iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Results 1 to 4 of 4

Thread: Macbook MDM problem.

  1. #1
    iNovajlija
    Join Date
    May 2020
    Age
    24
    Posts
    1
    Thanks
    0
    Thanked 0 Times in 0 Posts

    Post Macbook MDM problem.

    Pozdrav,

    Imam problem sa macbook-om pro mid 2012. Naime laptop sam pre 2 godine nasao na ebay-u i drug mi ga je kupio. Nisam imao nikakvih problema do skoro kad sam hteo da ugradim veci ssd. Otvorio ja mac stavio novi ssd, ocistio ga od prasine, skinuo najnoviji mac os, napravio butabilnu flesku i instalacija je tekla sve kako treba do trentutka kad mi je saopstio da je moj laptop u okviru nekog apple device enrollment program-a, od strane neke americke skole. Trazi mi neki email i sifru od necega sto nije icloud. Posto mi je u selu spor net ja se vratim za grad i pocnem online recovery i mac os se instalira ali opet ista pesma. Vratim stari ssd radi sve kako treba. SSD je nov, kupljen u radnji sa garancijom tako da nema sanse da je u njemu neki problem. I ako sam zeleo cistu instalaciju nakon nekoliko sati googlanja nisam nasao resenje za moj problem pa sam samo napravio klon sa starog ssd na novi i radi sve kako treba. Na netu sam nasao da to sto meni izbacuje je neki mdm navodno neka firma u americi ima mogucnost da koristi moj racunar na daljinu (ja tako razumeo ne mora da znaci). Od tada poeco da mi izbacuje ovo obavestenje. Ima komanda koja se kuca u konzoli koja proverava da li je moj racunar zakljucan na taj mdm i ono izbacuje da nije. Da li neko ima resenje za ovaj problem jer u buducnosti zelim da ga prodam a ne verujem da neko ce znati da napravi klon ssd-a i slicno.

    Laptopu sam menjao ssd cim sam ga kupio i uradio cistu instalaciju ali tada mi nije izbacivao tu gresku.

    SLIKE:
    https://i.imgur.com/TiVO0Ar.png
    https://i.imgur.com/oE76rzL.png
    https://i.stack.imgur.com/6KC6g.jpg (Posto nemam sliku greske pri instalaciji, meni je isto ovako bilo samo je pisao drugi naziv )

  2. #2
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,475
    Thanks
    2,264
    Thanked 725 Times in 396 Posts

    Default Re: Macbook MDM problem.

    Ako sam ja dobro shvatio sta tebi izbacuje i po onome sto sam citao na netu tvoj racunar je bio deo sistema skole ili neke firme. Gde jedan ili par ljudi odrzava sve racunare ali sa remote pristupom. Sad kako si dosao do racunara ne znam ali ocigledno administrator nije izbrisao tvoj racunar sa liste za odrzavanje. Zato ti verovatno ne da da radis sistemske izmene. To sto ga do sada normanlno koristis znaci samo da imas takavu dozvolu od strane administratora.

  3. #3
    iSrbijaHero kristianmarkovic's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Niš
    Age
    37
    Posts
    578
    Thanks
    189
    Thanked 225 Times in 171 Posts

    Default Re: Macbook MDM problem.

    Ja sam naleteo skoro na neke iphone sa tim MDM-om pa sam se raspitivao, ima da se kupe na ebay-u i sl. razni unlockovi za to, ali morace onda da se radi unlock iznova za svaki update. Bar je tako za iOS, ali verovatno i za MacOS. AKo si ga kupio u radnji i imas racun za njega, probaj da kontaktiras tu firmu / ustanovu i zamolis ih da te skinu sa liste.
    iPhone XS

  4. #4
    iSrbijaLegend
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3,791
    Thanks
    830
    Thanked 1,525 Times in 1,081 Posts

    Default Re: Macbook MDM problem.

    covek rece ebay

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •