iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 118

Thread: Apple Watch SE

  1. #1
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Apple Watch SE

    Uskoro treba da mi stigne Watch SE 44mm GPS pa me zanimaju iskustva onih koji ga već imaju. Odlučio sam se za SE jer mi ECG i Blood Oxygen funkcije apsolutno ne trebaju. Always on display kojeg SE nema mi isto nije problem.

    Jedna recenzija sa YT.

    https://youtu.be/0YMHjy2IbH4
    Last edited by wifininja; 08-03-2021 at 22:05.

  2. #2
    iSrbijaHero kursula82's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Nis
    Posts
    869
    Thanks
    487
    Thanked 426 Times in 263 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Za koliko si ga nasao? Ja isto merkam neki al me stra da mi ne zavrsi u fijoci posle mesec dana.

  3. #3
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Doneće mi drug iz Nemačke. Neće završiti u fioci nemoj da brineš.

  4. #4
    iPhoneBigFan stipp's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Subotica
    Age
    28
    Posts
    302
    Thanks
    209
    Thanked 442 Times in 207 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Ja sam uzeo nedavno, zadovoljan sam bas.
    Jedina stvar od koje sam vise ocekivao je baterija koja sastavi 24h bez problema, ali dan i po vec teze.

    Sto se tice ostalog, ako te jos nesto zanima, tu sam.

  5. The Following User Says Thank You to stipp For This Useful Post:

    wifininja (09-12-2020)

  6. #5
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,602
    Thanks
    533
    Thanked 2,361 Times in 1,267 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Koja je razlika između ECG kojeg SE nema i Heart rate monitor kojeg SE ima?

  7. #6
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Pa razlika je u tome, sto ljudima sto ja pricam vec dugo kao zdravstveni radnik, ne treba ecg. Samim tim sto to zovu ecg (sto je engleska rec, koja se kod nas ni ne koristi), vec govori da uglavnom ne znaju cemu to sluzi, ali eto vole da imaju. Kod nas se to zove ekg. EKG i heart rate monitor nemaju veze jedno sa drugim. HRM pokazuje puls i nista drugo, a ECG iliti EKG je elektrokardiograf. Za razliku od HRM koji ima smisla da svako moze da vidi svoj puls, EKG je mnogo kompleksnija stvar, koju ja kao stomatolog, koji sam o tome i ucio, jako malo znam i jedva da mogu nesto osnovno da protumacim. Obican covek moze da gleda u to do sutra i da nema pojma cemu sluzi. To bi imalo smisla donekle kada bi bilo priznato kao zvanicna dijagnosticka metoda u Srbiji i kada bi eventualno bilo povezano sa nekim elektronskim kartonom, odnosno kada bi kardiolog imao pristup tom EKG-u, pa da eventualno moze nesto daljinski da posavetuje ili tako nesto. Cak i da je tako, opet takav EKG sigurno ne moze da bude toliko detaljan i precizan kao klasican, tako da pretpostavljam da ni jedan kardiolog nece uzimati EKG sa sata, nego ce uraditi klasican EKG. Taj sa sata mozda jedino moze da posluzi za neki slucaj da je pacijent u nekom drugom gradu, drzavi ili u slucaju nekih urgentnih stanja, gde je vreme presudan faktor. A opet to sve, kao sto rekoh, nema nikakvog smisla dok ga nase zdravstvno zvanicno ne bude prihvatilo kao zvanicmu dijagnosticku metodu. A s'obzirorm da u vecini nasih ustanova jos nisu savladali ni elektronske kartone i slicno, ovakve stvari ce kod nas mozda biti zvanicne za jedno 50 godina. Do tada, ja zaista ne vidim ni jedan razlog zasto bi neko hteo da ima, ili imao ECG iliti EKG u Srbiji na epl satu, osim eto radi nekog pomodarstva... I psotoji jako dobar razlog zasto Apple nije dozvolio aktivaciju u Srbiji, a to je upravo zato sto to od naseg zdravstva nije priznato kao validna dijagnosticka metoda, a obicnim ljudima to nista ne znaci, cak mogu i da naprave neki problem, ako pokusaju sami da se edukuju.
    Last edited by Didule; 10-12-2020 at 10:23.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Didule For This Useful Post:

    sone888 (10-12-2020),technobuba (10-12-2020),wifininja (10-12-2020)

  9. #7
    iEntuzijasta sekularac's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Beograd
    Age
    45
    Posts
    67
    Thanks
    71
    Thanked 25 Times in 13 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Slažem se sa dosta stvari, ali mislim da Apple nije dozvolio aktivaciju u Srbiji zato što se u Srbiji watch zvanično ni ne prodaje, a ne zbog toga što ovde EKG sa sata nije validna dijagnostička metoda, nije nigde u svetu pa opet svuda može da se aktivira gde postoji Apple Watch na regularnom tržištu.

  10. #8
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Apple bi tako mogao da blokira bilo šta, pa i samu aktivaciju sata u Srbiji. Ja mislim da oni blokiraju to po tome gde su zdravstveni sistemi to prihvatili, zvanično ili nezvanično. Znam da je u Americi bila priča da će prihvatiti Apple watch kao zvanično dijagnostičko sredstvo. Evropa znam da je u početku bila protiv ali izgleda da su neke zemlje počele samoinicijativno da prihvataju. Bilo kako bilo, dok lekari kardiolozi ne budu prihvatili to kao dijagnostičku metodu dotle je sama opcija po meni besmislena osim ako niste kardiolog. A ljudi se dovijaju na razne načine da to aktiviraju.

  11. #9
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,110
    Thanks
    144
    Thanked 759 Times in 495 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Ajde da malo razjasnimo celu nedoumicu, ja sam ortoped, ali sam 3 godine radio na urgentnom odeljenju tako da mislim da mogu da kazem rec dve o EKG-u. Naime standardni EKG ima 3 standardna odvoda, 3 izvedena i 6 prekordijanih. To je ukupno 12 "kanala".
    Apple sat prikazuje samo D1 a i to je vise ilustracija nego neko stvarno stanje stvari. Sto se tice onoga sta je priznato ili nije, "EKG" sa Apple sata nigde nije, niti ce ikada da bude priznat. Ono sto jeste priznato, to je heart rate monitor, a koji moze da registruje atrijalnu fibrilaciju preko te famozne EKG opcije, i to zaista moze da spasi nekome zivot, ako se na vreme javi lekaru. Naravno da ce tada da se odradi standardni EKG na pravom aparatu koji je jedini validan i priznat. Nalaz sa sata niko ozbiljan nece da gleda.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to miodrage For This Useful Post:

    Zivansi (10-12-2020),sekularac (11-12-2020)

  13. #10
    iSrbijaLegend zikicz's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    4,881
    Thanks
    2,331
    Thanked 2,155 Times in 1,226 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Ne samo da nece,nego i ne treba. Vec si ti to objasnjsvao sa strucne strane,ali mi se cini da ljudi i dalje tripuju da je to nesto pouzdano.

  14. The Following User Says Thank You to zikicz For This Useful Post:

    lowzyyy (10-12-2020)

  15. #11
    iPhoneBigFan djoole's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Beograd
    Posts
    369
    Thanks
    147
    Thanked 213 Times in 72 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Ima na redditu par slučajeva gde je ljudima taj ECG pomogao da vide da nešto nije u redu pa su otišli kod doktora na dalja ispitivanja...Čak je nekome i spasio život.

    Da ne pričamo o gomili zemalja koja je odobrila ECG na satu kao validan instrument za praćenje stanja pacijenata sa nekim srčanim manama...Mislim da je poslednji u nizu Japan:


    https://www.macrumors.com/2020/09/07...pproval-japan/



    Tako da mislim da nije bespotrebna funkcija, za razliku od merenja nivoa kiseonika u krvi.
    Zapravo, ta funkcija je jedino korisna kad se sat skine i prisloni na prst, al to nije zamisao kreatora, je l?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     i13PM 256GB SB,  MBP 13 TB 2016,  ATV 4 & 4k 32GB,  Mac Mini i5,  AW 4

  16. #12
    iSrbijaLegend MajX's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    39
    Posts
    1,922
    Thanks
    523
    Thanked 1,412 Times in 631 Posts

    Default Re: Apple Watch SE


    Sta znaci ova ikonica??


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #13
    iSrbijaHero
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    607
    Thanks
    445
    Thanked 58 Times in 47 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Announce Messages via Siri

  18. #14
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    170
    Thanks
    175
    Thanked 46 Times in 24 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    Aj da iskoristim da pitam, gde se nalazi sad na 7.2 ono za battery health? Nikako ne mogu da ga nadjem a uzeo sam sat sa vec instaliranim 7.2 softverom?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #15
    iSrbijaLegend MajX's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Age
    39
    Posts
    1,922
    Thanks
    523
    Thanked 1,412 Times in 631 Posts

    Default Re: Apple Watch SE

    U podesavanja...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •