iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Dodavanje naše kartice na US nalog

  1. #16
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Napravio sam US PayPal nalog sa našom kreditnom karticom, dodao ga kao payment method na Apple ID i to je prošlo. Međutim kad probam da dodam sredstva na Apple balance (opcije Add Money to Account ili Add Funds to Apple ID) to mi ne uspeva. Dobijam poruku "Your Purchase Could Not be Completed - Contact iTunes Store support to complete this transaction". Nakon toga sledi prilično nelogična poruka "Exceeds Balance Limit - Your daily starting balance contributions cannot exceed $2,000.00", iako sam pokušavao da dodam $5, $10, $25 ili $50. Takođe ne radi ni opcija Send Gigt Card by Email, i ovde plaćanje bude neuspešno. Pošto imam neku sumu na Apple balance koju sam ranije dodao sebi kupovinom gift card, a Apple balance je prioritetna opcija za plaćanje, zapravo uopšte ne znam da li mi ovde PayPal kao payment method radi ili postoji problem sa njim samo za dopunjavanje balansa (tj. kupovinu gift kartica). Probao sam sve ovo i na iPhoneu i na Macu, čak i na iTunes za Windows i uvek je isto. Da li je neko uspeo da sebi dopuni Apple balance koristeći US PayPal nalog sa našom karticom dodat na Apple ID?
    Last edited by fontolog; 22-05-2021 at 00:48.

  2. #17
    iPhoneBigFan ptomic's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Age
    47
    Posts
    165
    Thanks
    125
    Thanked 24 Times in 16 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Pre nekoliko nedelja sam uspeo da platim/kupim gift card na Apple sajtu našom karticom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #18
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Quote Originally Posted by ptomic View Post
    Pre nekoliko nedelja sam uspeo da platim/kupim gift card na Apple sajtu našom karticom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja to uspeo pre par godina


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #19
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Da, i meni to radi bez problema odavno. Američka adresa (prava) plus kupovina gift kartica našim karticama. Svi servisi su dostupni, jedino family sharing ne može bez dodavanja platne kartice.

  5. #20
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Jedno je kupovina gift kartice na APPLE SAJTU, ogromna razlika je dodati nasu karticu na US APP STORE NALOGU.

  6. #21
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Zavisi na kom si iOS.

  7. #22
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Quote Originally Posted by kylle View Post
    Jedno je kupovina gift kartice na APPLE SAJTU, ogromna razlika je dodati nasu karticu na US APP STORE NALOGU.
    Jasno je da karticu koja je izdala domaća banka nije moguće dodati na US App store nalog, ovo sa registracijom US PayPal naloga i dodavanjem naše kartice na taj nalog, pa onda dodavanje takvog PayPal naloga na US App store je zaobilazna varijanta. Međutim da li takav dodati PayPal način plaćanja zapravo radi, osim za Family Sharing, to je ono što pokušavam da saznam. Ja pokušavam da dopunim Apple balance i ne uspeva mi. Na srpskom (i hrvatskom) App store nalogu imam regularno dodatu našu karticu i mogu u bilo kom trenutku ako mi je to potrebno, mada u praksi baš i nije, da uplatim Apple balance. To da mogu da srpskom karticom kupim US Apple gift karticu je takođe jasno, mene zanima direktna dopuna Apple balanca na iPhoneu (ili drugom Apple uređaju) sa US PayPalom kao instrumentom plaćanja. Da li to ne radi zato što Apple ne omogućava da se balance plati PayPalom ili transakcija ne prolazi zato što se u pozadini tog US PayPal naloga ipak nalazi neamerička kartica, to zasad ne znam.
    Last edited by fontolog; 22-05-2021 at 00:43.

  8. #23
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Mene samo zanima ciji(nas ili US) si broj stavio na US PayPal i kreditna kartica cija(Master ili Visa) i koja banka ?

  9. #24
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Ja vec 10 godina koristim US Pay Pal, sa US karticom i znam koliko sam imao puta verifikacije, provera, svega i svacega zbog US Pay Pal-a i Americkih kartica, i znam da je bas striktno, ali tako povezan na US App Store ja nisam imao nikad problema pri kupovini, dopuni balansa bilo cega jer je sve kako treba povezano.

    Kako uspevate da povezete srpsku karticu na US Pay Pal ili srpsku karticu na US App Store nalog/account (NE Apple Store Sajt) ja stvarno ne znam, i ako uspete svaka pohvala.

    Znam samo da su bas striktni po pitanju toga.

  10. #25
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Dodavanje naše kartice na US nalog

    Pisali su u temi gde ukljuce VPN i onda nasu karticu ubace pri otvaranju americkog Pay Pal naloga koji vezu za Apple ID na njihovom store-u

  11. #26
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Znam da je meni za US Pay Pal zahtevan Social Security Broj..

  12. #27
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Oni su nekako vec povezali nalog

    58172-Kako-dokupiti-iCloud-prostor-nakon-neplacene-pretplate

    iako bih ja to preskocio upravo zbog mogucih provera naloga i moguceg blokiranja.

  13. #28
    iSrbijaHero nikolastojanovi20's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Age
    36
    Posts
    609
    Thanks
    213
    Thanked 170 Times in 132 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    U prevodu, moguce je, ali nesigurno i nepouzdano je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #29
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Quote Originally Posted by Cuksi View Post
    Mene samo zanima ciji(nas ili US) si broj stavio na US PayPal i kreditna kartica cija(Master ili Visa) i koja banka ?
    Ako misliš na telefonski broj, stavio sam US broj. Tokom čitavog procesa registracije naloga uključen je VPN (ne neki krš, nego Express VPN). Kartica je Raiffeisen Mastercard kreditna. Adresa koju sam uneo je američka, mog prijatelja. PaPal je ovu karticu prihvatio sa tom američkom adresom, proverio naplatom 1 USD i poništavanjem te transakcije, čak se pojavila i prava slika Raiffeisen kartice, ne neka generička za Mastercard kartice. Zatim sam taj PayPal nalog dodao na US App store, napravljen je preapproved automatic payment za iTunes, na spisku se vidi PayPal kao payment method, sve deluje regularno, aktivirao sam Family Sharing za Apple TV+. Međutim, nisam pomoću ovog instrumenta plaćanja uspeo da dodam Apple balance. Poznato mi je naravno da gift kartice kupljene na drugi način završavaju posao, u pitanju je čista radoznalost i eksperimentisanje, a ne ostvarivanje nekog realnog benefita.

    Što se tiče SSN broja i provera US PayPal naloga, koliko mi je poznato to traže samo ako se na nalog prima novac.
    Last edited by fontolog; 23-05-2021 at 00:26.

  15. #30
    iNovajlija
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    8
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: Dodavanje naše kartice na US nalog

    Da se nadovežem na samog sebe Od pre nekoliko dana mi je na USA Apple store proradio američki PayPal nalog sa kredtinom MasterCard karticom Raiffeisen banke. Ništa u međuvremenu nisam menjao, jednostavno je sve proradilo samo od sebe, posle skoro tri nedelje od dodavanja PayPala kao instrumenta plaćanja. Mislim da sam u tom periodu bar desetak puta pokušao da dopunim Apple balance i transakcija nije prolazila. Prekjuče probam da dodam 5 USD i na moje iznenađenje to bude uspešno. Onda juče dokupim Apple balance za 10 USD. Dakle, radi i nadam se da će tako i da ostane. Šta se to interno desilo u PayPalu što je dovelo do ove promene, ostaće misterija.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •