iPhone Srbija Servis, Beograd Kosovska 28
Page 113 of 124 FirstFirst ... 1363103111112113114115123 ... LastLast
Results 1,681 to 1,695 of 1859

Thread: Banke u Srbiji - poređenja

  1. #1681
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    Intesa odbija da vrši devizne uplate na brokerske račune
    Pod kojim izgovorom?

  2. #1682
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pod izgovorom da su moguće i forex transakcije koje su potpuno nebitne u celoj priči a forex je šatro zabranjen po nekim našim propisima.

  3. #1683
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Citam sve ovo i ja zaista ne verujem da ima mazohista koji ovo trpe. I za to jos i placaju. Da je sve za dz, pa da kazem ok, slazem se, lose je, ali je besplatno. A kosta, i to kako @Didule kaze 400 din. Pa ja za 350 RSD u RF imam sve ovo osim tih svih bankomata a to mi treba 2-3x godisnje (tad se iscimam do poslovnice banke), jer ionako sve placam satom. Za ove ******e sto jos nemaju POS terminale (razne pekare i lokalne bakalnice) ponesem neki sitan kesh koji mi za to sluzi.
    Molim fino, sta ja dobijem za 400RSD sto nemam u RF za 350? Osim tih bankomata koji meni licno nisu potrebni.
    I da, ja sam u RF Premium korisnik, 350 RSD me kosta sve sto imam, o tome sam vise puta pisao, ali da ponovim: dinarski tekuci, devizni tekuci, devizni virtuon tekuci, a Vista devizni, racun za hartije od vrednosti, besplatno placanje svega i svacega bez ikakvih provizija, i nesmetan rad mbanking i ebanking-a, licnog bankara, i mogucnost da preko reda u banci zavrsim nesto ako bas moram do poslovnice (2-3x godisnje ako i toliko).
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  4. The Following User Says Thank You to miodrage For This Useful Post:

    drjackyll (04-08-2022)

  5. #1684
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Mislim da su ljudi pisali da to što ti imaš je neki 'custom' paket prilagođen za tebe i da to nije moguće dobiti sada po toj ceni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  6. #1685
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    To se i ja pitam, šta to tačno danas ima u Mobi banci što nema nigde drugde, čak i za manje para. Nije problem i da se plati više, ali da radi kako treba, na kraju krajeva.

    Inače, @miodrage u tvoju jednačinu moraš da uračunaš onih 1%-2% provizije koje platiš za online i plaćanja u inostranstvu i to ti je zapravo prava cena koštanja mesečnog paketa.

    Ja bih recimo samo na tim provizijama mesečno platio preko 1500 RSD u proseku.

  7. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    dervisbegovic_ (04-08-2022)

  8. #1686
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Ima podizanje na svim bankomatima, neograniceno puta, bez nadoknade.Ima opciju "racuni na klik". Ova prva opcija mi je bukvalno najkoriscenija opcija i najkorisnija. Posto kes skoro i da ne koristim, ili ga imam u nekim minimalnim kolicinama, milion puta mi se desilo da treba da udjem u neku pekaru, pijacu...da kupum nesto. I sta onda bez kesa? A najblizi bankomat tvoje banke, ko zna gde je. Kad si u Mobi banci, vidis koji ti je prvi bankomat tu u blizini, odes, podignes pare i to je to.
    Racuni na klik. Neko ce reci imas sablone, imas qr placanje. Da, imam. ALI. Sabloni ne podrazumevaju sumu koju treba da uplatim, a neki i menjaju svakog meseca poziv na broj, poput recimo Infostana. Ako ja treba da upisujem rucno svakog meseca poziv na broj i razmisljam da li cu pogresno upisati jednu cifru, pa posle zbog toga obigravati mesec dana po salterima u nameri da to ispravim, onda mi to nije bas neko super resenje. QR placanje je u teoriji ok, ali u praksi opet falicno. ZASTO? Zato sto, bar u mom slucaju, skoro sve racune primam u e-formi (cuvajmo prirodu). Kad dobijes racun u e-formi, ne mozes da ga skeniras, jer ne mozes da usmeris kameru telefona prema necem sto je u telefonu. Dakle, treba ti drugi telefon sa pritupom tim informacijama, ili neki desktop, laptop i tako dalje. Sve u svemu, opet komplikovano, bez potrebe. Kod Mobi lepo dobijes potpuno UPAKOVAN racun. Ne moras da razmisljas ni da li se promenio poziv na broj, ni da li si upisao dobru sumu. Prosto pritisnes, plati, ili odlozi i to je to.

    Imam jos razloga zasto sam kod njih... i dalje... ali da ne sirim temu. I ovo je dovoljan odgovor na pitanje, "sta to ima Mobi sto drugi nemaju".

    Ja na njih imam dosta primedaba i rado bih otisao u drugu banku koja nema "izazove u radu", kada bi postojala banka koja za iste, ili bar slicne pare moze da mi ponudi:

    - (e)placanje bez provizije
    - dizanje na bankomatima svih banaka (bez provizije)
    - neki nacin placanja racuna, koji ne podrazumeva nikakvo moje dodatno angazovanje
    - dva dinarska i jedan devizni racun, bez dodatne naknade ili uz neku minimalnu nadoknadu
    - opciju da mogu sve da radim sam od kuce, bez odlaska u banku, sto podrazumeva i promenu pin koda i slicno.

    Ako ima neka banka da sve ovo gore nudi za 400(450) dinara mesecno, ja bih jos danas presao kod njih.

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Didule For This Useful Post:

    BLOODHUNTER (21-08-2022),kursula82 (04-08-2022),s a l e (04-08-2022)

  10. #1687
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member mikenzi's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Belgrade, Serbia
    Age
    40
    Posts
    4,298
    Thanks
    800
    Thanked 3,952 Times in 2,130 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Pa poenta je da neće ni ta banka moći još dugo da nudi takve stvari za taj iznos.

    Možda štede drastično na lokalima, rentama ali je očigledno da će morati da investiraju takođe drastično u infrastrukturu i ljude koji znaju šta rade, a oni takođe koštaju mnogo u bankarskom sektoru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  11. #1688
    "The iSrbija Hall Of Fame" Member miodrage's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Subotica - Beograd, Serbia
    Age
    46
    Posts
    2,111
    Thanks
    144
    Thanked 760 Times in 496 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    @mikenzi - to je standardna ponuda barem bila u to vreme kad sam ja uzimao racun (ima tome godina). Ja sam Premium korisnik jer imam takva primanja, moj neki mesecni promet u banci je 150-200k RSD.
    @petarpetrovic: nema provizije za online domaca placanja, samo za inostrana. Ja to u poslednje vreme izuzetno slabo koristim, tako da me i ne dotice. Da koristim na nedeljnom ili dnevnom nivou, verovatno bih razmisljao o promeni banke.
    @Didule: napisao sam za bankomate i sta mislim o istima. Toliko ipak unapred razmisljam, da imam kod sebe 500-1000 din.
    Ovo za placanje je ok stvar, ali ja nisam toliko non-stop u pokretu, a i kad jesam, sigurno se necu baviti racunima. Cak i forum i sve gledam ISKLJUCIVO sa kompa, jer drugacije ne mogu ni da se snadjem.
    Sto se placanja bez tvog angazovanja tice, postoji stvar koja se zove trajni nalog. Jednom uradis i gotovo. Nikad te vise nece cimati.
    Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

  12. #1689
    iNovajlija
    Join Date
    Mar 2012
    Age
    58
    Posts
    17
    Thanks
    3
    Thanked 9 Times in 4 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Čisto informativno, RF je rešila problem za plaćanje QR kodom (ne treba ti drugi uređaj):Raiffeisen aplikacija.jpg

  13. The Following 4 Users Say Thank You to bojan.milosevic For This Useful Post:

    Didule (04-08-2022),drjackyll (04-08-2022),petarpetrovic (04-08-2022),s a l e (04-08-2022)

  14. #1690
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    @miodrage

    kako ces trajnim nalogom platiti racune, kad se razlikuje poziv na broj i iznos svakog meseca?

  15. #1691
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Tako što skoro sve banke imaju sporazume sa manje-više svim preduzećima i nalog se automatski popuni kako treba svakog meseca, ja trajnim nalogom plaćam skoro sve već 15ak godina (Infostan, struja, postpejd, itd.).

    Od pre par meseci Yettel recimo ima varijantu da predefinišeš datum u mesecu sa koje kartice da povuče sredstva za postpaid račun tako da trajne naloge polako izbacujem iz upotrebe. Namestim da svakog 5. u mesecu da skine automatski sa kreditne, stigne mi potvrda na mejl koja automatski ide u predodređeni folder i bukvalno ni ne vidim kad se šta plaća, a ako zatreba, znam tačno u kom folderu je šta i ne razmišljam.

  16. #1692
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by mikenzi View Post
    Mislim da su ljudi pisali da to što ti imaš je neki 'custom' paket prilagođen za tebe i da to nije moguće dobiti sada po toj ceni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    E, kad smo kod toga, pre msečak dana je Raiffeisen promenila tarife i uvela nove pakete. Sad se za 390 dinara mesečno u paketu dobija devizni račun (umesto prethodnih 640), a na Premium se doplaćuje 100 mesečno za devizni umesto dosadašnjih 350. Tako da kod njih ostaje nepovoljan kurs i provizija 1% za ino transakcije, za ostalo su ili podjednako povoljni ili povoljniji nego druge banke.

  17. #1693
    iPhoneBigFan
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    121
    Thanks
    17
    Thanked 57 Times in 39 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    To se i ja pitam, šta to tačno danas ima u Mobi banci što nema nigde drugde, čak i za manje para. Nije problem i da se plati više, ali da radi kako treba, na kraju krajeva.

    Inače, @miodrage u tvoju jednačinu moraš da uračunaš onih 1%-2% provizije koje platiš za online i plaćanja u inostranstvu i to ti je zapravo prava cena koštanja mesečnog paketa.

    Ja bih recimo samo na tim provizijama mesečno platio preko 1500 RSD u proseku.
    Ma brate, to stoji, al evo moj slučaj. Baš zbog te provizije sam pored Raiff-a uzeo i OTP račun. I sve super dok mi ne odbiše karticu jer je neka dileja iz OTP banke blokirala Apple.com. Apple.com im sumnjiv sajt, pa da l su realni?! Ajde to i nekako progutah, posle nedelju dana neće da prođe uplata za Microsoft 365, a to već treba za posao. Ne znam koliko Microsoft čeka pre nego što prestanem da dobijam mejlove... I u jednom i u drugom slučaju RF kartica prošla bez problema, u prvom slučaju Visa Gold, u drugom Visa Virtuon. Te skontah po ko zna poji da se nerviranje ne isplati za 1500 mesečno. Tih 1500 ću da zaradim za pola sata ili manje, a za lečenje živaca mi treba mnogo više vremena. I plus deo od tih 1500 možeš da povratiš ako iskoristiš neki Visa Gold popust tu i tamo. Sve u svemu, ako gledaš svaki dinar, jeste baš onako jadna provizija s njihove strane, al u nekoj globalnoj slici, nije nešto zbog čega ću da se sekiram sve dok dobijam pouzdanu uslugu.

  18. #1694
    iSrbijaHero
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,037
    Thanks
    437
    Thanked 451 Times in 235 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    @polifonico

    kalo se zove taj paket za 390 rsd u RF?


    Quote Originally Posted by petarpetrovic View Post
    Tako što skoro sve banke imaju sporazume sa manje-više svim preduzećima i nalog se automatski popuni kako treba svakog meseca, ja trajnim nalogom plaćam skoro sve već 15ak godina (Infostan, struja, postpejd, itd.).
    Jel mozes ovo malo detaljnije da objasnis? Koju vrstu trajnog naloga biras? Sta upisujes od podataka?

  19. #1695
    iSrbijaHero
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    769
    Thanks
    171
    Thanked 504 Times in 266 Posts

    Default Re: Banke u Srbiji - poređenja

    Quote Originally Posted by polifonico View Post
    Ma brate, to stoji, al evo moj slučaj. Baš zbog te provizije sam pored Raiff-a uzeo i OTP račun. I sve super dok mi ne odbiše karticu jer je neka dileja iz OTP banke blokirala Apple.com. Apple.com im sumnjiv sajt, pa da l su realni?! Ajde to i nekako progutah, posle nedelju dana neće da prođe uplata za Microsoft 365, a to već treba za posao. Ne znam koliko Microsoft čeka pre nego što prestanem da dobijam mejlove... I u jednom i u drugom slučaju RF kartica prošla bez problema, u prvom slučaju Visa Gold, u drugom Visa Virtuon. Te skontah po ko zna poji da se nerviranje ne isplati za 1500 mesečno. Tih 1500 ću da zaradim za pola sata ili manje, a za lečenje živaca mi treba mnogo više vremena. I plus deo od tih 1500 možeš da povratiš ako iskoristiš neki Visa Gold popust tu i tamo. Sve u svemu, ako gledaš svaki dinar, jeste baš onako jadna provizija s njihove strane, al u nekoj globalnoj slici, nije nešto zbog čega ću da se sekiram sve dok dobijam pouzdanu uslugu.
    To je tačno, okreni-obrni, platićeš negde nešto. Ja sam generalno zadovoljan Intesom - imam 2 kreditne kartice koje arčim nemilice, delim na rate, nemam provizije ni za šta, trajni nalozi cepaju, imam poresko savetovanje besplatno, devizne transakcije su verovatno najjeftinije kod nas (ako si Magnifica, ako nisi onda si odran) i to mi je dosta značilo dok sam poslovao kao fizičko lice, a značilo bi mi dosta za uplate na brokerski račun jer bih samo na tim provizijama tokom godina uštedeo brdo para.

    E sad, kad je ponuda za pravna lica u pitanju, tu je stanje generalno loše kod nas, ali ako ništa drugo, Intesa jedina ima Visa Business Platinum karticu koja može da glasi na firmu i da se pravda kao trošak, imam LoungeKey za neograničeni broj ulazaka na bilo kom aerodromu i to mi znači jer sam opet zbog posla često na putu, putno osiguranje za ceo svet, plus popust za polisu dodatnog privatnog zdravstvenog kod Generali-a i još svašta nešto. Tu su bez konkurencije, nijedna druga banka ne nudi ni blizu ovoliko benefita za poslovne korisnike, a imaš i sve one Visa promocije dodatno, milina. Šta je mana, pitaš se? Gde je kvaka? Svaka transakcija karticom, bilo da je online ili na POS terminalu se naplaćuje 39 RSD fiksno :-))) Ne ložim te. Važi i za Dinu i za Visu.

    Ne može Intesa da bude idealna pa to ti je.

    Druga najjeftinija varijanta za devizne uplate je Raiffeisen Premium, tako da će izgleda deo plate da se preusmeri tamo vrlo uskoro, kad se malo rasteretim sa obavezama, taman da ugrabim sezonu godišnjih odmora pre nego što mi na jesen opet krene ludnica.

    Quote Originally Posted by Didule View Post
    Jel mozes ovo malo detaljnije da objasnis? Koju vrstu trajnog naloga biras? Sta upisujes od podataka?
    Od podataka upisuješ broj ugovora (za Infostan je to onaj ident broj recimo) i onda banka povuče ostale podatke od dobavljača direktno. Kod Intese to može da se odradi kroz ebanking već godinama unazad, a vidim kod Raiffeisena moraš jednom da odeš do poslovnice i da ugovoriš trajni nalog za svaku uslugu pojedinačno. Uglavnom, šljaka super već godinama.

  20. The Following User Says Thank You to petarpetrovic For This Useful Post:

    Didule (04-08-2022)

Page 113 of 124 FirstFirst ... 1363103111112113114115123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •