iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 15 of 15

Thread: Najpovoljnija banka za studente i mlade

  1. #1
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Zanima me tekući račun za studente kao i osobe koje su tek napunile 18 godina u kojoj banci je najbolje otvoriti tekući račun?

    Koliko sam ja upoznat OTP ima FLUO paket za mlade koji je skroz ok ali zanimaju me vaša iskustva.
    Last edited by wifininja; 20-01-2021 at 09:31.

  2. #2
    iEntuzijasta
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    75
    Thanks
    7
    Thanked 29 Times in 18 Posts

    Default Re: Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Komercijalna banka ima free racun za studente, ali dobijas samo dina card, sto znaci nema online kupovine. U jacim paketima mozes da uzmes master ili visu, ne znam tacno koju izdaju. Ja bih na tvom mestu uzeo mobi bank.
    I kod njih imas free racun, ali isto dobijas samo dina card. U skupljim paketima 150 i 300din imas mastercard.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  3. #3
    iSrbijaLegend LDV20's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Belgrade
    Age
    35
    Posts
    2,109
    Thanks
    745
    Thanked 1,245 Times in 675 Posts

    Default Re: Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Ja sam ovo koristio kada sam bio student i do prvog zaposlenja

    https://www.raiffeisenbank.rs/racuni/paket-racun-mladi/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Quote Originally Posted by kami View Post
    Komercijalna banka ima free racun za studente, ali dobijas samo dina card, sto znaci nema online kupovine. U jacim paketima mozes da uzmes master ili visu, ne znam tacno koju izdaju. Ja bih na tvom mestu uzeo mobi bank.
    I kod njih imas free racun, ali isto dobijas samo dina card. U skupljim paketima 150 i 300din imas mastercard.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Nije za mene

    Bitno je i da banka podržava Apple Pay tako da Komercijalna bar za sada *****a.
    Last edited by wifininja; 20-01-2021 at 13:41.

  5. #5
    iSrbijaHero aw_snap's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Novi Sad
    Age
    34
    Posts
    699
    Thanks
    1,730
    Thanked 509 Times in 293 Posts

    Default Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Ja sam u OTP, skroz je okej.
    Jedino im je aplikacija malo zastarela, ostalo sve super, bar što se tiče tog FLUO paketa.
    Bolje od RF, po meni, jer ima i devizni.
    Last edited by aw_snap; 20-01-2021 at 13:59.

  6. #6
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Čuo sam da rade na unapređenju app.

  7. The Following User Says Thank You to wifininja For This Useful Post:

    aw_snap (20-01-2021)

  8. #7
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Vecina funkcija koje mogu biti vazne jednom akademskom gradjaninu, a Apple Pay je uslov, sigurno pokriva OTP i jedna je od boljih generalno, uz bubice koje su i kod konkurencije.

  9. #8
    iPhoneBigFan nenad87's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    209
    Thanks
    272
    Thanked 39 Times in 39 Posts

    Default Re: Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Preporuka za Erste banku.

    Sent from my KFMAWI using Tapatalk

  10. #9
    iNovajlija
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    6
    Thanks
    0
    Thanked 1 Time in 1 Post

    Default Re: Najpovoljnija banka za studente i mlade

    MTS banka bez premca. Jedino što jos nema apple pay ;/. Besplatno dizes pare na bilo kom automatu, ubedljivo najbolji kurs za EUR od bilo koje. Imas par automata po gradu ako hoces da dignes iste. Bukvalno sve je besplatno i instant slanje na druge racune. Prvih 6m je besplatno kasnije 100 dinara odrzavanje mesecno.

  11. #10
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Ja imam studentski račun u OTP. Aplikacija je baš zastarela i sve je nekako strpano, nabacano, konfuzno, mah, ne sviđa mi se. Uzimaju proviziju 30 dinara za plaćanja.
    Takođe, Credit Agricole mi je mnogo bolja. Tu mi je jedina zamerka što nemaju Apple Pay. Aplikacija je takođe zastarela po interfejsu ali je potpuno jednostavna i stabilna za korišćenje, provizija je 15 dinara a za hitne transakcije 25. U OTP ni nema da izabereš već je sve instant i provizija je 30 dinara.

    Ono što me jako nervira u OTP, jeste da kad hoću nešto da kupujem preko interneta, moram prvo na konvertujem dinare u evre i prebacim na devizni račun i tek onda mogu, takođe uz fluo paket je master card koji ima neke nepotrebne stepene zaštite i stalno me zeza kad hoću nešto da platim, neće da učita stranicu, da stigne god, i sl. Znoj mi je krenuo dok sam uspeo iCloud storage da platim tom karticom. Dok CA sve full bez ikakvih problema i nema potrebe za bespotrebnim konvertovanjem novca. OTP me takođe nervira jer mi nikad ne stigne poruka kad imam priliv sredstava, već moram da uđem u aplikaciju da proverim, zvao sam, išao kod njih, sve kao u redu a poruke uopšte ne stižu. Digo sam ruke. Prvo sam mislio da treba neki veći iznos ali ne, uopšte ne stiže. Jednom mi je sestra greškom poslala 10 dinara i to mi je stiglo.
    Po meni CA odlična, jedino što nema Apple Pay, čim ga uvedu gasim u OTP. OTP koristim samo zbog Apple Paya.

    Ono što je kod OTP veliki plus jeste što ima mnogo više bankomata, generalno a i plus vojvođanskih bankomata i oni kao univerzalni za više banaka, tako da je to full, dok CA u Celoj Rakovici, na celom Voždovcu ima samo jedan bankomat. CA u celom Starom Gradu ima jedan ili dva, tok OTP i Vojvođanska ima oko 5...

    Drugarica je u unicredit i meni deluje sasvim sasvim okej, jedino što nema Apple Pay. Ako je Apple Pay presudan onda svakako ništa drugo i ne preostaje osim OTP.

    Credit Agricole ima demo verziju aplikacije pa možeš sve pregledati kako izgleda i funkcioniše. Krajnje jednostavno, takođe pouzdano, nikad nisam imao probleme. Sa OTP mi se jednom desilo da ja aplikacija pukla i nisam mogao uopšte da se ulogujem da izvršim plaćanje.


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
    Last edited by nixysx; 21-01-2021 at 04:41.

  12. #11
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Quote Originally Posted by nixysx View Post
    Ja imam studentski račun u OTP.
    Uzimaju proviziju 30 dinara za plaćanja.
    Takođe, Credit Agricole provizija je 15 dinara a za hitne transakcije 25.
    U OTP ni nema da izabereš već je sve instant i provizija je 30 dinara.
    Kod OTP banke je provizija 9 dinara za uobicajeni racun, nije studentski i verovatno zavisi od paketa usluga.


    Quote Originally Posted by nixysx View Post
    Ono što me jako nervira u OTP, jeste da kad hoću nešto da kupujem preko interneta, moram prvo na konvertujem dinare u evre i prebacim na devizni račun i tek onda mogu, takođe uz fluo paket je master card koji ima neke nepotrebne stepene zaštite i stalno me zeza kad hoću nešto da platim, neće da učita stranicu, da stigne god, i sl. Znoj mi je krenuo dok sam uspeo iCloud storage da platim tom karticom.


    Valjda je mnogo bolje da ti uradis konverziju i uplatis evre, tacno koliko ti treba, i to ne po bankovnom kursu, osim ako ti je potrebno da brzo uzmes devize za manje iznose.
    Nikad ni jedan problem sa placanjem njihovom Master karticmo, a ni Visa karticom, za placanje preko interneta, racunajuci i famozni Apple sa njihovim ponudama



    Quote Originally Posted by nixysx View Post

    OTP me takođe nervira jer mi nikad ne stigne poruka kad imam priliv sredstava

    Tacno i totalno glupo ali jednostavno nikad ne obavestavaju o prilivu bilo koje valute.

  13. #12
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Ali u svakoj banci studentski računi imaju veću proviziju sa plaćanjima. Verovatno kad već nema troškova održavanja, barem nešto...

    Ne znam, kako kome. Meni je konvertovanje totalno bespotrebno. Na CA ništa od toga ne moram da radim. Mene nije zezalo svud ali za plaćanje mts računa iz aplikacije, za plaćanje iCloud storaga jeste.

    Eto nisam znao da ne obaveštavaju za priliv sredstava, daleko bilo...


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

  14. #13
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Sto se mene tice, Raiffeisen je najbolja. Ok, mozda je nekome 350 din puno (mislim to je 3 kafe), ali sve ono sto pruzaju u toj ceni meni licno vredi.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  15. #14
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Za studente isključivo free održavanje dolazi u obzir. To je valjda i poenta. Da dobiju sve kao i standardni paketi ali jeftinije i povoljnije.
    Last edited by wifininja; 21-01-2021 at 22:01.

  16. #15
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Najpovoljnija banka za studente i mlade

    Eh,da su studentske finansijske muke tih 350 dinara mesecno...
    Svi koji nisu u prestonici treba da odvoje oko 15 000 € za skolovanje na BU.
    To je to besplatno skolovanje u zemlji Srbiji.

  17. The Following User Says Thank You to zikicz For This Useful Post:

    aw_snap (22-01-2021)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •