iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 28 of 125 FirstFirst ... 1826272829303878 ... LastLast
Results 406 to 420 of 1861

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #406
    iSrbijaHero sone888's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Beograd
    Age
    35
    Posts
    589
    Thanks
    2,010
    Thanked 364 Times in 217 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Sto se tice sigurnosti za placanje preko neta u mobi aplikaciji prosto udjes u karticu i dozvolis ili ne dozvolis internet..ja kada hocu nesto da placam preko neta udjem i dozvolim i cim zavrsim gasim opciju..tako si siguran da nece da ti dira neko lovu..


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. The Following User Says Thank You to sone888 For This Useful Post:

    Didule (26-12-2020)

  3. #407
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Kroz app otvoris avista stedni racun u rsd i eur i sklonis sa primarnog tekuceg

  4. #408
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Quote Originally Posted by sone888 View Post
    Sto se tice sigurnosti za placanje preko neta u mobi aplikaciji prosto udjes u karticu i dozvolis ili ne dozvolis internet..ja kada hocu nesto da placam preko neta udjem i dozvolim i cim zavrsim gasim opciju..tako si siguran da nece da ti dira neko lovu..


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    E da, ovo je jos jedna od prednosti, koju sam zaboravio, a koju nisam nasao u RF. Dakle imas u aplikaciji da biras da li ti je ukljucen kanal za internet, za pos terminal i za bankomat. I ti ako iskljucis recimo za bankomat, mozes komotno da das nekome svoju karticu, ne moze nista sa njom.

  5. The Following User Says Thank You to Didule For This Useful Post:

    sone888 (26-12-2020)

  6. #409
    iSrbijaHero djoni1980's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    529
    Thanks
    1,859
    Thanked 308 Times in 179 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Ljudi, tema je Apple pay, a ne prednosti i mane različitih banaka u Srbiji...

  7. #410
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    47
    Posts
    2,114
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Jeste odosmo u daleki off. Odogovr sledi u odgovarajucoj temi.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  8. #411
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Re: Apple Pay u Srbiji

    Ako moze moderacija da prebaci u

    Banke u Srbiji - poređenja
    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

  9. #412
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    47
    Posts
    2,114
    Thanks
    145
    Thanked 764 Times in 499 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by Didule
    Da bi imao licnog bankara moras da imas neki premium status. Da bi imao premium status, moras da imas veliko odrzavanje i/ili neki veliki priliv novca. Tu izlazimo iz ove price, jer ja sam pricao prevashodno o tome da je Mobi banka iz mog ugla najpovoljnija (najeftinija), sto je meni jedan od prioriteta, a da pritom pruza skoro sve, osim Apple pay-a, pri cemu je mnoge usluge koje su neke banke, pa i RF kasnije uvele, ona uvela od pocetka, poput deponovanja/podizanja deviza na bankomatima. Ti kazes da imas licnog bankara, koja ti je pritom i dobra poznanica, pa da jos i znas licno sve zaposlenje u banci. To je sve super, ali ja bas o tome i pricam. Ja ne zelim nikakve licne bankare, poznanice, poznanike, ne zelime kspoziture, redove, cekanja, zelim da imam banku u svom telefonu, sto kog Mobi i imam. Plus situacija je kod RF, bar ovo malo sto sam ja proveo kod njih, za mene jako nepovoljna. Za tih 2-3 meseca sto sam bio kod njih, imao sam bezbroj problema, o kojima sam detaljno pisao vec negde ovde. Nisu mogli da mi rese stedni racun, nisu mogli da mi rese problem sa paypalom i njihovom karticom, prekidali su mi chat seanse vise puta, bez odgovora, ili sa bezobraznim i nekorisnim odgovorima. Uglavnom su bili nezainteresovani i prilicno neljubazni. Sto se prednosti tice, jel mozes da aktiviras aplikaciju bez odlaska u banku, ili zvanja call centra telefonom, koji onda zahtevaju da mora sa broja koji je registrovan, pa maticni broj, pa cekanje na vezi? Ne mozes. Kod Mobi, mozes. Eto to je jedna stvar koja je bolja jer ne moras da ides nigde niti da zoves bilo koga, a sto mene recimo izludjuje u drugim bankama. Jel mozes da otvoris devizni stedni dinarski racun po vidjenju u RF? Meni je trebalo mesec dana zvanja, dopisivanja, odlazaka u nekoliko ekspozitura, dok su shvatili sta hocu (kao da sam trazio ne znam sta). I onda su mi rekli da moze, ali da moram da placam dodatno odrzavanje tog racuna, od 150 rsd. Ok, neko ce reci pa sta je 150 rsd. Nebitno. Stvar principa. U Mobi je to besplatno, plus otvoris sam kroz aplikaciju, ne ides nigde. Eto jos jedne prednosti. Jel mozes u "MOZE" paketu da dizes pare na bilo kom bankomatu bez provizije? ne MOZEs. Kod Mobi ako si na progresiv plus mozes neograniceno. Meni je to uzasno vazno. Meni je recimo ekspozitura na Banjici RF najbliza. I tamo je bankomat unutar banke. Ispred banke ljudi cekaju i ko je za bankomat i ko je za banku, pa onda to neki portir rasporedjuje. A da bi recimo do tog bankomata dosao kolima, moras uci na parking gde je sat vremena valjda 100 rsd, tako da u prevodu, poseta bankomatu kosta 100 rsd. Plus cekanje u redu, ili objasnjavanje sa ljudima koji cekaju da hoces na bankomat, ili sa portirom i tako dalje i tako dalje. Meni je to sve totalno smorno i poludeo bih kada bi to morao stalno da radim. Sa Mobi, vozim, vidim bankomat, stanem, podignem pare. Ne zanima me cija je banka, nemam proviziju, ne razmisljam koliko sam puta ili nisam tog meseca vec bio na drugom bankomatu. Pritom imam isto na Banjici kod TC bas Mobi bankomat, gde ispred ima besplatan parking, pa stanem, obavim sta mi treba, jer tu inace skoro svakodnevno prolazim, ako je neko deponovanje, dizanje deviza i slicno. Pritom SVI Mobi bankomati imaju SVE funkcije, ukljucujuci i podizanje/deponovanje evra, dok ostali to nemaju, vec samo na nekim izabranim bankomatima. Dakle meni licno je sve ovo mnogo jednostavnije, blize, komfornije. Pa ima tu jos gomila nekih prednosti, ne mogu sada svega ni da se setim. Imam placanje u inostranstvu bez provizije, RF mislim da ima proviziju, pa te vec pomenute racune na klik, meni JAKO BITNO. Podrsku preko tvitera, sto RF nema, a meni je opet bitno, jer mi je tako najednsotavnije da se sporazumem sa njima. I ima tu jos svasta nesto. I sve to sto je nabolje dobijam za neverovatnih 300 rsd mesecno, sto bi me u bilo kojoj banci kostalo mnogo vise. U RF recimo bih placao osnovni racun 300, taj dinarskis tedni 150, sto je vec 450 i jos da me muka natera da moram negde da podignem novac van njihovog bankomata, ili da idem na njihov pa placam parking i slicno, izadje to "odrzavanje" i do 1000 dinara sigurno. Dakle kod Mobi imam slobodu, koja mi je vazna, tako da radim sta hocu, kad hocu, gde hocu i da znam da me nece boleti glava zbog toga. Kod RF to nisam imao, vec sam imao gomilu nekih stega i ogranicenja, koja su me gusila i nisam se dobro osecao kod njih. A dosao sam samo zbog Apple pay-a i sa nekim (ne znam zasto uverenjem) da je tamo sve mnogo bolje. Posle tih 2-3 meseca shvatio sam da je za mene Mobi banka broj jedan bez konkurencije. Jos samo ako uvedu Apple pay, nema sanse da odem od njih, osim ako se nesto bas mnogo ne iskvare i poskupe pre svega.
    Pa da nastavimo ovde onda
    Ok sve je to super, ali isto tako svi mi imamo razlicite potrebe. Ja cash recimo ako imam kod sebe 1000 din smatram sebe vrlo bogatim u momentu. Obicno imam 200-300 din, nikad vise od toga. Razlog - SVE placam iskljucivo Apple Pay-em, a ako bas negde moram cash da upotrebim, obicno sam vrlo revoltiran. Zato i biram gde sta kupujem. Bankomat posecujem kada jako moram, a srecom meni u Subotici nije problem da stanem kolima tik ispred istog, i da caskom uzmem novac.
    Nadalje, totalno sam zaboravio na Visa Virtuon karticu - fenomenalna stvar, ovu redovnu uopste ne koristim online. Takodje, ne znam za Mobi, ali ja u RFB imam dinarski tekuci, devizni tekuci, devizni stedni po vidjenju, devizni stedni, devizni a vista (virtuon) i racun za hartije od vrednosti. Ponovicu, ni u BG, ni u NS ni u Somboru gde sam morao hitno da koristim usluge banke nikad nisam imao problema. A da, jedna od pogodnosti Premium bankarstva je sto sa zlatnom karticom samo prolazim preko reda i nikoga i ne pitam, to je moje pravo. Mene odrzavanje racuna kosta 350RSD mesecno. Za ovo sto imam mi se i vise nego isplati. Mesecni obrt novca na racunima ide u proseku oko 150k, i na deviznima oko 500-1000€, kako kada. Na stranu to sto mogu da saltam pare kako ja pozelim i to je iste sekunde sredjeno. Koliko mi se samo puta desilo da sam na granici shvatio da nisam prebacio pare na racun, a idem u Madjarsku u soping, sreca pa sam to uspeo odmah da uradim. Posto sam paranoik, onda pare drzim na racunu koji je nedostupan, osim meni, a tek po potrebi prebacujem na racun za placanje. Isto iz tog razloga su mi na moje insistiranje razdvojili racune, te tako deviznim ne moze da se placa u zemlji, a dinarskim ne moze u inostranstvu.
    Jos jedna od pogodnosti za mene kao Premium klijenta je mogucnost investiranja u investicione fondove, pa tamo polako skupljam neku svoticu novaca. Mesecno ako uplatim 10-20€ sto ne osetim, a na kraju godine, vidi - lepa svotica, i kojoj stalno raste vrednost.
    I na samom kraju, ponudjeno mi je putno i zdravstveno osiguranje za mene i celu porodicu gde god da sam, sto me kosta 340 din mesecno. Daleko povoljnije u odnosu na sve druge solucije koje postoje.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  10. #413
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ubaceno u odgovarajucu temu a cekali smo da se prebaci u bulk fazonu

  11. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    s a l e (26-12-2020)

  12. #414
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Video sam da još neko ovde ima problem sa otp bankom, da ne stiže SMS o prilivu sredstava na račun. Samo treba da pošalju poruku, isto ovakvu na ovaj broj i to je to.


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

  13. #415
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Nikom nisu to ukljucili izvorno. Pitanje je da li to dodatno naplacuju i da li je besplatno samo za oredjene pakete.

  14. #416
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ovo proverio i za odredjene pakte je besplano.

  15. #417
    iSrbijaHero nixysx's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Крушевац
    Posts
    1,254
    Thanks
    776
    Thanked 452 Times in 232 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Za koje pakete, gde? Iskreno, nisam se setio da pitam da li je besplatno. Mada ne verujem da bi ovo naplaćivali? U drugim bankama je besplatno i automatski omogućeno...


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro

  16. #418
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Za Prestige je besplatno ali najbolje je da pozoves i proveris

  17. #419
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    BG
    Posts
    503
    Thanks
    403
    Thanked 162 Times in 112 Posts

    Default Banke u Srbiji - poređenja


  18. The Following User Says Thank You to s a l e For This Useful Post:

    zabrljanje (11-02-2021)

  19. #420
    Administrator zabrljanje's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Beograd
    Posts
    20,586
    Thanks
    1,024
    Thanked 9,596 Times in 6,435 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Kakvi su oni igraci, zvao ih i kazu besplatno a sad, nakon toje poruke, ponovo nazvao i kazu da je 9 dinara

    Lagano posaljete zahtev na isti broj sa porukom SGSTOP UPL i mirni

  20. The Following User Says Thank You to zabrljanje For This Useful Post:

    s a l e (11-02-2021)

Page 28 of 125 FirstFirst ... 1826272829303878 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •