iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 228

Thread: Preporuka za Android TV box

  1. #1
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default Preporuka za Android TV box

    Vidim da nema nijedna slicna tema. Pa taman mozemo ovde svi zajedno da diskutujemo o ovim uredjajima.

    Hteo bi da pazarim neki Android TV box za devojku. Crkao joj netbook. Pa sam mislio da uzmem za zamenu neki tv box koji bi mogao da joj zavrsi posao za surfovanje, muziku, gledanje yt klipova itd. Nije zahtevan korisnik da ce da igra igrice i ne znam sta. E sad da li svi oni podrzavaju externi hdd i da li citaju NTFS format? To me interesuje jer bi tako pustao i gledao filmove kod nje. Da li se mnogo greju i znaju da laguju posle duzeg koriscenja?

    Koji su po vama dobri Android TV box uredjaji tu do 50€? Razmisljao sam izmedju mozda M8S i M8S plus, mada ne vidim neku razliku izmejdu ta dva sem sto M8S plus ima noviji andorid 5.1. Ne znam sad ni koliko je to bitno. Sta bi mi vi preporucili i sta da gledam prilikom kupovine? Kakva su vasa iskustva sa njima?
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  2. #2
    Administrator .stefan's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Kragujevac/Beograd
    Age
    36
    Posts
    11,740
    Thanks
    2,010
    Thanked 3,272 Times in 2,237 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Na geekbuying.com sam video dosta tih android tv boxeva i stickova... Mozes da pogledas...
    Razmišljao sam mozda i ja da uzmem neki jer su jeftini, al nemam iskustva sa tim ama baš nikakvog

  3. #3
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Amazon Fire TV stick
    Umesto HDD na USB uzmi NAS i pustaj Plex ili Kodi stream
    40$/€

  4. #4
    iDrugČlan
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Novi Sad, RS
    Posts
    34
    Thanks
    7
    Thanked 8 Times in 5 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Ako zelis da sve radi kako treba kupi apple tv4. Ovi android uredjaji stalno nesto treba da se budzi. Zakucavaju. Pregrevaju se. Hiljade kineskih klonova nikad ne znas sta ces dobiti. Airplay nije podrzan kako treba youtube aplikacija lose odradjena. Imao sam bas taj m8s i nisam zadovoljan. Imao sam i jos neke android varijante i ne moze ni jedna da prismrdi apple tv. Ako si ogranicen budzetom najbolje kupi raspberry p2.

  5. #5
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Ja imam mx III 4K, i vise sam nego zadovoljan. A u slucaju da se android zajebe kao sto to zna biti, 100% je kompatibilan sa open elec (kodi) linux-om. Imas solidan review na youtube pa pogledaj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    bljakPhone 5

  6. #6
    iSrbijaHero chunga's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Tu negde :-)
    Posts
    1,085
    Thanks
    56
    Thanked 306 Times in 231 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    @mospre
    Koja je razlika izmedju mx III 4k i ovog m8s sto sam ja mislio? Ako znas mozda i koji procesor ima? Cuo sam da treba da se gledaju samo Amlogic. I jel kodi moze i na njegovu Android platformu da se instalira ili ne? Inace da li treba da gledam da bude sto najnoviji Andorid ovaj 5.1 ili moze i stariji da prodje 4.4?

    @boki99
    Budzet je 50€, ogranicen sam i ne daju mi se neke vece pare. Tako da apple tv *****a.

    Uglavnom joj treba za surf, gledanje yt i za slike. A ja bi kad dodjem kod nje pustao filmove preko usb ili externog hdd pa mi zato bitno da li ovi uredjaju podrzavaju NTFS.

    @rike
    A za taj Amazon stick mi je skup shiping ako ga narucujem preko Amazona. Inace nisam mislio stick nekako mi ne ulivaju poverenje. Deluje mi kao da ce da se vise greju od ovih box-ova klasicnih. I ako mozes samo da pojasnis sta je NAS?
    EVERYDAY I'M SHUFFLING ┏(-_-)┛┗(-_- )┓┗(-_-)┛┏(-_-)┓

  7. #7
    iSrbijaHero mospre's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    510
    Thanks
    922
    Thanked 324 Times in 229 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Amlogic s802 quad core 2.0GHz. Moze kodi da se instalira naravno. Nisam trenutno kuci pa ne mogu da gledam sada koliko su slicni. Ja sam gledao da ima 2GB ram-a i solidan procesor. Mislim da verzija androida nije bitna za surf, filmove itd pa mislim da ne moras da ganjas zadnju verziju. Poslacu ti taj review kada dodjem kuci da pogledas. Ja sam i vise nego zadovoljan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    bljakPhone 5

  8. #8
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    NAS = network attached storage
    Mrezni disk... Mozes i torrent klijent na njega da instaliras... Ovaj stick se ne greje android 5.1

  9. #9
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Ove izjave da se greju uredjaji su me od uvek odusevljavale..hahahhahahha..ubodes ga i on radi svoj posao, bas te brige dal se sunca ili hladi iza Tv-a ako ti zavrsava sve.

    Preporuka za Amazon Fire Stick, odlican je i testirao u poredjenju sa Amazon TV-om koji je duplo skuplji, za nijansu je brzi TV, ostalo sve isto a nije skupa investicija.

  10. #10
    iDrugČlan
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Novi Sad, RS
    Posts
    34
    Thanks
    7
    Thanked 8 Times in 5 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Pa upravo zbog toga sto se greju i ne rade svoj posao. Pregreju se pa se restartuju. To je poprilicno iritantno. Znam iz prve ruke nazalost. Verovatno fire stick i ostali brendirani uredjaji pouzdanije rade nego neki žutaći. Ali ne znam koliko bolje. Do 50 evra covek trazi to se uklapa ali kako ce da radi posao to je pitanje jer mu treba i za surf.

  11. #11
    iModerator rikee's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Subotica
    Age
    47
    Posts
    4,600
    Thanks
    991
    Thanked 1,839 Times in 1,374 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    I Firefox radi na fire stick... Surfanje na tome ide, kao i na bilo kom drugom android box-u
    Stekaj jos malo i za 100+€ uzmi windows stick i sigurno ce sve raditi u poznatom okruzenju, a moci ces da povezes i klasicnog misa i tastaturu... To je full resenje

  12. #12
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,646
    Thanked 1,623 Times in 1,003 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Quote Originally Posted by boki99 View Post
    Pa upravo zbog toga sto se greju i ne rade svoj posao. Pregreju se pa se restartuju. To je poprilicno iritantno. Znam iz prve ruke nazalost. Verovatno fire stick i ostali brendirani uredjaji pouzdanije rade nego neki žutaći. Ali ne znam koliko bolje. Do 50 evra covek trazi to se uklapa ali kako ce da radi posao to je pitanje jer mu treba i za surf.

    Tri ortaka i ja licno koristimo Amazon Fire Stick, ne znam o kakvom grejanju pricas, nikad niko nije imao problem, nigde nisam ni cuo da je neko spomenuo istu stvar. No svakako kupite sta vam je bolje, ja predlog dajem za tu sumu za isti, mene super sluzi.

  13. #13
    iDrugČlan
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Novi Sad, RS
    Posts
    34
    Thanks
    7
    Thanked 8 Times in 5 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Ajde procitaj ponovo moj post. Nisam rekao nista loše za fire stick. Cak sam ga i pohvalio iako ga nisam koristio. Govorio sam generalno za android boxove. Pratim vec duze te uredjaje i imao sam ih nekoliko. Ima i dobrih ima i losih treba praviti razliku. Koliko para toliko muzike.

  14. #14
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    793
    Thanks
    241
    Thanked 497 Times in 289 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Ja sam donedavno imao Minix Android Box (dao sam ga kolegi da koristi). Evo mog prikaza na forumu: http://www.isrbija.net/showthread.ph...Minix-Neo-X8-H. Kupljen preko geekbuying i mogu da kazem da sam bio zadovoljan, svakih nekoliko meseci su izbacivali novu verziju softvera, a Minix ima i vrlo dobar svoj forum preko koga se resavaju mnogi problemi. Sada imaju i neke modele sa Windows. Za one koji su zainteresovani za Windows stik, vidite takodje moj prikaz za Meegopad stik na forumu (cena manja od 100 USD).
    Iphone SE 32 - Ipad Pro 9.7 32 - Mac mini i-7, 16 GB, SSD 500GB - Airport Extreme - ATV4

  15. #15
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member Paranormal's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Paraćin/Novi Sad
    Age
    31
    Posts
    1,829
    Thanks
    423
    Thanked 1,018 Times in 693 Posts

    Default Re: Preporuka za Android TV box

    Sta ste probali od ovih tv box-ova sem ovih navedenih u temi?

    Ima li nesto sto preporucujete do 35-40$, koristio bih u 90% slucajeva samo za Kodi...

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •