventualno ukraden bicikl, ali sa ovim podatkom to drasticno smanjuje sanse za pronalazak.
    Ako ima jos neko iskustva sa Airtagom neka to podeli sa nama.

  15. #75
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: AirTag

    Posto je isteklo vreme za edit posta evo da napisem sta sam jos naknadno primetio.

    Na iPhone-u mi je iskljucen BT, ukljucen je na iPadu, na iPhone-u sam primetio vec tri puta da kad pise na primer 30min ago, kada uzmem iPad i pokrenem bilo sta i uradim refresh na iPhone-u se promeni sa 30 min ago na NOW i pokazuje lokaciju, mada opet ne moze da se ukljuci Sound na Airtagu.

    To sam probao i u suprotom smeru i isto se desilo, kao da na telefonima i tabletima postoji neki sleep mode za bluetooth, znaci ako neko nije koristio telefon malo duze vreme i prodje pored Airtaga nece se nakaciti na Airtag i necete dobiti lokaciju, to je bas bezveze, ali znajuci vreme u kojem zivimo ljudima su uglavnom telefoni u rukama i stalno ih cackaju, pa mislim da nece biti problema u realnom koriscenju.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •