iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 102

Thread: WWDC 2021 - 7 Jun

  1. #61
    iPhoneBigFan dachakragujevac's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Kragujevac
    Age
    43
    Posts
    444
    Thanks
    287
    Thanked 241 Times in 129 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    Brate tebi svaka čast ako sve ovo koristiš,ali ti i takvi kao ti ste u velikoj manjini. Ja npr FaceTime ne koristim uopšte,a imesssage samo sa dvoje svojih prijatelja. Ne kažem da ne trebaju i ovakvi apdejti,ali mogli su malo da se potrude i za “široke” narodne mase!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #62
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default WWDC 2021 - 7 Jun

    To je gledano iz srpskog ugla i slazem se sa tobom,ali ipak mi smo nebitni za njih. Health,imsg,ft se koriste svakodnevno. Oni implementiraju i nadogradjuju ono sto vecina koristi.

  3. #63
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    Sve je to zaista ok ja sve ovo koristim, ali nije mi od zivotnog znacaja sto au mi dodali neke glupave opcije u ft i img… ponavljam ipados zaista zudi za velikim azuriranjem… da mogu radije bih macos instalirao na ipad i odrekao se touch ekrana nego da koristim ovoliko osakacen ipad os… kada sa ipada bacam sliku na drugi ekran totalno pogresnog formata bude i to ne moze da se promeni. Files app nema indikator kada se i kojom brzinom
    nesto kopira sa eksternog ssd… i jos mnogo toga…

  4. #64
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    Quote Originally Posted by dachakragujevac View Post
    Je*es update ako ja to ne vidim čim uključim telefon! Dajte neke nove mogucnosti,novi zakljucani ekran,mogućnost aktivnih vidzeta,mogućnost da stavimo ikonicu gde mi hoćemo,novi kontrolni centar,teme…to je apdejt…a ne ove gluposti u FaceTime-u koje niko živi i ne koristi! Bas sam razočaran! Hvala Bogu pa sad neću da turam betu,taman da ne upropastim bateriju!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Za to imas drndroid.....

  5. The Following 2 Users Say Thank You to bbrks For This Useful Post:

    drjackyll (08-06-2021),kaunakakai (08-06-2021)

  6. #65
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    Quote Originally Posted by dzenopoljac View Post
    Mislim da većina vas koji smatraju ovo plitkim update-ovima baš greše. Ja recimo vidim koliko se ide u dubinu sa mnogim stvarima, naročito macOS i Health. Sve mi se sviđa što sam video i recimo meni ta šminka da su ikonice drugačije ili šta ti ja znam, je mnogo manje bitna od svega drugog.

    Naravno, moje lično mišljenje, bez da kritikujem bilo koga.

    Opcije kao Universal Control, iCloud+ privacy, novi Safari, Health Sharing, podrška za matore uređaje, unapređeni FaceTime itd su ekstra stvari.
    Kako bi narod rekao: "Pametnom dosta." Sve sazeto receno i tacno

    iOS je sve sem rasporeda ikonica, widgeta, tema, sljokica i to kazem kao neko ko se debelo naigrao sa jailbreak-om i temama.
    Deo koji ne koristi prosecan srpski vlasnik iPhone-a, koristi vecina u svetu. Security deo je uvek vazan i prvi bih se razocarao da napuste taj deo.
    Da li ima mesta za unapredjenje izgleda, ali iskljucivo u funkcionalnom smislu, naravno da ima. Da li su zaobisli unapredjenje DND funkcije u smislu neprekidanja konekcije vec davanja znaka da je korisnik, edostupan, da jesu ali su dodali neke druge opcije.

    Quote Originally Posted by iJoker View Post
    To je gledano iz srpskog ugla i slazem se sa tobom,ali ipak mi smo nebitni za njih. Health,imsg,ft se koriste svakodnevno. Oni implementiraju i nadogradjuju ono sto vecina koristi.

    Upravo tako



    Onaj ko ne koristi iMessage i FaceTime na iPhone-u, ne moze da bude ni blizu objektivan u sagledavanju funkcionalnosti. Ovaj OS je sa stock podrskom za prepisku, video i konferencijske video razgovore (bazicni nivo) i jedan je od najkoriscenijih delova iOS-a koji mi omogucava da zaobidjem aplikacije koje su reklamozderi i vrsljaju svuda po telefonu prodavajuci podatke kome stignu.

    Health app je sve upotrebljivija a to sto mi kaskamo za svetom u implementaciji toga i sagledavanju potencijalne koristi prevazilazi raspravu na ovom forumu. Ko god je putovao bilo gde u inostranstvo, mogao je da vidi nebrojeno mnogo ljudi koji pomazu rodbini koja je sa poteskocama u hodanju, gledaju da im pomognu da vide sto vise stvari i da mogu da zavire u svaki kutak, da se osete jednako zivim i da mogu da sto vise uzivaju. Ti ljudi vode racuna o zdravlju najmilijih i sigurno ce im znaciti da dobijaju bazicne informacije od najmilijih i promenama u njihovom zdravstvenom stanju. Dovoljno je samo malo proviriti van kutije i razmisljati van zamisljenih okvira.


    Njaveci profit od svakog update-a imaju korisnici koji su skroz u Apple ekosistemu, to je bilo i uvek ce i biti.

  7. The Following 3 Users Say Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    bbrks (08-06-2021),drjackyll (08-06-2021),njikolaj (08-06-2021)

  8. #66
    iPhoneBigFan dachakragujevac's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Kragujevac
    Age
    43
    Posts
    444
    Thanks
    287
    Thanked 241 Times in 129 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    @bbrks i @zabrljanje - Time Kuče, ti li si!?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #67
    iPhoneBigFan AlexPa's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Pančevo
    Age
    49
    Posts
    390
    Thanks
    48
    Thanked 103 Times in 95 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    Zaboravili ste da pomenete da je sada facetime omogućen putem web browsera na windowsu i androidu.


    Sent from my iPad using Tapatalk Pro

  10. The Following User Says Thank You to AlexPa For This Useful Post:

    smrdlja (08-06-2021)

  11. #68
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    Meni jedno zanima onaj iColud+ onaj sto ga je predstavio rece da nece biti promene cene i da ce biti po starim. Jel to znaci ko placa iCloud da ce to dobiti ili kako ?
    Ne znam na koje je stare cene mislio kad ovog pre nije bilo

    Sto se mene tice ima dosta novina i mislim da vredi nadogradnja za sve uredjaje. Meni je nebitan polozaj ikonica i teme, to sa tim kad krenes da se igras nikad kraja, ovako imas to sto imas ali sve radi. Doduse zadnje dva azuriranja imaju malo vise bugova nego pre nadam se da su to sredili.

    Cudim se da niko nije pomenuo weather app ili sam ja jedini koji ne placa neku app dodatno pa mu je to novo

    Kao sto @zabrljanje Apple je uvek bio akcenat na celokupnom ekosistemu i medjusbnoj integraciji uredjaja bez muke i problema. Sto trenutno nema niko bolje.

  12. #69
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    Sve sto si nabrojao je smesno za A12x-M1 nemas cime ipad pro da opteretis godinama unazad … bukvalno nista nikad… kupis ipad pro bukvalno kao ovca da se osecas jer svi mi koji imamo pro posle A10x bukvalno nemamo ama ni jednu prednost isim dizajna …. E to mene zicvcira i trebali su staviti desktop na ipad pro bar i kraj…
    Last edited by Igor88bg; 08-06-2021 at 08:39.

  13. #70
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    Ja imam stari iPad Pro 2017 model i mogu ti reci da sam zadovljan sa svim osim sa baterijom koja je popustila malo. To je tablet a ne komp, ne znam sto svi ocekuju da od njega naprave komp. Da to urade u koju grupu bi onda spao MacBook Air ?

    To sto su stavili M1 procesor ti je vrlo jednostavno, imali su mesta dovoljno da ga uglave a jeftiniji je sigurno od A procesora. Iz prostog razloga sto je jeftinije praviti 1 000 000 komada istog modela nego po 500 000 dva razlicta (karikiran primer), manje delova za logistiku, vise uredjaja koristi isto pa ako bude viska imaju gde da potrose, laksi razvoj sw....

  14. The Following User Says Thank You to Cuksi For This Useful Post:

    aw_snap (08-06-2021)

  15. #71
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default WWDC 2021 - 7 Jun

    ako iPadOS ikada postane sličan desktop sistemu, to će biti tek kada svi iPad-i koji se proizvode i koji treba da dobiju neki buduci update budu furali neki M čip.
    Dakle ako i bude, neće skoro. A još jedan poseban OS za novije pro modele sigurno neće praviti jer nisu ludi da se još i time bakcu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by LDV20; 08-06-2021 at 08:47.

  16. #72
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,730
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default WWDC 2021 - 7 Jun

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    Meni jedno zanima onaj iColud+ onaj sto ga je predstavio rece da nece biti promene cene i da ce biti po starim. Jel to znaci ko placa iCloud da ce to dobiti ili kako ?
    Ne znam na koje je stare cene mislio kad ovog pre nije bilo

    Sto se mene tice ima dosta novina i mislim da vredi nadogradnja za sve uredjaje. Meni je nebitan polozaj ikonica i teme, to sa tim kad krenes da se igras nikad kraja, ovako imas to sto imas ali sve radi. Doduse zadnje dva azuriranja imaju malo vise bugova nego pre nadam se da su to sredili.

    Cudim se da niko nije pomenuo weather app ili sam ja jedini koji ne placa neku app dodatno pa mu je to novo

    Kao sto @zabrljanje Apple je uvek bio akcenat na celokupnom ekosistemu i medjusbnoj integraciji uredjaja bez muke i problema. Sto trenutno nema niko bolje.

    Dakle, moraš da plaćaš barem za 50GB kako bi dobio iCloud+ mogućnosti

  17. The Following User Says Thank You to aw_snap For This Useful Post:

    Cuksi (09-06-2021)

  18. #73
    iSrbijaHero njikolaj's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    599
    Thanks
    1,540
    Thanked 581 Times in 229 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    Sto znaci da se dobija free uz postojecu pretplatu.

  19. #74
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    Quote Originally Posted by LDV20 View Post
    ako iPadOS ikada postane sličan desktop sistemu, to će biti tek kada svi iPad-i koji se proizvode i koji treba da dobiju neki buduci update budu furali neki M čip.
    Dakle ako i bude, neće skoro. A još jedan poseban OS za novije pro modele sigurno neće praviti jer nisu ludi da se još i time bakcu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sto znaci da smo mi ludi sto bacamo pare na pro uredjaje… jer bukvalno A12x-z ne mozes opteretiti ni sa cim… inace A12Z fura macos bigsur to znas :-)
    Toliko je dobar taj A12x-z da lagano delje desktop intel procesore i5 8generacije :-) Ali za sta , da bih kucao na forumu, listao novine, malo yt… realno mislim da smo zasluzili za ove pare da dobijemo ipak malo profesionalniji uredjaj… oni su bukvalno oskrnavili nas , nemamo nikakvu dobit a placamo skuplje i do 4x od jeftinog ipada 8gen recimo. Mogli su da nam dozvole fajlove da stavljamo na home da nam olaksaju malo,ubace terminal i bolji file manager… meni bi to bilo dovoljno… trenutno se osecam namagarceno… ali dobro… ocigledno od apple-a ne treba imati ocekivanja kakve zahtevaju SVI korisnici ne vec ce oni da to rade “kako misle da je najbolje” da se prisetimo: Downclock, degradacija baterija posle svakog azuriranja baterija je gora i gora i jos mnogo toga… da apple to najbolje zna … i mene to vrlo iritira…

    Slazem se predivno je sto matori telefoni tipa 6s i SE 2016 imaju podrsku, top je novi safari i radi like a charm na prvoj beti sve top… ali po mom misljenju update ne zasluzuje ios 15 vec neki tipa 14.8…. Tako i deluje posle skoro jednodnevne upotrebe istog…
    Last edited by Igor88bg; 08-06-2021 at 10:38.

  20. #75
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: WWDC 2021 - 7 Jun

    A ti onda nemoj da kupiš novi iPad nego furaj postojeći sa A12Z i svi srećni i zadovoljni.

    Inače za terminal na iPad-u imaš iSSH app već neko vreme, dobiješ kompletan Alpine Linux u okviru aplikacije, nije baš macOS ali za ozbiljnu upotrebu i više nego dovoljno

  21. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    njikolaj (08-06-2021)

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •