iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 4 of 4

Thread: Koristi internet u pozadini

  1. #1
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Koristi internet u pozadini

    Spavao sam i probio se kroz san i uhvatim se za telefon da vidim koliko je sati a on je vreo(nije bio na punjaču). Ja ga uzimam, gledam, sve sam isključio, nema šta da radi. CPU dasher X pokazuje serious crvenim slovima. Samo sam skinuo masku, uključio airplane i on se rashladio i sve normalno. Posle pet minuta sam isključio airplane mode i ulazim na instagram, youtube, internet je prespor, ništa neće da otvara, prebacim na 4G i sve normalno. Telefon se nije više zagrevao i vratio sam se u krevet, posle pola sata on je opet vreo, wifi i dalje spor. Otvorim konfiguraciju rutera i imam šta da vidim, on je sve vreme vuko maksimalnu brzinu mog interneta. Evo prošlo je sat vremena, i dalje isto. Ne znam šta je, ništa ne skida, i da skida skinuo bi za ovih sat+ vremena. iCloud backup nije jer piše da je napravljen, whatsapp nije, ne skida sistem, ništa. Da je upload, onda bih se više zabrinuo. Je l' ima neko neku ideju šta je ovo, šta vuče tu potrošnju? Probao sam hard reset i opet isto, na 4G je sve normalno.
    I da, naravno, baterija curi koliko se troši i ceo telefon secka, koči, baguje kao androidi u 2014. godini...

    Edit: Sad sam video da imam oko 6GB slobodnog prostora a pre nekoliko dana sam imao oko 25GB. Sad se ne greje ali i dalje vuče internet kad ga ne koristim...

    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
    Last edited by nixysx; 02-02-2021 at 12:56.

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Koristi internet u pozadini

    Imaš više mogućnosti ako si već suzio problem do Wi-Fi konekcije.

    1. Wi-Fi telefona hardverski polako odlazi - reklamacija ako je u garanciji.
    2. Wi-Fi telefona softverski zeza - reinstalacija.
    3. Ruter zeza (bez obzira što drugi uređaji rade.

    Ja bih prvo radio opciju 3, resetovanje rutera, proveri da li je enkripcija wpa2+psk

    A onda opcija 2, reinstalacija bez vraćanja backup-a
    Last edited by mikenzi; 02-02-2021 at 13:19.

  3. #3
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Koristi internet u pozadini

    Sad je sve okej ali memoriju mi je popunio, imam 6GB slobodno a imao sam oko 25GB. U storage je sve normalno, nema ništa što bi zauzelo. Ne znam šta je, da l' da odradim restore ali mi treba backup, imam puno podataka


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

  4. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    799
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Koristi internet u pozadini

    Neki proces se 'zaglupeo' i nagomilao cash. Ako se ne smanji uradiš Restore pa vratiš backup.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •