iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 13 of 13

Thread: Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    24
    Thanks
    1
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Juce sam kepi prvi Mac komjuter (M1 mini). Napravio sam nalog gde mi je srbija region (lokal patriota). Narucio sam pro app bundle I stigao mi je malopre mejl sa kodovima, ali kada sam probao da ih unesem, nije htelo da mi primi uz izgovor da je kod moguće samo verifikovati na drugih 199 regiona, samo Srbija ne može....

    Šta mi je činiti? Da li je moguće napraviti jos jedan nalog na kompu (recimo CRO ili US), gde bih te kodove uneo? Da li bih onda mogao sa svog Srpskog naloga da pristupim tim aplikacijama? ili samo promeniti region sa našeg na američki....

    Ovo mi je prvo iskustvo sa Mac računarima, tako da izvinite ako je glupo pitanje...

  2. #2
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    24
    Thanks
    1
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Koliko sam video, nema mi pomoci da napravim neki family sharing account, jer opet svi moramo biti u istom regionu....

    Da li je resenje da samo promenim region na ovom nalogu? da stavim hrvatski ili americki i da tako redimujem kodove..... ali u tom slucaju koji store preporucujete da se stavi? za koju zemlju je najlakse kupovati dopuse (pretpostavljam da tako jedino mozees da kupujes aplikacije, ne moze direktno sa tvoje kartice.....iyabrao sam srpski store samo da bih mogao sa svoje kartice kao covek da kupujem ali mi se ne da....)

    izvinjavam se za spam, ali mi je stvarno pomoc potrebna i to sto pre.

  3. #3
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Otvori lepo US nalog, kupujes gift kartice preko Apple Store aplikacije na telefonu tvojom karticom i dopunjavas balnce. Komotno, a mozes da kupis, bez provizije, i na Amazonu uz email isporuku.

    U kednoj od tema je pisao clan da je otvorio US Pay Pal nalog vezan za nasu karticu, koristeci VPN i opnda njega povezao na US nalog ali ne bih da pricam o tome jer nisam to pokusavao.

  4. #4
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    24
    Thanks
    1
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Sada pokusavam da napravim us nalog ali moram da ubacim validan payment method....

    Isto kada probam i hrvatsku.... Opet treba ubaciti validan broj telefona i payment method.

    Vec sam dao 200dolara za taj bundle i ne bih da ga izgubim.

    Sta da radim koj moj....?

    Nasao sam stari telefon i na njemu prilikom promene regiona mogu da stavim payment opciju None , ali mi onda izbacuje Your current payment method is not valid in this store (probao i US i CRO). STA da radim? Hitno mi je ako ima neko da mi pomogne castim pivo

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
    Last edited by malex595; 11-02-2021 at 21:29.

  5. #5
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Kako previše USA acc? Najlakše je preko kompa, preko iTunes. Izabereš neku free app i kreneš da je skidaš, i tada kreneš sa pravljenjem naloga. Negde na netu nađi neku adresu nekog hotela u USA sa svim podacima...adresa, tel i sl. Kada te pita za metod plaćanja biraš none. Ja baš juče otvorio e jedan USA nalog..treba ti 2-3 min.
    Last edited by wifininja; 11-02-2021 at 21:36.

  6. #6
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    24
    Thanks
    1
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Quote Originally Posted by wifininja View Post
    Kako previše USA acc? Najlakše je preko kompa, preko iTunes. Izabereš neku free app i kreneš da je skidaš, i tada kreneš sa pravljenjem naloga. Negde na netu nađi neku adresu nekog hotela u USA sa svim podacima...adresa, tel i sl. Kada te pita za metod plaćanja biraš none. Ja baš juče otvorio e jedan USA nalog..treba ti 2-3 min.
    cekaj, ti kazes da napravim novog usera na mac (ili kako se to vec zove) pa da mi taj nalog bude US?

  7. #7
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Pa da...napraviš novi USA acc. Nemam MAC ali isti je đavo kao i sa tel..ja paralelno koristim 2-3 app store acc...USA, CA i SRB. Prebacujem se gde mi šta treba i odgovara.

  8. #8
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    24
    Thanks
    1
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Quote Originally Posted by wifininja View Post
    Pa da...napraviš novi USA acc.
    i cek, ako ja na tom usa nalogu skinem te aolikacije, da li cu onda moci da te aplikacije koristim na svom glavnom nalogu kada se vratim na njega?

  9. #9
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Naravno...sve radi bez problema..eventualno će te samo prvi put kada bude bio update za tu neku app pitati da uneseš password za taj acc na kojem si skinuo tu app ali to samo prvi put...posle najnormalnije radiš update. Naravno svo vreme ostaješ na onom acc kojeg ti želiš bez obzira da li je app skinuta ili ne sa tim acc.
    Last edited by wifininja; 11-02-2021 at 21:45.

  10. #10
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    24
    Thanks
    1
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Quote Originally Posted by wifininja View Post
    Naravno...sve radi bez problema
    ok, izvini za klupa pitanja, sada cu da probam

  11. #11
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Ništa nije glupo...samo pitaj. Generalno za sada je bolje da pored SRB acc imaš i USA acc jer je SRB ograničen u pogledu dostupnosti svih app i eto vidiš nije moguće redemovati kodove...zato otvoriš USA i miran si...novac kao što je već rekao @zabrljanje ubacuješ pomoću Gift card-a.
    Last edited by wifininja; 11-02-2021 at 21:50.

  12. #12
    iNovajlija
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    24
    Thanks
    1
    Thanked 5 Times in 5 Posts

    Default Re: Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Quote Originally Posted by wifininja View Post
    Ništa nije glupo...samo pitaj. Generalno za sada je bolje da pored SRB acc imaš i USA acc jer je SRB ograničen u pogledu dostupnosti svih app i eto vidiš nije moguće redemovati kodove...zato otvoriš USA i miran si...novac kao što je već rekao @zabrljanje ubacuješ pomoću Gift card-a.
    izgleda da je uspelo sve. hvala puno druze, javi mi samo u inbox broj telefona da se dogovorimo kako da ti castim, ako nista mogu da ti preko glova dostavim nekoliko piva

  13. #13
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Pitanje u vezi kupovine aplikacija preko app store

    Opušteno

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •