iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Globaltel

  1. #1
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,113
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Question Globaltel

    Ljudi, imam dilemu sta da radim. Treba mi pomoc da donesem odluku oko operatora mobilne telefonije u sledecem periodu.
    Naime, za 2 dana mi istice ugovorna obaveza u Vipu, kod njih sam vec 8 godina, i zadovoljni sam korisnik, ali... Koristim Neo 3 paket, sa nekim popustima, sa nekim promocijama i sl... Uglavnom za 1300 din imam 7 GB neta, i neogranicene minute i poruke. Sada kod Globaltela u Freepaid-u za iste pare imam 10 GB. Iskreno, ni ovih 7 ne potrosim nikad ali opet, lepo je imati jos.
    Svakako imam Globaltelov broj koji koristim povremeno samo za net, tako da mi je sa te strane vec sve jasno. Opcija je da prenesem broj kod njih, ili da nastavim sve ovako.
    U cemu se sastoje nedoumice? Pa nisam siguran da li ce doticni MVNO ispostovati sve obaveze, ili ce samo jednog dana da nestanu sa ovog prostora (ipak je to ozonizirani Zeks pravio), i sta cu ja onda jadan sam i napusten? Onda sam izgubio 3GB zauvek koje imam kod Vipa. Sa druge strane, ovako se osecam kao budala dajuci vise novaca za manje.
    Zivo me zanima da cujem vasa misljenja koja ce mi mozda pomoci da donesem odluku.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  2. #2
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member skiper's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,606
    Thanks
    1,262
    Thanked 2,447 Times in 1,596 Posts

    Default Re: Globaltel

    Bas iz tog razloga, ko je vlasnik, ne bih rizikovao i prebacio broj kod njih na prepaid i razmisljao da li cu ostati bez njega.

  3. The Following 3 Users Say Thank You to skiper For This Useful Post:

    aw_snap (02-10-2020),ecanikajo (03-10-2020),petarpetrovic (02-10-2020)

  4. #3
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Globaltel

    Baš zbog toga što gos’n Žeks ima 45% vlasničkog udela ne bih nikad koristio Globaltel jer se time direktno finansira skoro sve najgore što nam se trenutno dešava u zemlji. Da ne idem dalje u politiku jer ovo nije mesto za to.

    Iz istog razloga nikad ne bih koristio MTS i Telekom generalno jer vidim kako se nenamenski troše pare koje im ostavljam iz moranja, inače bih i njih odavno otkačio.

    S druge strane, i ja za ove novce mogu da dobijem par GB više kod Vipa nego što trenutno plaćam Telenoru, ali baš kao i ti, jednostavno mi ne treba više od ovog što imam pa bi prebacivanje broja bilo samo nepotrebno cimanje i gubljenje vremena.

    Na tvom mestu bih eventualno probao da ispregovaram nešto dodatno sa Vipom i potpišem novi ugovor na 2 godine, baš onako kako sam ja uradio s Telenorom.

    Neka moja logika je da će pandemija da potraje bar još godinu dana, pa ako ništa drugo, svi ćemo manje - više non stop biti na WiFi - u (kao što ja uveliko već jesam pa mi i ovaj jedan GB u okviru pretplate i više nego završava posao) pa nam toliki gigabajti neće mnogo ni značiti u skorije vreme.

  5. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    aw_snap (02-10-2020)

  6. #4
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,113
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: Globaltel

    Ja nazalost nisam nonstop na WiFi, stavise, otkako je pocela ova situacija, drasticno vise sam na mobilnom netu. I jos, ta potrosnja ima tendenciju porasta. Pricao ja sa Vipovcima, nisu mi ponudili bas nista. Kapiram da ako zapretim prelaskom (podnesem zahtev) da bih mogao da iscupam mozda 1GB vise.
    Skiper, ne mogu da ostanem nikako bez broja, jer sam ja vlasnik (po novom Zakonu), tako da uvek mogu da ga prebacim bilo gde.
    Iako mi je UO istekla juce, do kraja meseca sam jos bezbedan (moracu 30.10. da imam potpisan novi ugovor zbog popusta).
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  7. #5
    iEntuzijasta
    Join Date
    May 2020
    Age
    49
    Posts
    77
    Thanks
    4
    Thanked 29 Times in 16 Posts

    Default Globaltel

    Ja imam telenor i globaltel, a mozda dodam i MTS sada kada imaju eSim. Primarni broj za banke i sve mi je postpaid a sve ostalo su prepaid backup varijante da sam siguran da neki provajder radi u datom trenutku. Ni jedan prepaid mi nije siguran da mi bude primarni broj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #6
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member iMorris's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,921
    Thanks
    396
    Thanked 1,087 Times in 445 Posts

    Default Re: Globaltel

    Ne razumem zasto imas nedoumicu ukoliko si zadovoljan Vipom i ne potrosis sav net. Sto se tebe tice svi uslovi su ti uspunjeni.
    Sto se Globaltel-a tice. Vecinskih vlasnik je moja bivsa firma. Znam koliko dugo su radili na tom projektu i koliko je ozbiljna firma.
    /offtopic
    Inace, ista ta firma odrzava kompletan prepaid sistem telekoma. Ja sam konkretno napisao novi proces(program) koji se tice promocija, kupovine, dodeljivanjem sredstava, pravljenja novih promicija i sl. Bilo je zabavno :-)

  9. #7
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,113
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: Globaltel

    Nedoumica je stoga sto ipak za manje para dobijam vise... Nije da nemam da platim, ali radi se i o principu da hocu da za svoje novce izvucem najvise. Sada je taj princip prekrsen, ipak sam se zakleo na js 2 godine vernosti Vipu, a Globaltel ostaje kao prepaid opcija cisto za net.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  10. #8
    iSrbijaHero
    Join Date
    Oct 2016
    Location
    Belgrade
    Posts
    860
    Thanks
    1,721
    Thanked 252 Times in 167 Posts

    Default Re: Globaltel

    Dobijas vise i to bez ugovorne obaveze? Samo zbog ugovorne obaveze vredi menjati.

  11. #9
    iDrugČlan
    Join Date
    May 2014
    Age
    27
    Posts
    43
    Thanks
    35
    Thanked 14 Times in 4 Posts

    Default Re: Globaltel

    Ja koristim Globaltel nekoliko nedelja vec. Za duplo manje novca imam paket koji mi je dovoljan i nemam ugovornu obavezu. Signal za sad nije nista slabiji nego u MTS-u.

  12. #10
    iPhoneBigFan djoole's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Beograd
    Posts
    369
    Thanks
    147
    Thanked 213 Times in 72 Posts

    Default Re: Globaltel

    Ja već 6 meseci na Globaltelu. Preneo iz VIP-a čim mi je istekla UO. Za duplo manje love se dobija mnogo više(10GB za 600 din), minuti i SMS mi i nisu toliko bitni, plus sam uzeo e-sim dok ga još niko nije imao u ponudi od drugih operatera. I super im je aplikacija, pogotovu kad ste u inostranstvu...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     i13PM 256GB SB,  MBP 13 TB 2016,  ATV 4 & 4k 32GB,  Mac Mini i5,  AW 4

  13. #11
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Globaltel

    Jel to neki paket koji više ne postoji ili je bila neka promocija? Koliko vidim na sajtu, paket sa 10GB je 1300 rsd.

    Edit: vidim da ima ta opcija sa 50 min/SMS.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by tribalkg; 13-10-2020 at 14:48.

  14. #12
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: Globaltel

    Imaš pojedinačni paket 5GB na 30 dana 300 dinara

    Code:
    https://www.globaltel.rs/globaltel-prepaid-sim

  15. #13
    iSrbijaHero tribalkg's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Kragujevac
    Posts
    533
    Thanks
    213
    Thanked 502 Times in 236 Posts

    Default Re: Globaltel

    Pogledaj moj komentar.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #14
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Subotica
    Posts
    332
    Thanks
    344
    Thanked 167 Times in 117 Posts

    Default Re: Globaltel

    Ne znam na koji deo komentara misliš? 5GB je bez min/SMS

  17. #15
    iModerator kylle's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Krusevac
    Posts
    3,334
    Thanks
    1,648
    Thanked 1,624 Times in 1,004 Posts

    Default Re: Globaltel

    Ja koristim onaj najjači i bas sam miran za bilo sta, 10GB, Neograniceni minuti i poruke, a sve ste ostane prenosi se.

    Nikad ne razmisljam da li je Youtube ukljucn, koliko razglvaram, genijalna ponuda ja prezadovoljan.

    Nagovorio bar 5 ljudi oko sebe svi prešli.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •