Drugar me pitao sta da radi, windows je poceo da mu izbacuje poruku da mu istice licenca i da mora da je obnovi. On je uzeo u nekom lokalnom servisu komp i tamo su mu instalirali windows. Meni oko toga nista nije jasno. Ja sam windows 10 instalirao na svom kompu cim je izasao, pre dosta godina i od tada mi sve radi najnormalnije i ne trazi mi nikakvu licencu. Instalirao sam ga preko disk creation tool-a, dakle leglnu verziju windows-a. Sad me zanima prvo, da li neko moze ukratko da mi objasni, da li je win 10 besplatan, ili nije? Kako meni ne trazi nista, a njemu trazi? Ako mora da kupi licencu, da li je u redu da kupi ovo sto se nudi po ebay-u za 7-8$ i da li je to prava licenca, ili neka kineska za*ebancija? jedan ans youtuber reklamira sajt na kome je licenca otprilike dvostruko skuplja, ali ni to mi nije bas jasno da li je to sve 100% legalno i bezbedno ili opet neki workaround? Dakle, ako kupuje licencu gde moze da kupi da je 100% legalno i sigurno, a opet sto je moguce povoljnije?