iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 81

Thread: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

  1. #61
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Drugi iphone sa U1 cipom iliti 11 i novije :-)

  2. #62
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Goxy86's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    1,452
    Thanks
    345
    Thanked 783 Times in 442 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    U1 cip je za precizno pracenje kad si vec unutar oko 30ft radijusa od airtaga (otprilike radijus Bluetootha) pa da te navede u centimetar do njega, ali to nema veze sa pitanjem od miodrage. Iphone, ipad i mac su deo find my mreze koji su osnova ove price. Airtag salje Bluetooth signal do tog uredjaja u blizini, taj uredjaj salje signal na icloud i ti dobijas informaciju o lokaciji itd. Znaci nije samo iphone i nisu samo novi modeli. U sustini nije live pracenje na daljinu vec zavisi od situacije.

  3. #63
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    ok kako salje ako recimo ispadne mi kljuc u sumi .... i? ja sam od sume 10km sada kako da lociram? Meni je nerealna ova prica bez predajnika... Po svemu sudeci trackeri sa AE su bolji od ovoga s tim sto im batt traje 30ak dana... ali mozes bilo gde bilo kada da ih lociras jer poseduje SIM karticu i GPS... pritom cena mu je 6 dolara

  4. #64
    iPhoneBigFan Shang Tsung's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Beograd
    Age
    39
    Posts
    150
    Thanks
    13
    Thanked 72 Times in 40 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Baterija bi trebalo da traje do 1 godine i moze se lako promeniti. Ako nema korisnika ajfona sa U1 cipom u sumi da prolazi pored tvog kljuca, neces ga nikada naci. Ideja je dobra za tipa New York gde ima miliona korisnika ajfona, pa kada neko drugi prodje pored kljuca na ulici, ocitace tag i poslati informaciju na cloud, pa dobijes lokaciju. Domet je kapiram do 10-15m na otvorenom.

  5. #65
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    to upravo i kazem bez u1 cipa ovo je neupotrebljivo... mada nije los ovaj NFC tag...





    https://www.youtube.com/watch?v=ehv3zQAa9zM baterija lako izmenjiva.
    Last edited by Igor88bg; 23-04-2021 at 01:19.

  6. #66
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Goxy86's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    1,452
    Thanks
    345
    Thanked 783 Times in 442 Posts

    Default Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Mesate babe i zabe
    U1 cip je bonus pogodnost, a ne osnovna funkcija.
    Ajde da uzmemo ovaj primer kljuca u sumi. Da, ako niko ne prodje sa iredjajem u blizini taga, neces ga nikad naci. Ali ako recimo ja prodjem pored Igorovog kljuca moj tel(sa ili bez u1 nebitno je) ce dobiti signal od taga i proslediti informaciju na icloud i Igor ce videti lokaciju. Ja necu biti ni svestan da sam prikupio i prosledio ovu informaciju. Potom Igor ako npr nema U1 cip i dalje moze relativno lako da pronadje kljuc jer je to radijus od 10 metara i pritom moze da ukljuci zvuk da tag pisti i onda jbg koristi oci,usi i ruke i ragrni zbunje
    Last edited by Goxy86; 23-04-2021 at 01:47.

  7. #67
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Daj Boze da za tako kratko vreme odreaguje na airtag kad npr ti protrcis

  8. #68
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Quote Originally Posted by Goxy86 View Post
    Mesate babe i zabe
    U1 cip je bonus pogodnost, a ne osnovna funkcija.
    Ajde da uzmemo ovaj primer kljuca u sumi. Da, ako niko ne prodje sa iredjajem u blizini taga, neces ga nikad naci. Ali ako recimo ja prodjem pored Igorovog kljuca moj tel(sa ili bez u1 nebitno je) ce dobiti signal od taga i proslediti informaciju na icloud i Igor ce videti lokaciju. Ja necu biti ni svestan da sam prikupio i prosledio ovu informaciju. Potom Igor ako npr nema U1 cip i dalje moze relativno lako da pronadje kljuc jer je to radijus od 10 metara i pritom moze da ukljuci zvuk da tag pisti i onda jbg koristi oci,usi i ruke i ragrni zbunje

    Mislim da tag komunicira sa "nepoznatim" ajfonom samo preko U1 čipa. Tako da igor neće dobiti informaciju ako prođe neko sa ip8 recimo. Barem sam ja tako razumeo.

  9. #69
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Meni nekako samo to ima logike jer kako ce ga videti ip8?

  10. #70
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    47
    Posts
    2,117
    Thanks
    148
    Thanked 765 Times in 500 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Iako mi se AirTag svidja, ja jednostavno ne mogu da mu nadjem nikakvu upotrebu za sebe. Za ovako nesto imam nekoliko razloga:
    Imam razvijen OCD i svaka stvar mi ima svoje mesto, ako bas i nema strogo odredjeno mesto, pamtim tacno gde sam je ostavio, i to znam u svakom momentu. To ide do te mere, da ako mi supruga nesto pomeri, makar i 30 cm, i da je i dalje vidljivo, moze da se desi da ne mogu da nadjem to sto trazim.
    Drugi razlog mi je sto da bi ovo ferceralo, treba da bude velika koncentracija iPhonova a u Srbiji to definitivno nije slucaj. Pogotovu ne van BG.
    Treci razlog je ono sto sam naveo u prethodnom postu, a to je da nema live pracenja, jer oni navodno paze na privatnost. A meni je ponekad bas to potrebno. Nakacim detetu, i ne razmisljam.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  11. #71
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Goxy86's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Beograd
    Age
    37
    Posts
    1,452
    Thanks
    345
    Thanked 783 Times in 442 Posts

    Default Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Quote Originally Posted by Joker View Post
    Mislim da tag komunicira sa "nepoznatim" ajfonom samo preko U1 čipa. Tako da igor neće dobiti informaciju ako prođe neko sa ip8 recimo. Barem sam ja tako razumeo.
    Quote Originally Posted by Igor88bg View Post
    Meni nekako samo to ima logike jer kako ce ga videti ip8?
    Ovo se najlakse razume sa poznavanjem find my aplikacije jer tu lezi kljuc ove platforme.
    Naime od ios13, ipad os i macos catalina, find my iphone i find my friends su spojeni u jednu aplikaciju find my. Jedna od glavnih novina tad (na izgled nevidljiva) je mogucnost lociranja izgubljenih apple uredjaja iako nisu konektovani na wifi ili cellular. Koristeci postojecu Bluetooth tehnologiju i malo apple sosa, uredjaji tiho i enkriptovano pinguju (preko bluetootha) jedan drugi i updatetuju lokaciju bez obzira na konekciju. Dovoljno je da izgubljen apple uredjaj bude ukljucen i upaljen bluetooth.
    U samoj find my aplikaciji se ne moze videti razlika na koji nacin je uredjaj lociran, da li preko bluetootha ili wifi/cellular konekcije, samo ce update-ovati info.

    To je na ios13 bilo u apple id => find my => find my iphone => enable offline finding
    Na ios14 je apple id => find my => find my iphone => find my network

    Znaci ova mreza je vec razvijena i pre pojave airtaga. Potrebno je imati icloud nalog i i ukljucene ove opcije u find my. Sada sa pojavom airtaga, on se integrise u ovu mrezu i dobijamo mogucnost da na isti nacin pratimo i druge predmete a ne samo apple uredjaje. Plus uz pomoc U1 cipa koji ima airtag, vlasnik tog airtaga ako ima iphone 11 ili 12 moze koristiti precizno lociranje.

    Da bi bio vlasnik airtaga mora se biti na ios14.5, ali da bi bio anonimni “finder” u ovom sistemu dovoljno je biti na ios13.
    Last edited by Goxy86; 23-04-2021 at 20:20.

  12. #72
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    782
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Quote Originally Posted by miodrage View Post
    Iako mi se AirTag svidja, ja jednostavno ne mogu da mu nadjem nikakvu upotrebu za sebe. Za ovako nesto imam nekoliko razloga:
    Imam razvijen OCD i svaka stvar mi ima svoje mesto, ako bas i nema strogo odredjeno mesto, pamtim tacno gde sam je ostavio, i to znam u svakom momentu. To ide do te mere, da ako mi supruga nesto pomeri, makar i 30 cm, i da je i dalje vidljivo, moze da se desi da ne mogu da nadjem to sto trazim.
    Drugi razlog mi je sto da bi ovo ferceralo, treba da bude velika koncentracija iPhonova a u Srbiji to definitivno nije slucaj. Pogotovu ne van BG.
    Treci razlog je ono sto sam naveo u prethodnom postu, a to je da nema live pracenja, jer oni navodno paze na privatnost. A meni je ponekad bas to potrebno. Nakacim detetu, i ne razmisljam.
    Slazem se.

    Jesi nasao ikakav uredaj koji ima funkciju live pracenja?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #73
    iSrbijaHero sone888's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    589
    Thanks
    2,014
    Thanked 364 Times in 217 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Spajanjem find my iphone i find my friends su po meni napravili zesce s**nje..ranije je bilo dovoljno da ukucas svoj id u bilo koji tel i nadje lokaciju telefona za id koji si ukucao..od kako su spojili moras da budes “friend” sa uredjajem sa koga trazis..zasto kazem da je bzvz, npr moze da se desi da vam neko ukrade tel ili da vam ispadne i vi ne mozete na brzinu da uzmete od bilo koga apple uredjaj i da locirate svoj tel zato sto nisu “friend” i onda se umanjuje sansa da cete ikada naci tel jer posle kad ga iskljuci cao..po meni veliki promasaj..


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  14. The Following User Says Thank You to sone888 For This Useful Post:

    rmilanovic (27-04-2021)

  15. #74
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Sandi's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Imam svoj mali svet i oko njega kineski zid
    Posts
    3,361
    Thanks
    373
    Thanked 730 Times in 579 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Mozes ga locirati kroz browser kad se logujes na svoj icloud, nisi osudjen da radis pretragu kroz app.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    MacBook Air 11"

  16. #75
    iSrbijaHero sone888's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    589
    Thanks
    2,014
    Thanked 364 Times in 217 Posts

    Default Re: Apple Event "Spring Loaded" 20.04.2021.

    Jel to moze i kroz telefon? Ne mora da bude na kompjuteru?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •