iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 94 of 125 FirstFirst ... 44849293949596104 ... LastLast
Results 1,396 to 1,410 of 1861

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #1396
    iSrbijaHero Cuksi's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Beograd
    Posts
    1,486
    Thanks
    2,276
    Thanked 726 Times in 397 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Menjate temu, ovaj vid rasprave bespotreban

  2. #1397
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    46
    Posts
    43
    Thanks
    242
    Thanked 14 Times in 7 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Sto da menjaju, meni bas zabavno. #popcorn
    Salu na stranu, evo sad ja mogu da vam do besvesti objasnjavam, kao jos jedan kolega sa foruma, zasto je meni Raiffeisen premium fantastican i zavrsava posao, a sve za 350 din mesecno.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to drjackyll For This Useful Post:

    camopejb (16-09-2021),markop151 (15-09-2021)

  4. #1398
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Realno, odavno nismo imali klinca od 16 godina na forumu koji troluje non stop i još traži poštovanje :-)

    @drjackyll da je devizni račun jedino što mi je potrebno od banke, čak bih možda i ja prešao u RFB pošto ovo malo što sam imao interakcije sa njima mi je ostavilo baš baš dobar utisak. Kad saberem sve dodatke na Premium računu, koštalo bi me u startu više nego što me to isto košta kod Intese (i to čak sa besplatnim Premium nalogom) a pošto u inostranstvu i online trošim par hiljada stranih valuta godišnje (EUR, USD, CHF a od sledeće godine verovatno i GBP) sa njihovih 1 - 2% provizije bi me RFB na godišnjem nivou izašao otprilike duplo skuplje nego Intesa.

    S druge strane, ona njihova Visa Gold kreditna koja automatski radi installment rate za iznose u inostranstvu bi mogla da posluži svrsi za neke stvari, čak i sa 2% provizije na transakcije bi me izašla drastično jeftinije nego bilo koji kredit u bilo kojoj banci.

  5. #1399
    iDrugČlan
    Join Date
    Jul 2009
    Age
    46
    Posts
    43
    Thanks
    242
    Thanked 14 Times in 7 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Da, verovatno si u pravu, mada ja koristim korporativnu karticu (takodje RFB VISA Gold) za sva placanja u inostranstvu, pa se mnogo ne tangiram oko provizije. Privatni troskovi mi nisu ogromni pa tih 1-2% prezivim lako

  6. #1400
    iSrbijaHero roki's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Belgrade
    Posts
    586
    Thanks
    151
    Thanked 149 Times in 75 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    @petarpetrovic koja su tvoja iskustva u Intesi za placanjem u inostranstvu? Koja je najbolja opcija?

    Savetnica mi kaze da je najbolje da koristim kreditnu MasterCard Gold i onda da vracam novac na nju jer je najbolji kurs?

    Vidim da mogu da koristim i VISU onu zelenu za placanje devizama, ali los je kurs da kupim evre (bolji je VISIN kurs) pod br. 1, a pod 2. VISOM platinum mi je sve dodatno osigurano prvih 90 dana. Tako da ne vidim zasto ne bih placao sve njom.

  7. #1401
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Razlike u kursu su minimalne, ono što je moja preporuka je da kreditne kartice vežeš za devizni račun i da onda kupuješ evre u menjačnici i preko deviznog otplaćuješ dug pošto nijedna banka kod nas nema ni blizu tako povoljan kurs kao u menjačnici (osim Mobi Banke na Savršenom spoju ili kako god se zvala ona promocija), ja tako radim :-)

    U suštini MC Gold ti je sigurica što se tiče kursa, mada je i Amex isto legitimna opcija, ja sam u prošlom životu nekada davno koristio Amex Green u inostranstvu i uvek sam imao normalan kurs, a i putno osiguranje je bilo domaćinsko.

    Što se tiče Vise Platinum, dodatno osiguranje od 90 dana ti važi samo za stvari kupljene kod nas, za inostranstvo ne, tako da mi ne znači nešto previše. Više mi je interesantna varijanta da imaš neograničen pristup biznis ložama po aerodromima kojekude jer je cena održavanja kartice drastično manja nego da plaćaš pristup ložama pojedinačno, tako da će verovatno da se aplicira za istu kad prođe pandemija i kad krene opet da se putuje malo intenzivnije.

  8. #1402
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja

    @roki koristis visa classic debit uz EUR devizni i onda to ide 1:1 za placanja u EUR. A za druge valute radi se konverzija po Visa kursu… i onda ti zaduzuju racun u EUR. Intesa rezervise oko 5% vise, ali to ti vrate nakon par radnih dana

  9. #1403
    iSrbijaHero roki's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Belgrade
    Posts
    586
    Thanks
    151
    Thanked 149 Times in 75 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Hvala na savetima

    OTP ima najbolji kurs, kupujes i prodajes po srednjem kursu NBS, tako da oni kidaju za to, i tom istom karticom placas i kod nas i u inostranstvu, sto je vrhunski. Ali zbog drugih stvari sa morao da ih napustim jer su postali katastrofa i otisao sam u Intesu.

    @sale Sve jasno, ali kad kupujem evre, los je kurs bas kod Intese, najbolje bi bilo da dignem dinare, da kupim evre u menjacnici pa da ih vratim na racun sto je sex

  10. #1404
    iSrbijaLegend wifininja's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    3,605
    Thanks
    533
    Thanked 2,370 Times in 1,269 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja



    Ima li još neka banka ovu opciju slanja novca nekome na osnovu njegovog mob broja?

  11. #1405
    iEntuzijasta iProfajler's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Beograd
    Age
    41
    Posts
    51
    Thanks
    106
    Thanked 24 Times in 9 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Mobi banka ima ovu opciju


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  12. #1406
    iSrbijaHero Baraba's Avatar
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Beograd
    Posts
    784
    Thanks
    605
    Thanked 326 Times in 187 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    I Kom Bank ima dugo opciju. KOMeKEŠ se zove ako se sećam.

  13. #1407
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Sa KOMeKEŠ valjda može samo na njihovim bankomatima da se podignu poslate pare, ne može da se prebaci direktno na tekući račun na osnovu broja telefona, ili grešim?

  14. #1408
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Molim sve ucesnik teme da u iznosenju misljenja pisu bez vredjanja i nema potrebe za neprimerenim recnikom.

  15. #1409
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Dobio sam odgovor od NBS na temu da li banke imaju pravo da uslovljavaju prenos plate na njihove račune zarad manje kamate na stambeni kredit. TL;DR - mogu:

    Поштовани,Поводом Вашег обраћања Народној банци Србије, у вези са условима под којима Вам пословна банка нуди кредит, обавештавамо Вас да, у складу са законом, свака банка своје пословање уређује пословном политиком, којом утврђује начин и услове под којима пружа одређене финансијске услуге правним и физичким лицима. Утврђивање услова под којима ће банка одобрити коришћење својих производа и услуга, искључиво је одлука те банке, коју утврђују надлежни органи банке и која се спроводи доношењем појединачних одлука од стране органа банке. Одредбе тако донетих одлука треба да буду саставни део уговора које банке закључују са клијентима и доступне клијентима као информације из пословног односа клијента и банке, сагласно Закону о банкама.
    Даље, Законом о заштити корисника финансијских услуга у члану 17. прописано је да је банка дужна да кориснику пружи информације и одговарајућа објашњења о условима који се односе на уговор о кредиту (у даљем тексту: понуда), на начин који ће кориснику омогућити да упореди понуде различитих давалаца истих услуга и процени да ли ови услови одговарају његовим потребама и финансијској ситуацији, али који корисника ниједног тренутка неће довести у заблуду.
    Понуда се исписује на прописаном обрасцу и садржи детаљан списак обавезних елемената, између осталог евентуалну обавезу закључивања уговора о споредним услугама које су у вези са уговором о кредиту, кад је то закључивање обавезно ради добијања кредита под условима из огласа.
    С обзиром на то да наводите да Вас банка условљава да пренесете примања како би Вам одобрила стамбени кредит, обавештавамо Вас да својом слободном вољом уговорне стране уговором о коришћењу неке банкарске услуге (нпр. уговором о кредиту и сл.) могу предвидети обавезу корисника да зараду прима у банци са којом је закључио предметни уговор или ће због преноса зараде у другу банку уследити повећање каматне стопе коју банка обрачунава у вези са коришћењем неке кредитне услуге (нпр. уколико се изврши пренос зараде у другу банку, прва банка ће обрачунавати вишу каматну стопу на већ одобрени кредит и сл).
    Дакле, свака пословна банка креира услове под којима одобрава кредите, те уколико Вам не одговара услов да пренесете зараду у другу банку, ону која би Вам одобрила стамбени кредит, имате могућност да се обратите пословној банци код које имате отворен рачун и преко које тренутно примате зараду. Истовремено Вас обавештавамо да у Србији тренутно послују 24 банке, чији списак са контакт подацима можете пронаћи на адреси https://nbs.rs/sr_RS/finansijske-ins...spisak-banaka/, где можете пронаћи информације о условима под којима друге банке одобравају стамбене кредите.

  16. #1410
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    BG
    Age
    39
    Posts
    161
    Thanks
    46
    Thanked 24 Times in 18 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Da li je iko očekivao drugačiji odgovor od NBS?
    Oni puštaju godinama unazad banke da se bahate i da rade šta hoće.
    Obične građane niko ne šljivi.
    iPhone 7/iOS 10.1.1/yalu , iPad 2017/iOS 10.3.2

  17. The Following User Says Thank You to camopejb For This Useful Post:

    drjackyll (17-09-2021)

Page 94 of 125 FirstFirst ... 44849293949596104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •