iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Windovs 10 vs druge Windows verzije

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Windovs 10 vs druge Windows verzije

    Ljudi ja ne znam zasto se jos drzite produkta kome je davno isteklo vreme? Win10 radi pa sabija. Ne vidim nijedan razlog drzanja arhaicnog sistema na racunaru, osim tvrdoglavosti i nostalgije. Sve sto moze Win7, Win10 radi jos bolje, i jos mnogo toga.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to miodrage For This Useful Post:

    dervisbegovic_ (28-01-2021),kristianmarkovic (28-01-2021)

  3. #2
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,730
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default Re: Tema u kojoj MORA da se ode u off

    Meni je jedan ~10godina star računar bolje radio na w10 nego na 7, takođe ne vidim poentu korišćenja starih sistema, pogotovo na novijim konfiguracijama.

  4. The Following User Says Thank You to aw_snap For This Useful Post:

    dervisbegovic_ (28-01-2021)

  5. #3
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Tema u kojoj MORA da se ode u off

    Ja koristim 8.1 od 2014. godine i vrh mi je, mnogo bolji od 7 i sviđa mi se jednostavno ceo interfejs, napredniji od sedmice a nije zatrpam svim i svačim kao 10. 10 mi je previše odbojan i zamršen, natrpan ili mi se samo tako čini. Uglavnom, kad sednem za pc koji ima win10 hvatam se za glavu kao da nikad nisam video windows... Frka mi je jer osmica ima support do 2023. i razmišljao sam šta bih posle ali planiram uskoro da kupim macbook pa valjda neću misliti o tome


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

  6. #4
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Tema u kojoj MORA da se ode u off

    Po meni win XP, win 7 a ovo sve posle je krs. Sve sporije radi, gomila bespotrebnih pozadinskih procesa za koje kakva snimanja i pracenja. A da ne pricam o azuriranju win 10 koje radi kako hoce i kad hoce, pri tome svaki komp se drugacije ponasa sa win 10. Sve legalne verzije pri tom. Samo da skupim pare i odoh na mac.

  7. #5
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Tema u kojoj MORA da se ode u off

    Dovoljan je ssd i w10 brije, cak brzi boot ima od macos-a :-) na istim masinama...

  8. #6
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: Tema u kojoj MORA da se ode u off

    Boot je totalno nebitna stvar. Bitno je kako radi i koliko mu vremena treba da bude operativan

  9. #7
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Tema u kojoj MORA da se ode u off

    Radi win 10 na ssd k’o zmaj. Ne samo boot.

  10. #8
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Carapanija
    Age
    39
    Posts
    2,793
    Thanks
    275
    Thanked 969 Times in 628 Posts

    Default Re: Tema u kojoj MORA da se ode u off

    Quote Originally Posted by miodrage View Post
    Ljudi ja ne znam zasto se jos drzite produkta kome je davno isteklo vreme? Win10 radi pa sabija. Ne vidim nijedan razlog drzanja arhaicnog sistema na racunaru, osim tvrdoglavosti i nostalgije. Sve sto moze Win7, Win10 radi jos bolje, i jos mnogo toga.

    Po meni win 10 je tesko s... sto se izgleda tice.Sve nesto bzvz.Kao ios i android.Win 7 je sve lepo pregledno imao,bez puno muke zavrsis i pogasis sve,dok na win 10 gimnastika.I mnogo nedostatka ima,meni potrebnih(banalnih)stvari a win 7 je to imao.

    Dovoljno je samo start menu da otvoris i vec se razocaras.

  11. #9
    iModerator bbrks's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    11,851
    Thanks
    2,158
    Thanked 4,039 Times in 2,553 Posts

    Default Re: Tema u kojoj MORA da se ode u off

    A da eventualno otvorite temu W7 VS W10 ?
    Ne razumem sta se prepucavate ovde u temi za offffffffff

  12. #10
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: Tema u kojoj MORA da se ode u off

    ZA SSD se slazem, po meni je to must-have danas. Neki mali 128 ili 256 cisto za sistem, i jos jedan redovan HDD za storage. Ili ko ima novaca moze i NAS da napravi.

    @shiza: bas bih voleo da navedes sta je to sto ti je na win7 pregledno a na win10 nepregledno. Koristio sam sve Windowse od Win 3.11 naovamo, i ispratio sam sve. Jedino priznajem da se na Milleniumu i na Visti nisam zadrzao duze od nekoliko sati, ali sve ostalo znam u prste. Osim licne sklonosti ka necemu, i nedostatka zelje da nesto sagledas iz drugog ugla, pa posle podesis kako tebi odgovara (sto ce reci cista lenjost koju i te kako razumem), zaista ne vidim razloga da se neko drzi prastarog i vrlo masivnog sistema koji i na starijim masinama losije radi.
    Win 10 na prastarom Celeron Duo sa 4GB RAMa (masina je stara nekih 13 godina) leti. Win7 je radio na njoj ali neuporedivno sporije. Cisto kao primer.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  13. #11
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Tema u kojoj MORA da se ode u off

    Kad smo već kod Windowsa, teška srca moram da priznam da Windows 10 na MacBook Air 2019 modelu radi neuporedivo brže u Bootcamp-u nego Big Sur...

  14. #12
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: Windovs 10 vs druge Windows verzije

    Win 10, update legalnog 8.1 pre cca 4-5 god. Na SSD-u od 250 je od starta nikada problem. Brdo programa(Adobe) plus brdo igrica. Vise puta menjan HW ukljucujuci i cpu sve metodom ugasi-izbodi-ubodi-upali i radi. Redovno radim update i to je to. Ja ne znam kako moze 7 da vam bude bolji od ovog ali OK, meni 10ka razbija. Druga stvar je sto su neke stvari ruzne i nepotrebno komplikovane ali da radi radi.

  15. #13
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Windovs 10 vs druge Windows verzije

    W10 radi bolje i od W7 radi like a charm... Steta sto je dizajn *****... Pored macosa je smehotres...

  16. #14
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Windovs 10 vs druge Windows verzije

    Imao sam win 10 prbo na obicnom hdd-u i to je bilo tuga sporo. Ubacio sam ssd i win10 poceo da suri kako brzo radi, i to je tacno kad se predje na ssd on leti. I svi poredimo win10 koji radi na ssd-u, ali taj win7 je radio super na obicnom hdd-u. Mnoge stvari su bile daleko jednostavnije, to da je stari proizvod i da nema azuriranja je tacno. Ali po meni je to bolje nego sav onaj bloatware sto je microsoft instalirao (neke stvari cak ne mozes ni da obrises), a to da u firmi imamo 6 masina i da svaka radi razlicito i svaka ima neke probleme. Negde ne radi ovo negde nece ono....
    Po meni nasminkali su ga max i nagurali na silu nekih opcija bespotrebno. Jedan od primera settings (za podesavanje sistema) su nasminkali i zakomplikovali da nema dalje, ali su takodje mangupi ostavili i control panel posto je i njima izgleda konfuzan novi settings. Koji samo lepo izgleda i nista vise.

  17. #15
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Windovs 10 vs druge Windows verzije

    Nasminkali? Mislim da ruzniji os ne postoji :-D nikada mi se dizajn UI nije dopadao kod w8-10 ... pa ako bi tako razmisljali da W7 radi na hdd onda je XP majka radio na single core i 512MB rama savrseno :-D bez kocenja ,a W7 bez 2GB je neupotrebljiv a o single core masini da ne govorim :-D

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •