iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65

Thread: MacBook Pro M1

  1. #1
    iSrbijaHero Zivansi's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Loznica
    Age
    36
    Posts
    981
    Thanks
    2,826
    Thanked 1,774 Times in 636 Posts

    Default MacBook Pro M1

    Posto videh da nema ni jedna tema za MacBook sa M1 procesorom, resih da je otvorim i ujedno opisem svoje iskustvo sa istim.
    Ovo mi je drugi MacBook Pro, prvi je bio 2010, 15 inch, koji je furao Windows. Drugi, MacBook Pro M1 13inch 8/256. Posto mi je ovo prvo ozbiljno duboko druzenje sa MacOS, ne bih tu nista mnogo komentarisao, jer jos uvek izucavam isti. Sta bih mogao da kazem, da mi se jako dopada, i da sam uz pomoc @igor88 uspeo da brzo savladam neke najbitnije osnove. Sto se tice MacBook-a, malo je reci da sam odusevljen. Ne bih ga uporedjivao ni sa jednim non Apple uredjajem, ali je svakako daleko bolji od bilo cega sto sam ikada koristio. Velicina mi je idealna, sama izrada uredjaja fenomenalna, sto se realno i ocekuje. Display je takodje uzivanje za rad, zvucnici su bolesno dobri, dubina zvuka, bas, cistoca, abnormalno dobro. Tastatura je takodje fenomenalna, dosta njih pise da je ova iz 2020 vratila staru slavu tastature, verujem da jeste, jer je stvarno odlicna. Touchpad mi je takodje novo iskustvo, Touchbar takodje, jako ga cesto koristim. E sada, sto se tice samog procesora, on me je oduvao. Resava sve jako brzo, za tren oka, probao sam i video i photo editing, ma nema da secne, resava odmah, a pritom, ni jednog jedinog momenta se nije ni najmanje zagrejao, niti ukljucio hladjenje, sto bi se reklo, jos ga nisam cuo Baterija me takodje odusevljava, juce ujutru ga skinuh sa punjaca, trenutno imam 52% i 7h usage za juce i danas, dakle, FENOMENALNO. Sto se mene tice, jedno jako lepo iskustvo sa ovim uredjajem i sigurno ce mi neplanirano zameniti desktop kao osnvoni komp. Toliko za sada od mene.

  2. The Following 8 Users Say Thank You to Zivansi For This Useful Post:

    Dejan81 (16-01-2021),Igor88bg (16-01-2021),Zuba1970 (16-01-2021),aw_snap (17-01-2021),josip122 (27-02-2021),kvaju (16-01-2021),technobuba (17-01-2021)

  3. #2
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    Nema greske brate moj, M1 ce definitivno ostaviti pecat na 2020 godinu, ne samo zbog performansi vec i velike stedljivosti... kada saberese performanse per Watt vidis da M1 prosto nema adekvatnog konkurenta... jos kada na sve to dodas i to da je hladan kao spricer, dolazimo do onoga sto je apple godnima gradio... a to je SOC koji daje izuzetno visoke performanse po jezgru, uz minimalni downclock u multicore performansama , veoma eco friendly te autonomija ostavlja sve u soku :-) sve u svemu o ovom SOC-u ce se dugo pricati i verujem da ce intel uskoro preci na ARM bar sto se tice mobilnioh uredjaja te da ce uskroo biti i mnogo vise zastupljenih aplikacija za tu platformu... sve u svemu apple je odradio jedan odlican zadatak sa Rozetom i aplikacije rade u95% slucaja.

    Mislim da se neces pokajati sto si uzeo tu azdaju i iskreno drago mi je sto si se za to odlucio nego za neki od starije brace koje si zeleo :-) u zdravlje da te sluzi i da pises jos vise utisaka :-D

  4. The Following User Says Thank You to Igor88bg For This Useful Post:

    Zivansi (17-01-2021)

  5. #3
    iModerator dzenopoljac's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Apple Universe
    Posts
    7,848
    Thanks
    742
    Thanked 3,027 Times in 1,589 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    Moja supruga je uzela pre neki dan MacBook Air M1 i apsolutno se slažem sa svim iznetim: autonomija, izrada, brzina, ekran, zvučnici. Za Air bih dodao i mobilnost jer je težak 1.29 kg. Milina. Ja čekam ove M1X a najviše zbog veličine ekrana. Malo mi je 13 inča Da te super služi, što i hoće.

  6. The Following User Says Thank You to dzenopoljac For This Useful Post:

    Zivansi (17-01-2021)

  7. #4
    iPhoneBigFan gasmias's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Belgrade
    Age
    40
    Posts
    362
    Thanks
    215
    Thanked 188 Times in 94 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    Pro M1 koristim vise od dva meseca i moje zapazanje je da je pored odlicnih performansi, koje se primecuju u svakodnevnom radu, automomija bukvalno nenormalna.

    Kome ovo nije primarni racunar i ne zahteva vise od 1-2h rada dnevno na njemu moze da zaboravi kada je punio isti.

    Ja sam hteo Air (nije mi primarni racunar i prenosivost mi je bila jedna od bitnijih karakteristika za odluku), medjutim na pocetku prodaje ga je bilo tesko naci, potraznja je bila mnogo veca u odnosu na Pro. Zbog toga sam zavrsio na Pro, i ne zalim se, uz vecu tezinu i vise para, dobio sam malo bolji uredjaj koji ispunjava moje zahteve kada je u pitanju prenosivost - stavim u sleeve i ne nosim punjac sa sobom

  8. #5
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    @zivansi, dugo si izdrzao :-P

  9. #6
    iEntuzijasta
    Join Date
    Dec 2019
    Age
    46
    Posts
    62
    Thanks
    26
    Thanked 39 Times in 18 Posts

    Default Odg: MacBook Pro M1

    Dal vredi da menjam macbook pro od 128 gb 2019 još uvek u garanciji za M1 varijantu. Šta mislite koliko bih morao da doplatim?

  10. #7
    iEntuzijasta
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    88
    Thanks
    4
    Thanked 20 Times in 12 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    Vredi i te kako. Barem za duplu brzi u svim radnjama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #8
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    420
    Thanks
    554
    Thanked 101 Times in 59 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    @mikenzi i ostali koji znate, drug mi je kupio ovaj računar pa me zamolio da vas pitam da li je za bateriju bolje držati macbook na punjaču sve vreme ili bolje trošiti i puniti bateriju?

  12. #9
    iSrbijaHero Zivansi's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Loznica
    Age
    36
    Posts
    981
    Thanks
    2,826
    Thanked 1,774 Times in 636 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    Bolje trositi i puniti, po mom milsjenju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  13. The Following User Says Thank You to Zivansi For This Useful Post:

    nenadjow (22-02-2021)

  14. #10
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    +1 za trošenje i punjenje

  15. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    nenadjow (22-02-2021)

  16. #11
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    +1 trošenje i punjenje

  17. The Following User Says Thank You to mikenzi For This Useful Post:

    nenadjow (22-02-2021)

  18. #12
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    781
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    Quote Originally Posted by dzenopoljac View Post
    Moja supruga je uzela pre neki dan MacBook Air M1 i apsolutno se slažem sa svim iznetim: autonomija, izrada, brzina, ekran, zvučnici. Za Air bih dodao i mobilnost jer je težak 1.29 kg. Milina. Ja čekam ove M1X a najviše zbog veličine ekrana. Malo mi je 13 inča Da te super služi, što i hoće.
    Zna li se kada izlazi ovaj M1X. On ce imati i 14” model?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #13
    iNovajlija
    Join Date
    Feb 2021
    Age
    35
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    Najava je nekad krajem marta, negde oko 23.

    mene vise zanimaju cene da li ce da ulete na mesto starih ili ce Apple iskoristiti dominaciju u ovom segmentu i smaim tim dici cene uredjaja. Mada je i malo realno da nesto kao m1x bude jeftiniji od 30% gorih windows masina.

    Imam air m1 i odlican je.

    Ali planiram da uzmem novi ipad pro i mozda m1x ako budem uspeo da prodam m1 air. A mozda i zadrzim air kao neko portabilnije resenje a prodam mac mini m1.

    Ali ne ocekujem nista od m1x postave pre juna, kod nas vrv realnije septembar

  20. #14
    iSrbijaHero josip122's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Age
    42
    Posts
    781
    Thanks
    490
    Thanked 242 Times in 89 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    Prijedlog nekog monitora koji bi koristio kao externi za macbook pro m1. Do cca 200-250€?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #15
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Re: MacBook Pro M1

    Suviše malo informacija, čime se baviš, je l’ ti treba high refresh rate, koju rezoluciju hoćeš, koju veličinu, da li ti treba jak color accuracy?
    iPhone XS

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •