iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 87 of 87

Thread: AirTag

  1. #76
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: AirTag

    Ako dobro znam da bi air tag poslao lokaciju preko Apple uređaja koji je u blizini BT ne mora da bude uključen na tom uređaju.

  2. #77
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: AirTag

    Sad sam proverio i nece da se nakaci bez ukljucenog BT.

  3. #78
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: AirTag

    How Does Apple Find Lost AirTags?
    AirTags do not include a GPS chip like your iPhone. Instead, Apple has used its proprietary U1 chip with ultra-wideband technology to create a peer-to-peer network that taps into the 1.65 billion Apple devices(Opens in a new window) out in the wild to nail down the location of an AirTag

    https://www.pcmag.com/how-to/apple-airtag-tips

  4. #79
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: AirTag

    Dzabe pise kad nece, evo stoje mi na stolu dva Airtaga i iPad i iPhone sa iskucenim BT i nece da ih pronadje, na iPadu je ukljucen Lost mode i pise 47 min ago, a, na iPhone-u 40 min ago, probao sam i da priblizim iPhone 7 sa ukljucenim BT i nista.

  5. The Following User Says Thank You to igoce For This Useful Post:

    Baraba (20-08-2022)

  6. #80
    iSrbijaHero DSA's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Age
    47
    Posts
    548
    Thanks
    256
    Thanked 131 Times in 76 Posts

    Default Re: AirTag

    Ja sam isto razocaram airtagom, doduse vjv je moja krivica sto se nisam dovoljno informisao. Ja sam ga nakacio na torbicu od klinca, cisto da mu mogu vidjeti lokaciju gdje se nalazi u nekom momentu kad mi to zatreba i to mi lose radi. Mali ima naravno tekefon sa u1 chipom i evo recimo na nekom putovanju od nekih 100 km, samo dva puta je zabiljezio lokaciju a provjeravao sam svako malo cisto da vidim kako to radi. Pritom klinac je bio sa zenom koji isto ima u1 telefon ali cvrc. Uspio mi je ocitati likaciju nekih 20-30 km od mjesta gdje je krenuo i tamo na krajnjem odredistu se opet javio. Sto se mene tice meni ie ovo poluproizvod.

  7. The Following User Says Thank You to DSA For This Useful Post:

    Baraba (20-08-2022)

  8. #81
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: AirTag

    iPhone 7 nema U1 čip. AirTag ne pinguje ostale uređaje non stop jer bi mu u tom slučaju baterija trajala 20 minuta a ne godinu dana, već postoje neki intervali u kojima se "javlja da je živ" i ako ga staviš u Lost Mode, taj period pingovanja se povećava, ali opet džabe ako u blizini ne postoji uređaj sa U1 čipom koji bi ga dohvatio i poslao informacije o adresi na iCloud.

    Mislim da se previše opterećuješ detaljima, furam 4 komada više od pola godine i samo jednom se desilo da mi iskoči notifikacija da mi je kofer ostao na sred autoputa 50ak km od mene iako je uredno bio u gepeku, verovatno neki glitch ili šta već, u međuvremenu je bilo nekoliko firmware update-ova i lokacija je vrlo ažurna kad god proveravam u Find My, što je retko pošto nemam običaj da gubim stvari.

    Samo zakači tagove za stvari koje su ti bitne i uživaj u životu.

  9. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    Baraba (20-08-2022)

  10. #82
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: AirTag

    Ja sam isto hteo da stavim u kofere kada putujemo i na dva bicikla, ali ocigledno to nije to sto sam mislio da cu dobiti, ali sta sad ...

  11. #83
    iSrbijaHero roki's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Belgrade
    Posts
    586
    Thanks
    151
    Thanked 149 Times in 75 Posts

    Default Re: AirTag

    Ja takodje imam 4 AirTaga, i koristim ih za putovanje i za kljuceve kada ne putujem... I bas sam zadovoljan! Uvek mogu da ga lociram, nisam imao nikakvih problema.

    Ovo sto je Petar rekao i meni se desavalo par puta za Mac, da mi javi da sam ga zaboravio negde, a on je sa mnom u kolima... Za AirTag iskreno nisam siguran... Ali za to da pratim svoje kofere i da uvek mogu da nadjem kljuceve je super!

  12. #84
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: AirTag

    Isao sam danas do prodavnice par ulica dalje i poneo sam oba Airtaga, dok sam cekao zenu da zavrsi kupovinu oba su uhvatila neciji signal, bila je desetak minuta u prodavnici, znaci radi, ali izgleda da hvata samo aktivan BT sa telefona. Ja nisam ukljucivao BT i kada sam dosao kuci i dalje mi je pokazivalo da se Airtagovi nalaze ispred prodavnice, ali kako sam ukljucio na iPhone-u BT tako su oba Airtaga pronasla signal.

  13. The Following User Says Thank You to igoce For This Useful Post:

    DSA (20-08-2022)

  14. #85
    iSrbijaHero applefan's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Novi Sad
    Age
    41
    Posts
    1,289
    Thanks
    142
    Thanked 245 Times in 183 Posts

    Default AirTag

    Kod mene sve uredno i bez greske radi. Isto imam 4 komada. Svaki put kad se udaljim oko 250m od tag prijavi mi na sat ili telefon. Tipa ispise mi da je tag pomeren sa lokacije kada ga stavim u sluzbeni auto. Udjem u fmi i lociram tacnu adresu koja je drugacija od one koju je prijavio (logicno jer je auto u pokretu) prvobitno kada se pomerio sa mesta. Prvobitno sam mislio da cu imati problem kao kolega gore al eto sve ok radi…
    Apple iPhone 14 Pro 256gb simfree iOS 17.4

  15. #86
    iPhoneBigFan igoce's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Novi Sad
    Age
    44
    Posts
    342
    Thanks
    63
    Thanked 230 Times in 188 Posts

    Default Re: AirTag

    Danas sam ih nosio u novcaniku na poslu, posto sam danas ceo dan bio na terenima svuda je hvatao po neki signal, bukvalno mislim da nije proslo vise od desetak min, a da nije uhvatio neciji bluetooth, znaci sve ok

  16. #87
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Novi Sad, Voj, Srb
    Posts
    87
    Thanks
    60
    Thanked 29 Times in 16 Posts

    Default Re: AirTag

    Pozdrav,

    Veceras mi je izasla notifikacija “airtag detected near you” i da se airtag zakacio danas oko 12h za moj telefon. Kada kliknem na notifikaciju otvori mi Find my gde se vidi moje kretanje i gde se nalazim. Ja, niti bilo ko od ukucana ne posedujemo airtag. Kada kliknem play sound izbaci da ne moze da se konektuje na airtag, sto valjda znaci da tak airtag nije sa mnom?!

    Kapiram da sam “uhvatio” neciji airtag u prolazu, ali zasto mi je tek veceras posle nekih 9h od povezivanja izasla notifikacija da je airtag detektovan i zasto mi se vidi gde sam se kretao?

    Da li zna neko o cemu se radi?

    Hvala

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •